Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj medvjeđi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj medvjeđi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 83>
Korisnik
Poruka
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 07:11
Miro hvala na posjeti. loniceri uživam sve više jer je danas već bnekoliko cvjetova otvoreno. Tebi želim da je što prije nabaviš i uživaš u njoj.

Niho draga hvala na posjeti! Nije baš da sam se ovih dana nešto razmahao, ali biti će bolje... hvala na pozdravima

Misty, Zlatna kiša - Laburnum nije Forzicija. To je drvo koje naraste do 5 metara u visinu, ima zvjezdolike listove i cvijet nalik gliciniji samo što je isti žut i malo duguljastiji od glicinijinog.
Što se Eichornee tiče ja sam se iznenadio koliko ima krhke i nježne listiće. Ovako izgleda dosta robusno i čvrsto, a kad je uzmeš u ruku imaš osjećaj da će se sva polomit. Nadam se da će i ona procvasti, iako kažu da baš ne voli cvasti u zarobljeništvu. bumo vidli..
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 07:22
Eto Medo, nemaš ni mirtu Ermm!
Ali za utjehu evo ti mala priča o njoj, i sličica da je znaš prepoznati Wink

Najčešće samonikla cvjeta na toplom priobalnom području, a cvjeta u srpnju i kolovozu prelijepim cvjetićima s pet latica i raskošnim prašnicima, po obliku nalik na cvjetove kapare. Lišće joj je bogato eteričnim uljima pa ga koriste u industriji parfema, a plodovi (plave bobice) su vrlo ukusne i aromatične, od njih se pravi i jedna vrsta rakije.
Po legendi, mirta je simbol besmrtne ljubavi, pod njom je Venera zavodila Adonisa, pa Veneru često prikazuju s vijenčićem mirte u kosi.
Mislim da znaš (Wink) da su tri kralja donijela Isusu na poklon mirtu, zlato i tamjan, a na torinskom platnu je prepoznata kao osnovni sastojak ulja kojim je tijelo Isusovo bilo premazano prije polaganja u grob,
Zbog sličnosti u imenu, mirta - murtila, dolazi do zabune, pa neki poistovjećuju te dvije različite biljke.

A evo i slike te prelijepe biljke
Time is something you can never get back..
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 07:59
Medo,napreduješ velikim koracima!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 09:06
smile227
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 10:20
Isusssek, pa nema me dva dana a kod tebe knjižurina za pročitati Medo ...Ona eicho...nešto što si tržio 70% jeftinije je baš guba, lan nikad nisam vidjela lan dosad ,baš je lijep a vidim da imamo istu želju, nabaviti pravu pravcatu mirtu ali izgleda da nam obojma ne ide LOL...Pitosporicu Pažanku imam i ja Approve! Ali moja štrajka pa još ne cvijeta (još je bebačica i kaže da ima vremena Wink).
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2010 u 00:22
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2010 u 08:11
Misty zguglao sam Murtila i dalo mi Mirtu, upravo ovu koja je na slici. no, siguran sam da će i ona naći svoje mjesto u vrtu, prije ili kasnije

Rain, Toni hvala na posjeti :)

Ivna siguran sam da ćemo nabaviti tu Mirtu, nije to valjda tako nedostižno... Pitospora će vjerujem procvasti, samo joj se zaprijeti :)

Cimi hvala na posjeti. I meni ovaj cvijet postaje jako drag. Danas će procvasti i drugi, a vjerujem već preksutra i treći :)
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2010 u 19:33
dobro veli ivna, nema me desetak dana i onda cijela knjižurina za pročitati...Wink
razumijem tvoje veselje u vezi rode koju si tako lijepo imenovao Đurđom.
I ja se veselim svakom kosu, sjenici, slavuju koji posjete moj vrt, predivnim leptirima, ježevima...vrlo je zanimljivo promatrati ih i upoznavati njihove navike, a i oni se ubrzo naviknu na nas...
drago mi je kaj sve kod tebe tak lijepo dobiva svoju fizionomiju...jezerce je čarobno s predivnim lopočom i hosticom...a noviteti koje si nabavio zasigurno će naći lijepo društvo u tvojem medvjeđem vrtu.
lijepi pozdrav
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 06:09
Dok se rasvjetaju tvoji uživaj u pogledu na ove lopoče Medo Smile


Time is something you can never get back..
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 15:38
Hvala Saro za lijepe komentare. Ja se samo nadam da noviteti neće ispustiti dušu na ovoj vrućini prije nego što ih stavim u zemlju, a to još ne smijem prema uputi fizijatra

