Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Triša piše dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Triša piše dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 40>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 16:26
Super, Triša!
Eukaliptus ima predivne, dekorativne listove, ali i najveće stablo na svijetu.
Čekamo smile94!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 15:28
Današnji dan protekao u čišćenju dvorišta, obrezivanju pasiflore (bože kolika je ta narasla i kolko smeća je napravila). Popravila sam cigle na jedno vrtiću u kojem su mi perunike, koje lijepo napreduju, pa sam im dodala malo zemlje.
Također sam presadila novo kupljenu zamiju, nadalje madagaskarsku palmu(hvala Brbe na prepoznavanju) i neku aloicu.
Kupila sam i lila šafraniće, ali njih nisam presadila, vjerujem da će oni uskoro cvjetati, pa neka za sada ostanu tako - bit će to ok.

MM nagovorila da mi napravi jednu usku malu policu za  sve te male sukulente i kaktuse, koji su u podjednakim vazama, i on se evo uhvatio posla.
Kad bude gotova, a biti će zgodna viseća od špage i malih polica stavit ću sliku.

Toliko za danas, iako su najavili kišu, ipak je još uvijek lijepo pa se može još nešto raditi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 19:05
Pčelica ti već zujiš po svom imanju, sve mi se čini da će siroti mužić morati napraviti police sve do krova koliko ti toga imaš u pripremi. Jedva čekam da to sve vidim uživo!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 21:57
Danas sam iskoristila lijepi dan.
Iako sam stalno u nekoj dilemi što kada posijati, ipak se nečim moram baviti, pa sam posadila gomoljčiće anemona, posijala melo sjemenki kleome i pakujca i mislim da se zove goruća ljubav (dobila od Gio). Sve sam to stavila u prosijanu zemlju i u podrum, iako bi možda bilo bolje na toplo, ali nemam u kući mjesta.
Lupinusi i ostići su proklijali i super se drže, ali od lantana još ništa.
Očistila sam neku graju, malo prorijedila bršljan i u glavi radila planove za neke nove vrtiće i kamenjare.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 09:46
Ča je ovo, pa i ti si ko i baka bila va graje i bršljane. Morat ću i ja nešto zmajmunirat za ovaj vikend ako bude dobro vreme.
Siješ već na veliko, ja tradicionalno čekan marač mesec.
Volim da mi proljetni radovi počnu sa čišćenjen graje, obrezivanje voćki ...
da se malo više razgiban.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 16:54
Da te malo utješim, i kod mene od lantana još ništaWink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 16:57
Korjenko navali, vavek se neš more delat, a ti na žalost moraš čekat vikend, zato san ja i danas nešto posijala.
Evo podno jedne visoke ruže stavila san niske kadifice, ke san baš od tebe dobila, pa će to biti "korijenko" vrtić.
Evo i slika - više radi mene same da poslije znam gdje je šta.



Posijala sam i nešto kozmosa i jedan stari-novi vrtić


RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 17:00
Ne znam zašto mi je prethodna slika ispala mala, nešto sam pobrkala s kodovima, ali to nije važno.

Presadila sam i rumenku iz sasvim male teglice u jednu puno veću, plitku, promjera 30 cm, dok joj ne nađem mjesto direktno u vrtu


RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 17:02
Znam da ovdje nebi trebalo stavljati slike, već u mojoj drugoj temi, ali ustvari jednostavno moram neke staviti, kako bih znala što sam gdje posijala, da se poslije ne čudim, a da ne moram sve zapisivati, kad već imam dnevnik.
Zato molim neka mi se ne zamjeri.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 18:22
Danas je bilo tako lijepo vrijeme da ja jednostavno ne mogu biti u kući, osim što svako malo virnem na forum.
Sunce naprosto mami van, pa nije bilo ni tako hladno.
Presadila sam pampasicu iz tegle direkt u zemlju, nije baš neko jako udaljeno mjesto od drugih biljaka, no ne može drugačije.
Dalje sam sijala nešto plavo i sve to posložila u kući:
Karpatski zvončić, plave bombice, različak. anuška, prkos, carsko oko, a posijala sam i turski karanfil, jer on ove godine sigurno neće cvjetati, ali dogodine ćemo uživati i u njemu.
Sve je to sada u toplom hodniku na dosta osvjetljenom mjestu, pa ćemo vidjeti.
Provjerila sam malo lukovice - sve je izvirilo, što znači da će uskoro proljeće.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 18:30
Triša kako ste Vi bili vrijedni danas Clap i drago mi je da je bar kod nekog lijepo vrijeme.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 11:45
Vrijedne rukice imaš. Ne stignem niti praf pratiti kaj sve delaš. Wink
A ja baš "zimski san" spim!
Nebuju se "Samoborci" predali, već će oni tebe razveseliti.
 smile78
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 14:12
Super Andreja, vesela sam što se tvoje biljke drže, a ako neka ne uspije pa znam ja da ćeš ti misliti na mene.
 
