Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Franjicine kopanjice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Franjicine kopanjice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 51>
Korisnik
Poruka
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2008 u 20:50
Ništa novo na istoku grada, rominja, smolji, magli ma kad krenem od kuće noć kad se vratim kući mrak!
Sva sreća - sutra počinje vikend a jutros me onako snenu, baš ne naročite volje razveselilo ovo
Fotkano danas, Č.R.,  na Malešnici... luuuuuuudilo, nisam vjerovala svojim očima a kako sam kasnila na posao obećala sam sama sebi kako ću istim putem nazad na vlak i fotkati ne bi li svoju radost podijelila s vama.
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2008 u 21:54
Prekrasno stablo, a još  bolje ako si kojeg pojela .
I ja se nadam lijepom vikendu, pa bi malo nešto čačkala po dvorištu, uvijek ima posla.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2008 u 22:52
koliko je meni poznato ovak iz daljine to je garant -kaki jabuka  - vidjela sam je nekad prije u italiji dok sam bila , ona je zimska vočka i sad otprilike dozrijeva , vrlo je dobra za kuhanje raznih đemova i slično , tak mi je rekla bivša gazdarica ali za jelo nije baš ukusna - dosta je opora i gorkasta 
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 08:04
koliko me secanje sluzi,davnooo sam je probala i nije da je bas grozna jesti,a nije ni bas slasna ali zato predivno izgleda
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 11:11
Da se meni dočepati te jabuke! Baš mi je fina za njam, njam! Moram negdje naći sadnicu!
Franjice, tvoje mačuhice su krasne, moje male imaju par listića...valjda će i one porasti na proljeće! Ali, najviše me oduševe tvoji sukulenti na/u panjevima!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 20:36
Dan predivan, kao stvoren za šetnju, lutanje po parku, hodanje po suhom lišću a ja se morala uhvatiti čišćenja stana i čak niti sanjati o nekom izlasku. Bila jako disciplinirana pa nisam ni komp upalila kako ne bih zgriješila. Dala si dobru motivaciju, krajnje je vrijeme za unošenje cvijeća u kuću a za to treba napraviti mjesta, pa kad se već pomiče onda se mora i počistiti!
Moja je spavaća soba bila prva na redu, nagrada za uspješno obavljen posao je predivan pogled iz kreveta:
MKM još nije stigla sa svojom kavom "nedjeljom - kava u krevet u devet" a ja sam već sredila i moju radnu sobu iliti sobu MPK, police dobile nove stanare (knjige završile pod krevetom)
Polagano je sve teže pronaći još neki svjetli kutak ali gdje "čeljad nije bijesna ni kuća nije tijesna" pa tako u predsoblju kaktusići i sukulenti dobili susjede
Malo me muči činjenica što predsoblje ima jedan dio iznad vrata još otvoren, možda uspijem zatvoriti prije zime ali vjerojatnost je mala pa tko zna što će preživjeti! Stubište je ispod krova, vrata su skoro pa ispod samog vrha krova, tako da direktno ne puše ali ipak ima 2,5 metra otvorenog prostora??? No za sada će i fuksija tu visjeti a poslije ćemo vidjeti
Teška sam srca unosila sve to u kuću i trpala jedno na drugo jer još uvijek imam cvijetova
 
pa zaista milijunti zvončić
gazanije i lotos su ostali još vani, možda ih sutra udomim kod MKM u stanu
a gazanija je prepuna cvijetova kao usred ljeta
Čini mi se da su ovo jednogodišnje biljčice i neću ih pospremati, još su prepune cvijetova, pa dokle traje neka traje
Nisam se stigla niti odmoriti i već smo krenuli kod MPK na ručak, čudna vremena narode moj... nenavikla na takve stvari... ipak se brzo prilagođujem.
MKM svojoj unučici kupila "jesen"
(onako samo da spomenem, bila sam iznenađena i oduševljena što joj je palo na pamet kupiti djetetu cvijeće pa sam mojoj majčici kupila najdražu, crvenu ciklamu, prepunu pupova, u LIdlu akcija, samo 20,00 kunića)
a mene je dočekala MPK sa
 
