Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 330331332333334 381>
Korisnik
Poruka
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2013 u 20:18
mafini su super i ja ih volim, a punjena prsa nisam probala....
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2013 u 20:25
 Ja dosad nisam baš nešto bila zainteresirana za Muffine i moje mišljenje je bilo....Ah, bez veze , ne bi li jake stvari, Muffini, niš posebno, biskvitno tijesto u čašici.....No sad kad sam ih konačno probala, ostala sam smile39Ne čini mi s ebaš kao obični masni biskvit nego je puno sočniji, ima neku kremastu teksturu, a da niti nema kreme....Sve u svemu jako fin i sočan kolačić...Mislim da će se odsad malo češće naći kod nas na stolu....

 A punjena prsa su ..ma ne , nemoguće je to reći smile39to se mora probati...smile50


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 16:28
gdje ste povrtlari.moju salatu i češnjak pokrio bijeli pokrivač,ali ne agril već prirodni.hladno je brrrr.....
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 17:16
 Kod nas još zima nije naštrikala bijeli pokrivač, ali je počela i to odmah s nekim velikim bijelim očicama !  LOL Bit će to neki debeli pokrivač....


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 19:37
Vidim da opet nešto papate! LOL Punjena pileća prsa obično punim šunkom i sirom, malo zapečem i dovršim u vrhnju za kuhanje. Kalorija koliko hoćeš ali jakoooo je fino, kada se sir rastopi... mljac!
 
Muffine radim u slanoj verziji, obično za večeru kada imam društvo. Opet su sir i šunka glavne Star! Recept je negdje sa net-a a ja sam ga dobila od kolegice.
 
420 ml toplog mlijeka
250 g glatkog brašna
2 žličice soli (može i manje)
1 žličica praška za pecivo
3 jaja
150 g sira (npr. goude)
100 g šunke (u ovitku)
 
za kalup od 12 kom muffina
 
Sir naribati, šunku narezati na sitne kockice. Jaja neka budu sobne temperature. Sve izmješati, peći u namaštenim kalupima prvo na 200 C 15 min a zatim na 170 C još 30 min.
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 21:30
Evo kako ja pravim, jedan od načina,  pileća prsa....http://www.coolinarika.com/recept/bijeli-odrezak/

Mojim ukućanima se sviđa ovaj način....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 10:28
 Curke moram priznati od ovih receptića mi  smile50 cure sline...LOL
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2013 u 12:17
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2013 u 16:54
Kako mocna biljka ovo treba invazirati svaku zivicu njome.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2013 u 18:17
baš sam par minuta prije nego sam ovo proćitala (oko 12 sati) razgovarala s ženom čiji je muž bio jako loše u zadnjem stadiju karcinoma.pitala sam ju više iz kurtoazije ''kako joj je muž'',misleći da će reći-''loše,kako bi bio''.ona mi s jednom dozom veselja reće da je puno bolje.jadan profesor u zgb joj je rekao da mu kupi sirup od aronije u ljekarni.kako očajni ljudi kupuju sve i svašta ona ga kupi iako nikad nije ni čula za aroniju.nakon mjesec dana čovjek hoda bez tuđe pomoći po kući,a uz pomoć hoda 10 min po dvorištu.ne misli ona da se on izliječio,ali kako kaže ako već i mora umrijeti neka sačuva bar malo snage i dostojanstva.da je prije počeo koristiti sirup od aronije tko zna...
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2013 u 23:00
  Curke moje, mogu vam samo reći, ova biljka bi sigurno bila poželjna u svakom dvorištu...A što se sve može napraviti od nje, ne možete ni zamisliti, od čaja do raznih pekmeza, namaza, sušenih bobica za čaj ( tu mi je prefina) do sirupa ( ne onih za sokove, već pravih ljekovitih sirupa) također može se od nje praviti i sok, ali idealna je npr. i u crvenom pinđuru . Jednu bočicu sirupa sam poklonila mojoj mami..Danas ga je počela piti i kako ju inače često boli glava kao i mene kaže da je odmah doživjela reakciju, kao da joj je nešto bunulo ( lupilo ) u glavi. Malo poslije toga je rekla da se osjeća fenomenalno...Znam da to još nije ni počelo djelovati kako treba, a ona je odmah doživjela prve reakcije.


