Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 330331332333334 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 13:25
monstera, za sad su sasvim ok, ali pravi test ti dolazi sa prezimljavanjem, sretno!

moji su bas nesto navalili cvjetati, valjda stres od unosenja.


ovo je mrsava mala biljcica, a cvijet ogroman, cca 9 cm u promjeru 

ovaj je pak ne mini, nego mikro. sicusan, mrsav nikakav, bio je medju onima najslabijima u "leglu" ali se pokusava izvuc cvjetanjem

losa slika, al ovaj bas tjera hrpu cvjetica, koji su skoro bijeli, samo je rub blago roze boje. fora je, samo cim ga zaboravim zalit objesi cvjetove


sto se temperatura tice, eksperimenta radi ostavila sam vani uz zid od kuce dva iz reznice. prezivjeli su vec dva jaka mraza (dvije noci za redom), nis im ne fali za sad. ne sumnjam da bi krepali na minus deset doduse. 

velika gorica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 13:30
 Hvala Wolfsbane !  EmbarrassedHeart Vidjet ćemo kako će izgurati zimu, no i da nešto krene po zlu, neću odustati od njih, opet ću ponoviti gradivo, sve do tad dokle god ne uspijem....


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 13:40
paaa...uzmi sad i presadi dva npr u neki malo propusniji supstrat. pa ces vidjet kako ce koji rasti u tvojim uvjetima. ako jedna grupa i propadne valjda nece ona druga. 
velika gorica
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 13:47
  Vidjet ću još, baš nešto razmišljam da li da ih presađujem ili ostavim tako.....zaboravila sam reći, imam dva prošlogodišnja, lijepo su preživjeli, ali rastu užasno sporo, gotovo nit se miču , niti pomiču..Posijani su u zimi i vjerovali ili ne još su živi, ali ovoproljetni malci su ih dostigli i rekla bih prestigli.....ma nije mi uopće važno ni to što su ti dvojica užasno spori, imam strpljenja,  ali važno je to da su ipak uspjeli izgurati prošlu zimu u istim takvim uvjetima i zemlji kakva je sad...






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 14:00
Ja ih ne bi dirao, čini se da se ni ovako ne žale. Valjda ti neće početi i ovi stagnirati.

Imam jedno blesavo pitanje, mogu li adeniumi preko dana biti blizu prozora, a poslije jos 10 sati u hodniku gdje imam na jednom malom akvariju nekakvu vrstu viseće rasvjete. Štedna žarulja od 15W, 6700K, Odmah bi bili do te žarulje na 5 cm. Može li im ta žarulja odglumiti sunce? Akvarijsko bilje mi super uspjeva na tom svjetlu.


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 14:17
 Da Dini dobro kažeš, ali ako uzmemo u obzir možda ova dvojica stagniraju baš zato što su sijani usred zime ErmmQuestion Baš ću vidjeti kako će se ovi ovoproljetni malci ponašati preko zime...Inače svi su mi smješteni na jugistočni prozor tako da će preko zime imati dovoljno sunca i svjetla, a i topline im neće manjkati jer je to kuhinjski prozor ....A za ovo tvoje pitanje, morat ćeš ipak pitati iskusnije znalce, ja sa žaruljama i svjetlom još nisam nikad experimentirala što se tiče biljaka, tako da niti ne znam...


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 14:32
Monstera, dobrodošla! Nisam znala da si i ti ljubiteljica adeniuma! Big smile Veseli me da ti adeniumi uspijevaju i u običnoj zemlji. To sam vidjela na slikama s Tajlanda, no oni ipak imaju drugačiju klimu od naše. Bit će mi drago ako se potvrdi da adići mogu bez problema uspjeti i u takvoj zemlji. Jedino je pitanje kakav će kaudeks razviti, što je meni jako bitno (jer su mi uglavnom tanki i izduženi Unhappy).

