Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 327328329330331 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 08:06
Rinoa od ljeta salje 12 sjemenki u paketu, prije je bilo 15, Ko salje 15, sto pise na njegovoj stranici ali na ebayu pise 10 a posalje 15.
velika gorica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 09:25
a.obesum, prošlogodišnji sijanac (proljeće,2012) / 1. 10. 2013
Originalno poslano od člana cupsica cupsica napisao:

Crispum:
 http://www.ebay.com/itm/Adenium-Obesum-Crispum-Fresh-Viable-50-Seeds-/281152165803?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4175f997ab
@cupsica , hvala za link. Sjeme od multiflorum i crispum se još i nađe. Malo teže je za nabaviti sjeme od  a. oleifolium i a. boehmianum. Tu bi svaka pomoć  bila dobrodošla.

Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 13:50
Pinus ima li tu negdje napisano sta radis svojim adeniumima da su tako prekrasni?
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 19:46
Čarobira! Znaš, Dini, on ti je čarobnjak za adeniume. Tongue
A sad bez zafrkancije - stvarno je fenomenalan! Pinus, a da se ti prijaviš na neku izložbu tamo na Tajlandu?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 20:31
Pinus ih tovi, ko male prasce. Osim toga, čovjek im se posvetio, ima vremena, iznosi ih na sunce, unosi kad je loše vrijeme, ima adekvatan prostor za njih i zimi i to je to. Kad se nečemu u potpunosti posvetiš, rezultat ne može izostati.
Osim Pinusa, imamo mi tu još dobrih uzgajivača i znalaca na ovom polju: Bebolina, Wolfsbanica, Narnia također. I još nekoliko dobrih, ali sa manje iskustva, ali ljudi koji se trude i imaju potencijal da postanu također veoma dobri.



...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 08:12

Kako god ti kažeš Glikice.  Joj,  ova ti je dobra :

Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Pinus ih tovi, ko male prasce.

Po struci sam „zidar“. Ako sam htio nešto zidati morao sam imati materijal i energiju. Kod adeniuma je isto. Ako želiš uzgajati adeniume  moraš imati materijal (gnojivo) i energiju (direktno sunce). Bez toga jednostavno ne ide. Sezona za adenium  je kod nas kratka, svega 4 – 5 mjeseca. Nema druge nego da ih u tom kratkom razdoblju toviš ko male prasce. Sezona rasta adeniuma kod  Tajlanđana traje 12 mjeseci,  kod nas je 2 do 3 puta kraća. Moramo se tomu prilagoditi i u tom kratkom razdoblju adeniume  toliko intenzivnije toviti ko male prasce ako želimo da na kraju godine isto tako dobro izgledaju.

Glikice, nama je lako. Mi imamo nešto iskustva sa drugim sukulentima. Znamo kada i kako treba gnojiti sukulente.  Kada  ih zalijevati. Gdje sa njima preko ljeta a gdje preko zime itd.  Vrag je ako to pobrkaš.

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 08:23
Pinus, da me krivo ne shvatiš, nisam mislila ništa loše, samo sam napisala onako kako jest. U pravu si kad veliš da kod nas sezona kratko traje i to treba iskoristiti. 
Ti im radiš ono što treba ( dobar supstrat, prihrana , sunce-toplina) i rezultat je vidljiv.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 10:08
Znači materijal i energija i naravno znanje i uspjeh je (skoro) pa zagarantiran
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 12:11

u ranu zoru, LOL 2. 10. 2013

Originalno poslano od člana Dini55 Dini55 napisao:

Pinus ima li tu negdje napisano sta radis svojim adeniumima . . . 
Originalno poslano od člana Dini55 Dini55 napisao:

Znači materijal i energija i naravno znanje i uspjeh je (skoro) pa zagarantiran 

Točno tako Dini. Adenium obesum  nije sobna biljka. Za rast u našim krajevima gdje je jakost svjetlosnog toka puno manja nego u sub saharskoj Africi ima razdoblje pravilnog rasta samo na otvorenom pod direktnim suncem.