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 11:39
Curke drage ja se samo moram smijati ovom mom bosanskom narodu.Cujem da su navikali to da se od pijenja aronije dobiva Alzhimeir haahhahaha smile96LOLsmile156Big smile kao aroniju je opasno za piti.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 11:44
 Budale!  Stern SmileThumbs Down Gdje su to pročitali....Ako se ne varam negdje je pisalo da je moguće da aronija liječi čak i Alzheimerovu bolest, a ne da se ista dobiva od aronije!  Svašta !  Uostalom nek se malo više informiraju o njoj...Nisu je valjda neki šarlatani proglasili nazdravijom i ekološki najčišćom biljkom...Problem je u tome, što je ljudi još uvjek ne prihvaćaju jer je na našim prostorima mnogima još uvjek velika nepoznanica..


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 11:58
Procitali LOLBig smile Pa da su ista citali nasli bi to sto si ti hahaha.Tcnije receno probubali to za aroniju.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 12:02
 Ma ima i ovdje još puno ljudi koji kad im spomeneš aroniju, gledaju te u čudu, kao da ne razumiju što im govoriš! smile96


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 12:17
mislim da ima sve manje takvih ljudi, jer se sve više priča o ovoj biljci.
I ja imam jedno maleno stabalce posadito u vrtu, staro je neke 2 godine ili tri i već je bilo ploda ove godine!!!!!!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 12:32
 Moram se sad malo i nasmijati ....LOL Evo reći ću vam o čemu se radi. Jedne godine ( moja aronija sad već ima neke 3-4godine ) dođemo ja i MM u poljapoteku ( Graminea, valjda ) a tamo nekih raznih izloženih sadnica vani...kakve smo mi žene, po prirodi znatiželjne, meni se pogled zaustavi na jednoj etiketi sa slikom nekih " čudnih " crnih bobica... I zapnem ja za to....A MM u čudu kaže, " Što će ti to? Kog će ti to vraga? Pa ni ne znaš što s tim i kakve koristi od toga? " Ja se nisam mogla suzdržati od smjeha, mada  priznajem, onda ni sama nisam znala što bi ja s tim. Pročitati naravno nisam mogla ništa, jer je s unutarnje strane etikete bilo nešto malo više napisano o Aroniji. I tako ja sam odlučila uzeti to, a MM je cijelim putem do doma gunđao i stalno govorio kako ga zanima i da će baš vidjeti što li ću ja s tim i u kakve svrhe ću to koristiti.....A evo, upravo danas smo pili prefini i ono što je neizostavno napomenuti ljekoviti i zdravi čaj od sušenih plodova aronije....

Admine, problem kod naših ljudi je taj što su već na samom početku skeptični prema svemu i uvjek postoji hrpa pitanja,  Što ako ? npr. ono već klasično pitanje " Što ako je to otrovno? " LOL   Dobro, možda sam i sama ponekad prema nekim stvarima skeptična, ali ne baš u tolikoj mjeri, jer kod mene uvjek postoji ono..." netko mora biti prvi i porušiti sve barijere,  prepreke i čudne mitove", naročito dok se radi o nekim bezazlenim biljkama...






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 12:45
mislim da nije toliko zbog toga da li je to otrvono nego je problem kod nas što ljudi vrlo često hoće prevariti samo da bi do zarade došli.

pa je tako sve super i djelotvorno i nadasve ljekovito. sjetimo se samo jagoda penjačica koje se nisu penjale i sl stvari.

e zbog takvih "čudotvornih" reklama ljudi su skeptični, naravno to je moje mišljnje
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 13:11
 
Što se tiče raznih prevara tu se potpuno slažem s Vama. Thumbs Up  Baš sam neki dan čitala o toliko razvikanim Goji bobicama, za koje se na kraju ispostavilo da kod nas ni približno ne mogu uroditi kao npr. u Kini...I dok se malo pogleda sve je to više- manje tako. Dok su jedni skeptični, drugi se trude uzgojiti nešto neviđeno, a kad s tim krene još ni ne znajući dovoljno o nekoj biljci, već na samom početku ga dočeka veliko razočarenje......Našla sam puno takvih nekih stvari na net-u gdje su ljudi krenuli u proizvodnju nečega što kod nas još nema ili je tek u začetku, a onda su se uvalili u takve nevolje da ni sami nisu znali kako se uopće iz toga svega izvući.... Neću nikoga imenovati, jer se to ni ne smije,  ali samo ću spomenuti, možda je i Vama poznat slučaj s Kiwanom? 




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 21:02
mislim da ću ja pokušati to posaditi,samo me zanima koliko bih trebala posaditi (1,2 ili više) biljaka da bih imala dovoljno za osobne potrebe.čula sam tako dobre stvari o njoj od žene kojoj vjerujem i nije rekla -kazala.
mislim da ću za početak u ljekarni kupiti sirup.(80-tak kuna 2,5 dl).skupo,ali ako vrijedi isplati se.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 330331332333334 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,704 sekundi.