W, stres je očito pozitivno djelovao na njih, mada su ti cvjetali lijepo i prije. U proljeće ću te malo više zagnjaviti pitanjima o tome kako postigneš obilje cvjetova, za sada ću se još strpiti i proučavati na netu. Smile

Dini, pitanje uopće nije blesavo, dapače. Malo sam proučavala kakvo umjetno osvjetljenje treba biljkama za rast zimi, ali je to toliko komplicirano da sam odustala. Neki tvrde da je dosta dobra obična neonska rasvjeta (što imam namjeru nabaviti), no ako tebi bilje lijepo napreduje u akvariju pod ovim što imaš, ne vidim razloga da s adeniumima ne bude isto, naročito ako dio dana budu provodili na suncu.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 15:19
Milica09, Monstera  lijepi su vam sijanci Thumbs Up
Wolfsbane, bez riječi sam, krasni cvjetići Thumbs Up

Andina, Glikica moji zimuju iznad radijatora, nisu se tokom zime izdužili jer su jednostavno stali s rastom i s prvim proljetnim zrakama sunca nastavili dalje. Jedan je doživio udar i popadala mu većina listića pa se već u 1 mjesecu probudio i rastao. Ipak im se caudex tokom zime malo udebljao. Mislim, što ne znači da su ipak izduženi Big smile
Neke sam male pincirala al većinu sam ostavila da sami rastu i potjeraju grane.

Zanimljivi su mi koje sam majci poklonila, neumorni su, svi se granaju, tako da neću pincirati ovu novu posijanu turu. S tim da sumnjam da je jedan arabicum, morat ću ga jednom prilikom slikat da mi pomognete.

Moji su danas ulovili malo sunca. I ja skupa s njima Big smile

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 16:53
I ja sam ih danas ipak iznijela malo na sunce jer sam primijetila da su im novi listići blijedi, pa rekoh, kad još ne spavaju nek se bar sunčaju. Ja vam ne mogu pokazati cvjetiće jer ih nemam, ali mogu nekoliko zanimljivosti.
Prvo supstrat: Znate da sam na različite načine slagala supstrat i za sada mi se čini da najbolje uspijevaju oni adići u čijem se supstratu nalazi borova kora.


Ovaj je sijanac iz svibnja 2012. cijelo vrijeme bio okrenut jednom stranom prema suncu. Pogledajte mu položaj listova.


I na sljedećoj slici su sijanci iz svibnja 2012., kultivar "Tuxedo" iliti po naški - Smoking Smile. Lijevi je tek nakon trećeg rezuckanja glavne grane počeo puštati bočne, a sasušeni listići na vrhu su zbog premalo zalijevanja ljeti. Desni je jednom porezan, a sam se nagnuo i baš mi je takav zanimljiv.


Dvaput spašeni se lijepo oporavio. Ispod površine mu se kaudeks malo udebljao, to se na slici ne vidi. Mislim da bi moglo nešto biti od njega.


Ovo je sijanac iz kolovoza 2012. Već na prvi pogled se vidi da je slabije razvijen. K tome je prije mjesec dana letio s gotovo metar visine. Nije mu ništa bilo osim što je doživio stres i to je bilo vrlo uočljivo na njegovim listićima.


Još sijanaca iz kolovoza 2012. koji obećavaju lijepu formu: King Blue Magenta i Garden Party


Za usporedbu: skroz desno je sijanac iz kolovoza 2012., kultivar "Viva Las Vegas", a lijevo i u sredini su devet mjeseci mlađi (sijanci iz svibnja 2013.), kultivar "White House" iliti po naški Bijela kuća. !


Još malo usporedbe: "Tuxedo" iz svibnja 2012. je u sredini, a lijevo i desno sijanci iz svibnja 2013. - Ko-ov hibrid br. 6. Godinu dana razlike!


Na donjoj slici lijevo i desno su sijanci iz kolovoza 2012., kultivari pod nazivom "White King", a u sredini je sijanac iz travnja 2013. - Aeksiam. On mi je najzanimljiviji jer je visok jedva 6 cm, a kaudeks mu se gotovo i ne vidi od tri grančice s listovima. Bio je počeo puštati ukupno šest grančica, ali su tri stale s rastom i tu su ostali samo listići.


Nisam sigurna, ali mislim da je ovaj sijanac iz kolovoza 2012. kultivar pod nazivom "Waterfall" (izgubila oznaku Embarrassed). Kilavio je cijelo vrijeme dok je bio u supstratu za kaktuse, a kad sam mu složila supstrat s borovom korom, počeo se naglo debljati.


Da i geni igraju ulogu, potvrđuju i ova dva sijanca iz svibnja 2013., kultivar pod nazivom "Triple Rose Femme". Možda na slici to nije očito, ali oni su mi nekako posebno vitki i elegantni tako da mi nije posebno stalo do njihovog debljanja.