Za mlade i male sijance upotrebljavam uravnoteženi NPK + mikroelemente, kada porastu, kada dođu do faze cvjetanja idem ponovno sa kompleksnim gnojivom ali sada smanjim dušik. Normalno svi potrebni mikroelementi su uvijek dodani. Preko zime ne gnojim ali ih zato preko ljeta tovim ko male prasce.

O supstratu, o vodi,   o pinciranju,  o dizanju iz supstrata, o ....,  smo dosta pisali. Ako ti se da pročitaj malo stare postove.  Ili  ako imaš kakvo konkretno pitanje pitaj, zato smo na forumu da malo čavrljamo.

 

 to je samo moj način uzgoja koji se je meni pokazao primjeren za moju klimatsku zonu  (usda zone 6b) okolica Rogaške Slatine. Netko drugi ako ima dosta sunca preko zime može držati obesum u vegetaciji duže razdoblje ili preko cijele godine. Svatko se mora prilagoditi svojim uvjetima.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 12:26
Pinus, nekako mislim da ti je i ovaj lanski sijanac!
p.s. prelijepi su ti i oni sedumi iza.....
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 15:16
A kada se ove male sijance može početi prihranjivati? S koliko mjeseci je sigurno da ih lagano počnem prihranjivati?

P.S. izgleda da je onaj kupovni sijanac od 4 mjeseca ipak dehidrirao Big smile , pa je zato caudex omekšao... Nakon 2 poštena zaljevanja caudex je normalan, a novi listići na vidiku Smile
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 16:56
Sijance možeš početi prihranjivati čim dobiju drugi-treći par listića. Samo pazi da ne pretjeraš sa dušikom, jer će ti se desiti da ti naglo izrastu i bit će izduženi. Traži neko uravnoteženo gnojivo.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 18:50
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Sijance možeš početi prihranjivati čim dobiju drugi-treći par listića. Samo pazi da ne pretjeraš sa dušikom, jer će ti se desiti da ti naglo izrastu i bit će izduženi. Traži neko uravnoteženo gnojivo.


Okidoki, dakle uravnoteženo ili s manje dušika... Onda nema prihranjivanja još neko vrijeme jer nam fali listića Big smile
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 00:13
Huuh, puno toga za pohvatati. Hvala na informacijama

A gdje ja mogu kupiti ta gnojiva?
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 08:40
Originalno poslano od člana Dini55 Dini55 napisao:



A gdje ja mogu kupiti ta gnojiva?


Ovisi gdje živiš Big smile , ali uvijek možeš preko neta naručiti.
A u Zg ima u skoro svakom vrtnom centru, bauhausu, pevecu,itd,...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 09:30
Vrtni centri, veći trgovački centri, poljo-apoteke.....imaš gnojiva svuda.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 12:34
ovo je moj ideal forme arabicuma, i mogu reci da sam vrlo zadovoljna koliko ih odrzava upravo takvu formu. biljka je niska, kompaktna, grane su kratke i cvrste bez previse mekanog rasta, te prate ukupnu formu biljke. cvijet je na ovome ispao vrlo lijep za moj ukus. po mom obicaju, biljka je u poprilicno velikoj posudi za svoju velicinu, i tako ce ostati do iduce godine, ocekujem da ce preko zime jos podebljati caudex,ali cu paziti da ne pocne izduzivati grane.



ovako je izgledao cvijet po otvaranju


velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 13:57
Baš je gust,a i cvijet jako lijep. To je i meni cilj postići, pa nema im više gbojivo sa puno dušika. Pa ne uzgajam kukuruz.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 14:05
Sjećate se ovoga ?


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 14:07
Morala sam ga rezati skroz iznad korjenja, trulež samo napreduje prema gore. Užas koliko se uvuklo u biljku. Ne znam dokle će više, strah me da ne crkne. Ima li još koji štos da to zlo zaustavim, da osušim biljku ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 327328329330331 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.