tako su se majčice i kćeri u krug darivale cvijećem i bile presretne.
Naravno, ponovno sam pokušala nagovoriti svoje zvijeri na jednu lijepu, zajedničku fotku i dobila ovo
Stvarno bi bilo previše još i u tome uspjeti no pored toga dan je bio predivan, prepun emocija i sada sam stvarno spremna za jednu horizontalu sa knjigom u ruci. Idem malo s Robertom Pauletićem švrljati po Tibetu..
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 21:04
I prezentacija je bila predivna, dječica su preslatka, jesenji aranžman  jako zgodan, a tvoje poličice - što reći - super. - sve pet.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 22:47
susjeda imamo sličan problem,kuda smjestiti sve te biljčice Smile za one sablje sam davnih dana čula neku priču,ali je se nemrem sjetiti,nešto da nisu dobre...jel se to slavilo useljenje u stan? prema ovim detaljima se čini da je baš sa guštom namještan Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 09:17
Gle, za sabljice sam i ja čula kako negativno zrače, pojma nemam ali nekako mi se čini kako i cvijeće podliježe modi. Sjećam se daaaavno, svaka je kuća imala pune tegle sablji, puni su bili dnevni boravci a danas su skoro pa protjerane iz kuća.
Uglavnom, ova mi spavaća soba baš i nije imala negativnog zračenja no sasvim sigurno znam (iz osobnog iskustva a i šire...Wink) kako u spavaćim sobama ima raznih primjeraka negativnog zračenja i negatrivnih ljudi pa kako ude moje sabljice ostaju meni na pogledu!
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 09:37
i ja sam to cula,al bas i ne obracam paznju...
vidim da si se ti jucer fino provela(iako si se pre toga naradila)i da si uzivala u krugu obitelji,veliki pozdrav
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 10:17
Ma Franjice naravno, daj molim te kakvo negativno zračenje u tvom okružju može biti puna soba sabljica, ali tvoja pozitiva sve to anulira.
Za tebesmile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
trnna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 18 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trnna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 21:22
Originalno poslano od člana monna-1 monna-1 napisao:

Da se meni dočepati te jabuke! Baš mi je fina za njam, njam! Moram negdje naći sadnicu!
Franjice, tvoje mačuhice su krasne, moje male imaju par listića...valjda će i one porasti na proljeće! Ali, najviše me oduševe tvoji sukulenti na/u panjevima!


ja sam ju upravo sad naručila od čovjeka koji radi u italiji, a živi u beogradu pa će mi ju dovest iz italije. uspjeva kod nas, ali u slavoniji su rijetki čuli (ja još nisam nikog upoznala) za nju. sadnica je 15 eura. ne mogu dočekad da ju dobijem. u prosincu će to bit.