Eto, imala sam danas vremena, pa odlučila da vam pokažem dio ovih koje imam doma, a koji su po nečemu zanimljivi.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 17:43
Andina, lijepo si nam pokazala i opisala svoje ljubimce.
Jako su ti lijepi, sve pohvale!!! :-)
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 17:55
Na 2 i 3 slici mi se čine najveći. Jesi mjerila visinu? 
Dobar si im nadimak dala, adići.. Thumbs Up

Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 20:05
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Monstera, dobrodošla! Nisam znala da si i ti ljubiteljica adeniuma! Big smile ......

   Andina, Marsha,  Hvala ! smile78Što se tiče biljaka, tu sam stvarno svestrana, volim svašta sijati i isprobati, pa sam se tako odlučila okušati i s adeniumima..EmbarrassedHeart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 20:37
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Na 2 i 3 slici mi se čine najveći. Jesi mjerila visinu?


Nisam mjerila, ali visoki su otprilike 30-tak cm. Dvojica još viših su također u školi na toplom, a donijet ću im još jednoga. Imam namjeru tri visoka, koje sam pustila da rastu kako hoće i nisu se granali, staviti u istu teglu i plesti ih u pletenicu, a nakon toga ih pincirati. Ne znam hoću li u tome uspjeti, no neću ni znati ako ne probam. Wink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 21:34
Andina, odlična ideja!!! Vidjela sam to na jednom ruskom forumu Wink Iako su ih oni počeli plest kao male. Ali ideja je zbilja odlična!!! Thumbs Up
Moji klinci polako napreduju u tzv. vrtiću svi skupa. Mislim ih ostaviti skupa dokle god budu mogli jer ako ih posadim zasebno (cca 25 kom) nemam kud sa toliko teglica. 
Kakva su vam iskustva koji ste ih duže držali skupa?? Jel bilo problema oko presađivanja?





Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 21:41
Ovaj put sam odlučila, samo najhrabriji i najjači naravno opstaju kod mene jer nemam kuda s njih toliko a dijelit više ne mislim jer je toga hrpa otišla i sve to naravno košta od vremena, novaca itd. I sad za čudo svi se debele smile227
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 22:05
Haha, strah je vrag

Skupio sam danas borove kore danas dosta i cak i previše, na koliko sitne djelove da to raskomadam?
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 23:19
Marsha, pa nećeš ih valjda bacati? smile181Imaš li balkon ljeti, a stubište zimi ili bilo koje mjesto gdje bi mogli biti? 25 teglica nije tako mnogo kad se lijepo poslože. A ako ih presadiš po tri u neku širu posudu?Ermm

Dini, pogledaj supstrat na Wolfsban-inim slikama na 294. strani ili onaj na mojoj prvoj i drugoj slici na ovoj strani, možda ti to pomogne. Nastoj koru usitniti što više, a ako treba, prosij je kroz neku širu mrežicu da dobiješ komadiće promjera otprilike 5 do 8 mm. Nije katastrofa ni ako bude koji veći. Ako si uzeo koru direktno s bora, steriliziraj je u pećnici ili na 30 sek. u mikrovalki (pazi da se ne zapali) kako bi otklonio parazite koji se tu skrivaju. Ja sam u neke teglice dodala i mrvicu krupnijeg rječnog pijeska ili sitnijeg šljunka koje sam također sterilizirala.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 08:19
Andina, uvjerila si me Wink za sad. Već sam ih tako sadila skupa po teglama. Obesume ću morat uskoro tako prebacit dok arabicumi sporije napreduju tako da mogu duže ostat u vrtiću.
Balkon imam, zima mi je više problem jer teglica dosta imam Smile još nešto malo drugog cvijeća. Zapravo ne smijem ništa drugo od bilja kupovat jer adeniumi zauzmu 80% prostora Smile
problem je jedino što je dosta poklonjeno pa sam ostala većinom na manjima zato sam opet sadila.
 
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 08:28
mozes ih bez beda stavit zajedno u teglice, posebno sad po zimi. moji zive nagruvani po zardinjerama, sad je jos dobro kak je bilo na proljece, neki su bili na cm razmaka LOL lako se razdjeljuju kasnije ako je supstrat krupan, puno teze ako je sitan.
velika gorica
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 12:32
Wolfsbane, hvala Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 330331332333334 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,672 sekundi.