Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ciklame - Cyclamen
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ciklame - Cyclamen

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 37>
Korisnik
Poruka
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 23:40
Ma, ja mislim da je sve to i do proizvođača.
Neke ciklame bez obzira na boju opstaju godinama i prekrasno cvjetaju a neke jednostavno uvenu, bez obzira na njegu i pažnju.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 00:02
dmirce,nije im ni malo toplo...
ljubičasta je tu 3 mj,cvala je tri tj,i povenuli cvjetovi...
druge dvije su 2i pol mj...ova roza izgleda nikak,a malecka je super...
gomolj je ok,gledala sam već,nije nikaj trulo...
možda sunce ima pravo...jer više fakat nemam ideja kaj s njima...samo mi ih je žao...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 11:02
Sunceee moguče da je i to u pitanju neki im daju neka srestva za bolje napredovanje pa možda poslje toga propadnu.ja sam svoje kupaovao pretežno kad su bile na sniženju pa mi možda zbog toga zahvaljuju.
Arii pa sad moguče da je sunceee u pravu neki ih moguče forsiraju pa kad dođu u naše domove zbog promjene jednostavno propadaju,ali netreba gubiti nadu.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 11:26
I ja kažem, posadite vrtne i bez brige ste bar 30 godina
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 11:49
Baka Bea kad bi bar mogli svi da imamo vrt i vrtne ciklameThumbs%20Up
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 14:57
najbolje su sumske ciklame,od onog mirisa se ne odvaja mmm
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 19:08
Baka Bea, gdje bi se mogle nabaviti vrtne ciklame?
Ja imam par posađenih šumskih, ni brige ni pameti oko njih.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2012 u 05:31
"Ni brige ni pameti" baš mi se sviđa ova rečenica i upravo to sam htjela reći kad sam napisala ono gore. Znam da mnogi požele u ove zimske dane uživati u cvijetovima ciklama, zaboravljamo da su one uzgajane u idealnim uvjetima u staklenicima. Svako premještanje, promjena temperature, rezultira onim što se vidi na gore objavljenim slikama. Ne treba čitati 33 str. dovoljno je pročitati 1. post na 1. str. što je napisao Voki.
Točno je da nemamo svi vrt. Mnogi ga imaju no uređenje prepuste stručnjacima. Čast iznimkama, ali surfajući netom ostala sam razočarana: kocke, obrubnjacima, trava u rolama, ukrasne kore, šljunak, uz rubove obvezno kugle šimšira, jedva ostane mjesta za koju ružu. Za trajnice nema mjesta. Ma tko ih šiša, ima sezonskog cvijeća. Vlasnici će se i tako, željni boja, bacit na uzgajanje slapova cvijeća po balkonima, a zimi su najpogodnije ciklame. Ne aludiram na ničiji forumaški vrt, samo pokušavam reći, ljudi, vratimo se prirodi.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2012 u 06:10
Originalno poslano od člana sunceeee sunceeee napisao:

Baka Bea, gdje bi se mogle nabaviti vrtne ciklame? Ja imam par posađenih šumskih, ni brige ni pameti oko njih.


Rod je zastupljen s 19 vrsta no njihova staništa su različita. Od šumskih formacija u alpskim područjima, vlažnih šuma preko suhih staništa Sredozemlja, Bliskog Istoka, Irana sve do juga Somalije, pa nisu sve ni šumske. Tako široka rasprostranjenost uvjetovala je i različite uvjete uzgoja, pa se one koje podnose niske tem. uzgajau kao vrtne, a one iz toplih područja kao sobne, najpoznatija C. persicum, od koje su nastale stotine kultivara, zanimljivih zbog boje i veličine cvjetova ili uzoraka na lišću. Na prirodnim staništima su ugrožene pa su kod nas zaštićene. Gdje ih nabaviti? Ne znam ni jedan rasadnik kod nas.

Update: Ima u rasadniku Golob Klančić u Sl (od 3 do 11 eura).
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2012 u 07:26
u potpunosti se slažem s BB i podržavam njenu misao...ljudi, vratimo se prirodi Smile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2012 u 12:56
Danas sam kupila u Kauflandu mini ciklame po 0,99kn malo su u lošijem stanju ali sam donje lističe otkinula i sad ok izgledaju, eto ko ima priliku isplati se.        
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 17:16
Tačkaćica i ja sam kupio prije dvje godine isto tako na sniženju i evo jedne od njih
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 17:41
I ova je jedna od takvih
Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 20:38
joj dmirce12 super su, ti nažalost meni su dvije otišleCry dvije su taktak, a samo jedna superConfused 
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 23:09

hvala,a ovo su samo dvje koje sam slikao ima još jedna velika i jedna mini koja cvjeta,a još očekujem da mi procvjeta njih 6,a nažalost jedna mi je starija pa mislim da neće,a jedna je mlada iz sjemena pa nevjerujemThumbs%20Up

Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 23:42

Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 07:29
svako malo procitam da je netko kupio ovo ili ono na snizenju....eh, kako ja ta snizenja uvijek promasimsmile107
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 11:17
moje ciklame su prošle ili umiru...neznam...
valda mi se nebute smijali sad na ovo...
imam nekakve kuglice tam di su bili cvjetovi...latice su otpale i sad su te kuglice ostale...kaj je to?...i kaj s tim?...da to počupam ili kaj?...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 21:11
Monna pa možda češ i ti nekad naići na neko sniženjeWink
 
Arii ja mislim da su te kuglice sjeme od ciklame sad ih ljepo pusti da sazore pa ih kasnije posij,ali sačekaj da vidiš da se kuglice same počnu otvarati jer je tek onda zrelo.Puno sreče ti želimThumbs%20Up
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 21:17
Od danas se i kod mene šepure ciklameThumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.