kad sam živila u istri jela sam ju. nije gorka ni opora. treba se čekat da sazore, tj. da omekša jer u protivnom skuplja usta. predivno je voće.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 22:21
Trnna, dobro nam došla. Slažem se s tobom po pitanju kaki jabuke. Za mene voće br. 1, rajsko, divno, neopisivo, samo mora biti mekano, mekano, da se topi u ustima. Nažalost, jako skupo. Zato sam kupila u MBM-u ovog ljeta lijepo stabalce, cijepljeno, za 180 Kn, samo ne znam koliko treba vremena da bi ovako rodilo kao ovo u Malešnici. Prelijepo je.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 22:27
Franjice, oprosti okupirala ti dnevnik, ali morala sam obraniti kaki jabuku.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 20:43
Opet sam išla škicnuti jabuku u susjedstvu, još uvijek je narančasta a rekla je gospođa kako mora postati crvena i to je znak da je zrela. Jela sam neke kupovne i nisam baš oduševljena bila ali moj šogi je bio lud za njima tako da ću sigurno jednu od ovih užicati i ostaiti sjeme!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2008 u 06:57
Franjice, rijetko se nađe sjemenka u kaki jabuci. Od 7-8 plodova u dva sam našla sjemenku. Jednu negdje pogubila, a drugu ću staviti u pijesak pa na hladno. Tako sam već uspjela dobiti dva sjemenjaka. Jedan je visok 60 cm, drugi mlađi oko dvadesetak. Moram proučiti cjepljenje.
Na vrh
trnna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 18 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trnna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2008 u 14:46
ja se nadam da će moje drvo uspjeti. nakon koliko krenu plodovi? joj, ne mogu dočekat da ga dobijem. u slavoniji za to voće rijetki znaju (još nisam takve upoznalaSmile. ma čim mi krene svima šaljem sjemenke
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 21:25
Vidim, ugodno vam je kod mene pa samo ću tiho šapnuti, pogledala jabučicu, odbacila još lišća a plodovi se drže usprkos jakom vjetru. Boja nepromjenjena.
Izgleda da se u zadnje vrijeme javljam samo vikendima u ovoj temi pa neću narušiti taj običaj ni ovog vikenda, prelijepi dani, malo MKM i ja bile vani a više nešto prčkale po kući.
Mačuhice mi se prekrasno drže, ove sam godine kupila neke ooooogromne i imaju puno cvijetova, a u kući mi propupali Brbini kaktusići
a onda u jednom preletu kroz pojma nemam više koju trgovinu kupila sam još jednu teglicu istih
Malo sam pregledala cvijeće, dodala vodice gdje mi se učinila zemljica suha, sve hodam oko orhidejice no ne vidim nigdje pomaka niti traga o nekim namjerama novog cvijetanja. Dobro, neka stoji...
Završila puno stvari, nahranila sina princa, malo se igrala salveticama i dok okom trepneš počinje padati sumrak... jurim po MKM i izljubiti najdražeg netjaka, pa nije malo napuniti 10 godina
Putem me oduševio pogled pa ga dijelim s vama ( samo neka netko veli kako su naivci - slikari kičasti!)
Već sam spomenula kako sam preskočila pravi datum rođenja mog ljubljenog netjaka i sad sam se morala "izvlačiti iz kaše". Sva sreća kako sam ranije počela pripremati darove, tako sam danas samo malo "mudrijala".
Baka je dobila posudicu za olovčice i trebala je napuniti. Pronašle smo hrpu kemijskih i običnih olovaka u stolu MPK a ja sam kutijicu za jugijo karte (vi koji imate klince znate o čemu pričam) napunila bombonima. Novac smo zakamuflirale i čekale reakciju. Nije niti okom terpnuo, izvadio je olovke, pravi stari lisac, znao je kako to nije poklon i pronašao novac. Na kutijici sam novac zalijepila na poklopac... komentar je bio, pa nisam ja više mala beba, znam ja pronaći sve što je sakriveno!
Svojoj sam sestrici umjesto cvijeća darovala
Kad krene, onda krene darivanje u krug pa su tako klinci iz Ladimirevaca od moje sestre dobili 14 čižmica (koje će tete-salvete napuniti)
a ja kao nagradu za dooooobru organizaciju tuđeg rada
Sad još moram "otvoriti" pismo vlasniku Chemaca ("bilo" kod rijeke53 na usaglašavanju) i poslati ga meilom i za danas sam se stvarno naradila...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 09:05
Franjice što reći sigurna sam da su svi bili sretni u tvom društvu, a to mislim i za kaktusiće zato su tako lijepi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 11:44
Vidim, imala si "slatkog" posla! Kaktusići su krasni, kao i čizmice. Ja sam svoje medeke isporučila.
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.