Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moji vrtovi, moj okoliš
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moji vrtovi, moj okoliš

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 90>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 18:54
tvoji okoliši su lijepo uređeni! vidi se da je gazdarica pravi esteta, za toliko prostora i prošetati samo je za umoriti se a ne dovesti u stanje reda!
bravo mira, super da si stavila vaše slike drago mi vas je viđeti!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 22:15
Lijepi poklnoni, svi noviteti, orhideje, a cure su super.
 
Divan okoliš, pogled....
 
           smile39
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 22:31
Bila si jako vrijedna i to se lijepo vidi. Mnogo prekrasnih poklona s druženja.
 
Pitala si u vezi orezivanja bugenvile. Ne znam da li se radi o "Formosi" , ako da onda bi trebala još više orezati i to tako da sve male i sitne, tanke grane orežeš uz glavnu granu vodilicu, a to je stara, zadebljana grana, tako da u konačnici bude odrezana drastično. Na takav način osiguravaš vrlo jaki porast na proljeće, a samim time izrazito jaku i bujnu cvatnju. To naravno vrijedi za formosu, a to je ona uobičajena koja se viđa u Dalmaciji, a kod nas ju možeš vidjeti na Kantridi kod skretanja na bazen. Baš sam ju nedavno pogledala i baš je dobro orezana, upravo ovako kako sam ti opisala. To je inače po uputama uzgajivača bugenvila iz Splita, poznatog Denisa. One bugenvile u bojama (bijela, crvena, narančasta i sl. drugačije se tretiraju)
 
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 22:32
Thumbs%20UpClap
Clap
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 22:55
 I ja se pitam kad sve to stigneš srediti i k tomu još uredski posao i  kućanski poslovi. Sve je vrijedno divljenja.
 Skoro da zaboravih, htjela sam ti reći da si lagistremiju trebala dobro orezati. Ona cvijeta na ovogodišnjim granama i ako se radokalno ne oreže (na dva pupa) bit će puna malih grančica, a vrlo malo cvijeta. Još uvjek ti nije kasno da je orežeš.
 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 23:22
mali kaktus jesi li ti svoju staru orezala? Evo moon mi savjetuje da sve orežem do jake grane i to ću učiniti ako nije kasno.
Lora hvala što si navratila! Još sakupljam penjačica za zid pa jedva čekam da zazeleni. Vjerujem da će vam se svidjeti kada bude pokriven.
arim, čeakj samo da vidiš i svoje biljke u mom vrtu, jako im se veselim. Onaj sukulent sam presadila i dobro se drži. Hvala ti što si navratila!
maso, ti voliš dragoljube? Hvala na posjeti!
Draga freeland44 neka su nam orhidejice samo žive i jako im se veselim. Da žaluzine su nam iste i rade lijepu sjenu orhidejamaWink
 
waterlily hvala što si navratila! Da, ono je Eden Rose, obožavam je! Želim da ti kuglasti bagrem oživi, budi strpljiva ili ako ne, nemoj ga se odreći, prebaci ga na drugo mjesto, krenuće on...pa javi!
 
Anastazija_  hvala! Moram malo gvirnuti kod tebe, dugo nisam..Embarrassed
 
Anaida da, puno je posla bilo i još je ali sada je vrijeme za radove kao i kod svih vas. Vidim da je kod tebe prekrasno, volim svratiti!
 
Triša, draga i neumorna, hvala na posjeti a ne da ste komadi već prave curice! Vidi sebe, pa tko bi ti dao više od 40!
 
antonija , Anči draga, uvjek imaš vremena za svih nas, divna si!
 
sunceeee , hvala na posjeti, mi se još čujemo... podrav draga!
 
Mari,5510  hvala što si navratila, ja već dugo nisam bila kod tebe.. ne stižem o vrtova, okoliša, posla u firmi, kući.. ali hoću, ne zamjeri!Embarrassed
 
tikvić hvala na lijepim riječima! Zar da je orežem sada kada baca listove? Strah me je... a voljela bih da cvjeta!
 
 
 




 
 
 
 


 
 






 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 23:25
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Bila si jako vrijedna i to se lijepo vidi. Mnogo prekrasnih poklona s druženja.
 
Pitala si u vezi orezivanja bugenvile. Ne znam da li se radi o "Formosi" , ako da onda bi trebala još više orezati i to tako da sve male i sitne, tanke grane orežeš uz glavnu granu vodilicu, a to je stara, zadebljana grana, tako da u konačnici bude odrezana drastično. Na takav način osiguravaš vrlo jaki porast na proljeće, a samim time izrazito jaku i bujnu cvatnju. To naravno vrijedi za formosu, a to je ona uobičajena koja se viđa u Dalmaciji, a kod nas ju možeš vidjeti na Kantridi kod skretanja na bazen. Baš sam ju nedavno pogledala i baš je dobro orezana, upravo ovako kako sam ti opisala. To je inače po uputama uzgajivača bugenvila iz Splita, poznatog Denisa. One bugenvile u bojama (bijela, crvena, narančasta i sl. drugačije se tretiraju)
 
Draga, neznam smijem li je sada orezati? Još sam na Krku do sutra... Hvala na savjetima, detaljni su i korisni. Imam onu običnu, ta je na slici.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 21:46
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Bila si jako vrijedna i to se lijepo vidi. Mnogo prekrasnih poklona s druženja.
 
