Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biovrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biovrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 43>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 12:22
Manči, ja sam maslačkovo gnojivo složila po vlastitom nahođenju - pa ga , kao i koprivu, nabrala prije par tjedana, samo prelila kišnicom, promješala svakodnevno, tako par tjedana,  i to je to. Pronašla sam podatak da, kao gnojivo, sadrži bakar.
 
Jučer smo MM i ja bili u šetnji, pa sam i gavez nabrala i sad i to gnojivo slažem.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 13:07
Najviše me zabrinjava što su mi bale sijena popljesnavile između. Još uvjek kašlem od udahnute prašine od pljesniConfused
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 17:58
mislim da je to ok jer se tu dešava proces raspadanja, a plijesan je došla jer je masa kompaktna i fali zraka. ja bih tako pustio!

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 21:53
Baš ti hvala, znači OK je ta pljesanSmile

E nakon što sam posadila krumpir, dio sam između redova nagrnula lišćem i travom.Tongue
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 08:28
put između redova možeš zastrijeti najgorom steljom. najgorom tipa neke grane i slično jer će se one hodanjem izlomiti. neznam...meni je ta stelja kao suho zlato.... vrt je u šumi i nemam traktor ni ništa sve na leđima moram nositi a imam 500 kvadrata za pokriti. baš sam optimist...

Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 07:39
Lani sam malčarila po gredicama sa mladim grančicama "Veza", TO JE DRVO OD KOJEGA SE DOBIVALO VEZIVO ZA VINOGRADE. Mlade mekane grančice su bile super. Razgradile su se a opet misli da je bilo bolje nego sjeno. Rekla bi da je kavliteta negdje između siejna i slame. Ove godine motika samo prepada u zemlju. Nevjerojatno koliko je tlo koje je bilo malčareno rahlo.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 22:11
možeš staviti sliku toga? to je onako kvrgavo drvo iz kojeg izbijaju te šibe? ili misliš na one kao slamice koje se kupe u dućanu za vezanje?

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 23:41
Znali netko što je ovo?

Ova biljka preovladava među travom, znali netko je li to paprat i smijeli se koristiti za malč.Embarrassed


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 23:52
...to  je  paprat  a  sto  dalje  -  ne  znam....ovako  na  prvo  mislim  da  nije  za  malc...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 00:45
Ma Mančice i ja sam mislila da je paprat, ali mi nema odlike paprati kad je gledaš u živo. Mekana je, mislim da nema spore i brzo se suši i vene nakon otkidanja.

Kad sam vidjela ambroziju ( sliku) više nisam bila sigurna što je to. Te travetine ima hrpa, pola terena mi je bio u tome i po terenu se najviše petljala sa koprivama zajedno. Kao da im je pasalo isto tlo.
Koprive sam maknula praveći cvijetnjake ali ova trava je još uvijek u vrtu, a ne znam što je.ConfusedConfused
Sad se petlja sa stolisnikom, ali i to će biti maknuto jer će se temelji praviti tu.
Mislim da je okupirala i sve susjedne parceleConfused
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 09:33
ja bi je malčirao...ionako kad istrune biti će to puno manja količina. + pomiješaj sa malo sijena lišća...ma bez brige, ljudi znaju malčirati i papirima, novinama, najlonima (koji u dodiru sa toplinom putštaju razne kancerogene i sterilne tvari, baš kao i pet boce)... slobodno pokosi i baci na vrt:)

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 10:36
Slično izgleda i otrovni korov, a sjećam se nekih bijelih cvjetova.
Moram pratiti da vidim što je to jer ga ima puno.
A vjerojatno ako je otrovno za piti neću se otrovati od malčiranja.Embarrassed

http://www.google.hr/search?tbm=isch&hl=hr&source=hp&biw=1015&bih=570&q=Cicuta+virosa&btnG=Pretra%C5%BEi+slike&gbv=2&aq=f&aqi=&aql=&oq=

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Marin&Lele View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marin&Lele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 15:26
smrcko, možeš to koristiti za malč, ionako se raspada....

mene zanima dal mogu stavit visoki grah na suncokret? on mi izraste visok i debel, pa bi ga koristila umjesto kolaca :)
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 22:16
vidiš dobra fora...jako dobra. ali suncokret bi već trebao biti velik kada grah niče da se od malena vije po nečemu...?

Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 22:21
Nemoj jer Ti se neče baš dobro penjati,naj bolji je kukuruz.Stavi grah pored kukuruza kad bude kukuruz visok oko 20 cm i to je to.Ne trebaju tI NIKAKVI KOLCI,NAŠI STARI SU TAKO SADILI GRAH I MAHUNE KOJE SE KOLE PORED KUKURUZA I BILO JE SUPER.smile219
Na vrh
Marin&Lele View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marin&Lele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 09:07
Neću kukuruz na vrtu. Imam ukrasni i šećerac, a oni mi nikad ne narastu dovoljno za grah. Grah ih uvijek povije. A hibrid nekog kukuruza mi ružno izgleda u vrtu, tim više da imam jako puno graha u vrtu, pa bi izgledao više kao polje....A i u tom slučaju mi djeca nemogu pomagati brati grah, jer ih kukuruz grebe.
Baš sam zato pitala za suncokret, jer nikad nisam uspoređivala brzinu rasta graha i suncokreta. Suncokret mi je sam nikao po cijelom vrtu i već je u fazi trećeg lista, a grah sam posijla, no još nije proklijao. Očekujem ga kroz koji dan, najviše tjedan. Probat ću sad presaditi suncokret...
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 09:27
Originalno poslano od člana osbourne osbourne napisao:

možeš staviti sliku toga? to je onako kvrgavo drvo iz kojeg izbijaju te šibe? ili misliš na one kao slamice koje se kupe u dućanu za vezanje?


Evo stavljam slike, u pozadini se vidi cijeli špalir. Nekad su to obavezno stavljali u podnožje vinograda, dobro drži zemlju, tj. štiti od erozije, izvrsna je živica, dugovječan je ne napadaju ga neki osobiti štetnici (moj nikad nije bio bolestan).

Dolaskom platike u dućane svi su to napustili, većina posjekli, ali im se zemlja urušava, plastika ne trune, stvara se netazgradivi otpad.

Vez se reže svako proljeće do debla i sa grana se oguli kora sa kojom se kasnije veže vinograd, povrće i sve ostalo. Kora koja se ne potroši u proljeće, osuši se, i kad kasnije trebate nešto vezati onda koru nekoliko dana prije namočite u vodi. Nakon namakanja ona je mekana kao da je isti čas izguljena sa grane.
Još se sredinom ljeta
oreže kao bi na proljeće bile mlađe i kvalitetnije grančice. Ja ga režem kad mi treba za malčariti u vrtu.
Razmnožava se povaljivanjem.


Slijede slikice :

ovdje je u prvom planu stara orezana šljiva koju smo već otpisali, ali je predlani potjerala, pa smo odlučili odrezati staro i ostaviti novu granu. Iza je friško orezani vez :




Na ovoj slici se u pozadini vidi špalir (živica) od veza koji je potjerao, slikano otprilike pred tjedan dana:


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 10:07
Jučer sam složila prvo varivo od špinata iz vrta ove godine! Smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Marin&Lele View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marin&Lele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 10:24
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Jučer sam složila prvo varivo od špinata iz vrta ove godine! [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />


I moj najmlađi sinčić ga jede redovito a stariji su jučer ubrali i prve rotkvice :)
Vole ih jesti sa zelenom salatom.
Na vrh
Marin&Lele View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marin&Lele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 10:28
Silvestra, zašto misliš da se neće dobro penjati? Stabljika je dlakava, relativno debela i ima dosta listova. Prošle godine penjao mi se čisto ok po bambusovim štapovima, koji su skroz glatki
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.