Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage galerija radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jani - upoznajte me....
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jani - upoznajte me....

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 63>
Korisnik
Poruka
tanja-66 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 589
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja-66 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 10:16
Slika za ljeto i višnjevaća. Teško je tome odoljeti...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TaraBraun View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TaraBraun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 10:50
Sve mi se dopadaClap
Što je sreća? Znati što se hoće i to strastveno željeti.
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 10:02
 Clap   Thumbs%20Up    Thumbs%20Up   Thumbs%20Up   Clap

a za pisanice i sve ono iz druge galerije....
nemam riječi... stvarno posebno i prekrasno...


p.s. trebala si dobiti roman u nastavcima
       al inbox ti je pun... i pojelo mi je pm... Confused  Tongue

učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 12:28
Hvala curke - pusu šaljem svima!smile79
Klara - ispraznila sam sandučić, nisam ni znala da je tako krcat......
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 21:22
Pohvale za Zukve.
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 22:10
Hvala ti Mima!
 
Evo cure - i ja sam konačno uspjela isprintati na salvetu! Motiv je meni omiljena Audrey, a kako sam neki dan slučajno naišla na dućan s keramičkim tanjurima koji se mogu objesiti na zid - napravila sam malu sličicu sebi za hodnik.....
Opet sam isprobala kombinaciju 2K i drvofixa. Još uvijek nisam došla do jednake potrošene količine 1. i 2. faze pa sam kao 1. koristila nerazrijeđeni drvofix a onda na to nanijela 2. fazu 2K. Raspucalo se super - da je samo pronaći zamjenu za tu 2. fazu bilo bi puuuuno jeftinije nego ovako, ali i s ovom varijantom se jako produži "vijek trajanja" originala.... Na kraju sam utrljala neko staro sjenilo jer mi niti jedna uljana boja a ni bitumen nisu pasali!
Nikako nisam uspjela poslikati dobro, stalno mi se nekakvo žutilo javljalo na slici....
 
 
 
..detalji raspucavanja:
 
 
Zaboravila sam napisati da sam kao podlogu stavila drugi sloj crno-bijele salvete, da ne bude prejednolično.....
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
magaly View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magaly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 22:12
bravo majstorice
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 22:25
A sada postavljam sliku kutije koja nije rađena u decoupage-u, pa ako administratori misle da joj nije ovdje mjesto neka mi pomognu gdje ju smjestiti!
Naime, prije nekog vremena sam vidjela ovaj način izrade i spremam se već dugo tako nešto napraviti. O čemu se radi - obične ljuske od jaja se drobe i slaže se od njih mozaik pa ispada kao crackle.....
Počela sam ju raditi još prije desetak dana ali mi nikako nije išlo za rukom sve lijepo zalijepiti, dosta je pipkavo, stalno su prsti puni ljepila, pa sam malo radila, pa prekidala. Stalno mi nešto nije štimalo i nisam bila zadovoljna. Ali kako to obično biva, odjednom ideja prođe kroz glavu i danas sam ju konačno završila...
Unutrašnji dio donjeg dijela sam opet podstavila. Razmišljala sam čak da još nešto stavim na vanjske bočne dijelove, ali sam onda odustala, ovo mi je čisto dovoljno na poklopcu, mislim da bi sve drugo bilo previše....
Nakon što sam sve ljuskice polijepila utrljala sam uljanju boju u istom tonu kako je i kutija obojana i na kraju sve polakirala.
A sada slike:
 
 
Stavljam i sliku iz drugog kuta - ovdje se puno bolje i vjernije vidi boja:
 
 
...unutrašnjost kutije:
 
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 22:50
ovo je ispalo sasvim OK, ma kakvi OK ispalo je SUPER. Krakle ? - a ne to ti je krokodil    
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 22:58
Hehehe...pa da, baš kao krokodil!SmileTongue
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 08:41
smile227    smile227     smile227

uvijek nova i drugačija... Clap    Thumbs%20Up    Clap

jani, tanjur si raspucavala s onim 2k iz NB-a?
stoji mi još uvijek zapakiran,
ne usudim se ni probati...
jel se on slobodno lakira lakom na bazi vode?