Pitala si u vezi orezivanja bugenvile. Ne znam da li se radi o "Formosi" , ako da onda bi trebala još više orezati i to tako da sve male i sitne, tanke grane orežeš uz glavnu granu vodilicu, a to je stara, zadebljana grana, tako da u konačnici bude odrezana drastično. Na takav način osiguravaš vrlo jaki porast na proljeće, a samim time izrazito jaku i bujnu cvatnju. To naravno vrijedi za formosu, a to je ona uobičajena koja se viđa u Dalmaciji, a kod nas ju možeš vidjeti na Kantridi kod skretanja na bazen. Baš sam ju nedavno pogledala i baš je dobro orezana, upravo ovako kako sam ti opisala. To je inače po uputama uzgajivača bugenvila iz Splita, poznatog Denisa. One bugenvile u bojama (bijela, crvena, narančasta i sl. drugačije se tretiraju)
 
Draga, neznam smijem li je sada orezati? Još sam na Krku do sutra... Hvala na savjetima, detaljni su i korisni. Imam onu običnu, ta je na slici.
 
Ako je to formosa, slobodno ju oreži skroz, uopće nije kasno - na našem podneblju, sad je upravo i vrijeme da se orezuje Smile
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 02:56
Sada malo slika iz Njivica ( naradila se za vikend u, recimo vrtu)
 
Okućnica ima jedan veliki dio vrta, jedan nešto manji i još ponešto zasađeno okolo, gdje je to prostor dozvoljavaoWink
 
Ovi otočići, krugovi su npravljeni jer je zemlja slaba pa sam tu stavila kane i od Hoye travu kao pampas, zaboravila sam kako se zove Embarrassed
 
Jacaranda od Željke
 
 
 
 
 i oko nje
 
 
Orezana bugica
 
 
Mlada lonicera, clematis niobe i ruža don juan ( jedno od toga će uspjeti, mora biti crveno i da se popne do vrha drugog kata)
 
 
 
 
Sa druge strane ruža Eden rose
 
 
I pampasica od vas cure 051 presađena ovdje ( ona stara je izgubila lišće, pofurena od zime)
 
 
 
Crvena lagostremija
 
 
 
Sa kata pogled na vrt, travnjak
 
i panorama gdje je očišćena šumica zazelenila pa se ne vidi jako djelo mojih ruku ili grijeh Wink
 
 
 I jedna ljepša
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 03:20
Drugi dio vrta kod ulaza
 
 
 
mandarina i bijela budleja
 
 
 
 
šeboj
 
 
 
 
Trava od Beline sa svim i svačim..
 
od Triše Kokarda - Gailardia
 
 
 
 
božur
 
 
karanfili
 
 
mlada truba
 
samo je dio ostao živ
 
smokva
 
 
 
 
 
lavanda, neznam koja je to vrsta
 
 
opet bijela budleja
 
 
 
 
lantana preživjela
 
 
nova bugica i reznice oko nje, neznam hoće li se primiti
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 03:44
Još dva vrtića
 
 
 
mlade bijele ruže
 
 
od drage Free
 
 
 
 
 
 
 
 
 
I još nešto čeka svoje mjesto
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 06:20
Jako dobro znam što znači nešto raditi u vikendici, iako nije tako daleko, možeš do nje uglavnom vikendom, dva možda dva i pol dana i onda bi htjela sve napraviti, sve očistiti, posaditi. Nije lako, ali ti si neumorna i očito sve stigneš, zato okoliš izgleda super!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 07:52
smile55Bravo ,bravo ,šetam tvojim vrtovima,divim se ,a onda tri gracije,zastao mi dah,pokrila sam okrugli bagrem,ja ga nigdje ne vidimWink.
 
Sve ti je u cvatu,vrijedni i zlatni prstići.
 
Da te nema trebalo bi te izmisliti.
 
Imaš toliku ljepotu,da se i pčele umore letjeti.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 08:43
obično ljudi misle ak imaš viksu tam se i odmaraš...LOL...al po tebi se ne bi reklo da se odmaraš..baš si bila vrijedna mora da te boli svaka koščica ali bit će vrijedno kad vidiš kad sve probuja i procvijeta,a to jel smiš ili ne tuđe čistit i ja imam istu situaciju i suze im teku (ionak misle da sam ja na kvasini ) jel ja čistim ili ne ali apsolutno hvale vrijedno da se sredi i ono kaj nije tvoje Big%20smile  
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 09:43
bila si jako vrijedna i biljike to nagrađuju, zar ima išta ljepše!?smile78
"radije bih imala ruže na stolu, nego dijamante na vratu"

emma goldman
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 10:32
Ne znam kad sve stigneš, ali očito stigneš.
Koje mnoštvo biljaka imaš! Moj naklon!
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 10:53
smile57
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 11:27
puno lijepih biljaka vrijedna si Miro svaka ti častsmile113
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 23:13

Veliki posao si odradila, ali rezultat vrijedi trudasmile141

ps: danas kad smo se čule telefonski i kad si rekla da si formosu orezala i da vidim - možda bi trebala ostaviti samo one dvije osnovne grane koje su deblje i koje su vodilice, a sve bočne grančice skroz orezati . Ja bih ju tako orezala, drastično, ona ti i onako sve baca na potpuno novim granama, a vodilice (u ovom slučaju dvije) one će, s vremenom, ići prema katu do kud bi ti htijela da dođe do, ako se ne varam, drugoga kata. Ti razmisli

Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 00:56
Dobo si se ti "narintala", ali su zato rezultati

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 90>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.