Danas sam ipak presadila eukaliptus, kraj vrata kraj jednog zida, koji je visok oko 1,5 m, pa kad to prešiša može uvis koliko hoće, a i u širinu donekle.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 13:02
Iako je danas kišno i ružno vrijeme morala sam nešto posijati. Dakle sama sam doma, lijepo sam si kantu zemlje prosijala stavila doma na stol, donijela padelice i posijala ponovo neke biljčice.
kraljevski ljiljan
ricinus
plave gladiole
djevojka u zelenom
djevojčke suze
lunariju
pakujac
karpatski zvončić
kampanula
anuška
možda čak još nešto, ali moram provjeriti posudice.
Hvala svima koji su mi poslali sjemkice, nadam se da ću se većini toga jako veseliti. Naravno od svega malo ostavila sam si za u vikendicu, a tamo ću sijati direktno u cvjetnjaka, negdje u travnju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 14:20
Triša super si, ti deleš pun gas, "moj" vrtić će bit super.
Pred dosta godina sam i ja imala eucaliptus u vrtu, nabavila sam ga bila iz Italije, rastal mi je i kad je bil već par metara velik pobrala ga je velika hladnoća. Na tom mjestu imam sad breze i njima zima ne može ništa.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 14:35

Triša, koje je to cvijeće koje ti zoveš anuška?

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 15:12
Otok baš si me nasmijala - ne zovem ga je, već sam dobila sjemenke - bit će od Shashe ili SilveK moram priznat da pojma nemam kako izgleda, ali mi je to jako simpatično - pitat ćemo njih da nam stave sliku.smile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 10:08
Evo me opet, pa stalno se nešto radi, ali danas je vrijeme za zapis.
Jučer sam jedan stari vrtić preoblikovala i u njega posadila gomolje dalije.
 
Carsko oko, različak i "plava bombica" (sad će otok što je tosmile96) sve je izašlo na vidjelo, male preslatke biljčice, koje će uskoro trebati presaditi.
 
U dvorištu sam nadalje nabacala malo zemlje, gdje ću napraviti "vrtić u sjeni", u kojeg ću čim bude moguće posijati "lepe dečke" i mogla bih i nešto cvjetajućih begonija posaditi, a i vodenika - to se za sjenu pokazalo izvanredno i lani cvjetalo od proljeća do jeseni.
 
Popodne mi je došao prijatelj (inače je inž.šumarstva) pa puno toga zna o svemu i drastično mi okresao mendulu (badem). Očistila sam dvorište od ostataka lišća, starih odrezanih grančica, ali ove grane od mendule nisam stigla jer je već pao mrak.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 10:36
smile186     što je plava bombica?
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 12:51
Triša morala sam ići par stranica unatrag da "polovim"  sve šta si do sada napravila. Opet kažem ti si prava sretnica...gledala sam datume kada si šta radila i ne mogu vjerovati... Ti si u siječnju bila u vrtu i imala raznog cvijeća, a ja...ja sam bila uz radijator i gledala bijelo Sljeme!!!
Koja si ti sretnica...
Ali....pročitala sam nešto jaaaako zanimljivo...dobila si oleander koji crveno cvate smile94eh te slikice jadva čekam. Mislim čekam ja sve slike od tebe jer se odmorim gledajući ih, ali crveni oleander ...eh to stvarno čekam posebno.
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 40>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.