e, da, još nekaj... Embarrassed
koje ti je boje to staro sjenilo?



učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 08:48
Klara - imaš pususmile79za ove lijepe riječi!
Je, to je onaj iz NB-a, ja ti jedino njega i imam i jedino sam s njim radila.....Jedino što ga ne smiješ lakirati s lakom na bazi vode! Ja sam samo za njega kupila baš original njihov lak i koristim ga samo za to i vjeruj mi - jako se malo troši. Mislim da ću potrošiti 3 kompleta 1. i 2. faze a samo jednu bočicu laka. A lak ti je ista veličina kao i ove dvije......
Mene je stvarno oduševilo to što umjesto 1. faze mogu koristiti drvofix kao zamjenu. Ubuduće ću uvijek tako raditi..... I što je najvažnije kod tog "debelog mađarca" kako ga zovu, je to što mi je sve do sada jednako raspucavalo, nisam stvarno imala nikakvih problema.
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
tanja-66 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 589
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja-66 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 09:16
Ma koja cracking pasta, jaja su zakon [IMG]smileys/smiley20.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley20.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley20.gif" align="middle" />
mislim ljuske od jaja
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 09:21
Originalno poslano od člana jani jani napisao:

Klara - imaš pususmile79za ove lijepe riječi!
Je, to je onaj iz NB-a, ja ti jedino njega i imam i jedino sam s njim radila.....Jedino što ga ne smiješ lakirati s lakom na bazi vode! Ja sam samo za njega kupila baš original njihov lak i koristim ga samo za to i vjeruj mi - jako se malo troši. Mislim da ću potrošiti 3 kompleta 1. i 2. faze a samo jednu bočicu laka. A lak ti je ista veličina kao i ove dvije......
Mene je stvarno oduševilo to što umjesto 1. faze mogu koristiti drvofix kao zamjenu. Ubuduće ću uvijek tako raditi..... I što je najvažnije kod tog "debelog mađarca" kako ga zovu, je to što mi je sve do sada jednako raspucavalo, nisam stvarno imala nikakvih problema.


i ti imaš pusu smile79 .... za uzvrat...
i još jednu, čisto onak... Wink

pliz, aj napiši koji je to lak,
da i njega naručim...
a onda - u boj, s novim lakovima... 


učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 09:29
Klara - to ti je:
 
Glossy varnish - isto od Pentart-a, lak na nitro bazi, 100 ml i košta 42,00 kn. Znaš da za to moraš onda kistove prati u razređivaču....
 
Ja sam dosada sve s njim lakirala i sada vidim da se skoro ništa nije niti potrošilo. Mislim da će to trajati.....i trajati...... Sve sam do sada lakirala samo jednom. Ako netko od cura misli da treba više slojeva - neka javi!!!
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 09:31
Mislim da ste skužile da sam pod onim "sve sam s njim lakirala" mislila samo na ono što sam radila s 2K....
 
 
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 09:38
faaaaaalaaaaa... smile78


učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
TaraBraun View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TaraBraun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 10:10
Jani, prekrasni radovi kao i uvijek, meni su ove ljuske od jajeta super, ja kad radim s njima, prvo namažem površinu sa Bastel kleberom, a onda samo ljepim ljuske gore i poravnjavam sa čačkalicom.
Još jednom smile55
Što je sreća? Znati što se hoće i to strastveno željeti.
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 10:46
Da ne biste mislile zašto me nema......danas putujem na more i nema me do ponedjeljka...
Zato svima od srca želim sretan Uskrs! Provedite ga u krugu svoje obitelji i najmilijih i uživajte!
 
Pusa, i da znate, jako ćete me nedostajati (dolje nema internet, šmrc...)smile79
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
Mamina View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 432
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 11:25
Jani,divim se tvojim radovima.smile71-pogotovo pijatu.To što si uspila isprintati na salvetu ,za mene je čista apstrakcija.Hvala na informaciji o drvofixu kao 1-om sloju.Putuješ na more-pa ti želim sretan put a i dobro došla!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 63>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.