Misty, ovi su prekrasni, azapravo izgledaju i pomalo nestvarni, toliko su lijepi
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 17:13
ne brini za novitete, njima nebu niš, samo ih zakloni u hlad i zalijevaj pomalo...Wink
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 17:41
Ohrabren mnogo manjim bolovima i uputom čika doktora da moram svako toliko prošetati uputio sam se van iz mojeg ugodno rashlađenog brloga i prošetao dvorištem... ne moram niti reći koliko je to bila bedasta ideja jer je vani toliko toplo da sam tamo proveo čitavih 6 minuta. no, u tih mojih 6 minuta uspio sam napraviti dvadesetak koraka do jezerca, poslikati što ima novo, vratiti se do ulaza u dvorište i uz pozdrav susjedi i komentar o vremenskim neprilikama koje su nas snašle, pobjeći u kuću. Ovjde upravo na Animal Planet počinje emisija o sjevernom i južnom polu... snijeg :)
I tak, dok u Kanadi jesen počinje i moji rođaci polarni medvjedi polako počinju svoje putovanje dugo 1000 km, ja svoju sirotu klimu teram ko vrag grešnu dušu i stavljam slike na stranicu...

dakle počnimo sa jednim iznenađenjem koje mi je priredila Kerija... pa mislim stvarno draga moja nije tebi sad vrijeme, ili?



nešto malo iza te lude konačno se i moj dvospolni kivi počinje penjati po, za sada, ovoj žici koju sam mu zakačio tek toliko dok ne dobije brajdu



ovo je lozica koja je u proljeće jednostavno bila zakopana kraj garaže. Riječ je o jednoj dugačkoj staroj grani kojoj su mladi izboji ostali iznad zemlje i očito se uspješno ukorjenila pa grabi prema krovu. nadam se da joj neće puno trebati da prekrije ovo moje ruglo od garaže...



u jezercu ništa pretjerano nova, osim što se voda jako zamutila u jednom danu. no, tu je ona moja vodena hosta (tako ću je nazivati jer i dalje nemam pravo ime) počela je cvasti. baš se čovjek iznenadi kad očekuje nešto grandiozno... ova biljka jednostavno elegantno pusti jedan mali cvjetić na svakom završetku svoje velike stabiljke. stvarno sam, obzirom na vidinu iste očekivao neke velike cvjetove. no, ništa manje sretan i oduševljen gledam njene sitne elegatne cvjetiće koji simpatično strše s velikih golih grana



i tako, laganim korakom i uz veliku pažnju prilazim i prednjem dijelu dvorišta a tamo lonicera svojim mirisom plijeni sve kukce iz okolice i ispred nje ruža koja se bori za malo pažnje i ponizno proviruje ispod listova pazeći da se previše ne izloži suncu. došlo mi je da je našpricam losionom za sunčanje ovak sprestrašenoj



tu smo se sreli susjedin pogled i ja i tankim glasom ona zavapi: "sused moj, kaj nas je to snašlo? sve bu nam zgorelo, al još je i dobro kakvi smo..." rekavši to skrila se u hladovinu svoje kruške i pokušala utišati svog mješanca, mojeg imenjaka Medu. Ni on jadan nema snage trčkarati uokolo, samo se drži hlada i tu i tamo zalaje na slučajnog hrabrog prolaznika. Uputivši se prema kući i poželjevši susjedici ugodan dan, na vratima me dočekala moja bugica Nives koja jedna uživa u ovom toplotnom udaru



Završavam ovu svoju kratku šetnju tropskim turopoljskim vrtom i sve vas lijepo pozdravljam iz sad već zavidno ohlađenog dnevnog medinog brloga
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 18:14
Biljčice bolje podnose ove vrućine nego mi, pa vidiš da ti sve buja?? Shocked
Time is something you can never get back..
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2010 u 11:22
Misty u to svakodnevno ponovno uvjeravam na vlastite oči i ostala osjetila koja pate zbog ovih vrućina :(

Danas sam konačno poslikao onaj svoj lan u punom cvatu. dosta je cvjtova već prešlo u sjemenske loptice, ali on još cvate i privlači mnoštvo pčelica





i još samo jedna sličica lopoča br.2 koji se lijepo razvija u pravog ljepotana





eto, toliko od mene za sad. idem se hladit nekak...
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2010 u 11:28
smile227  Medo šta sve ima kod tebe ali jezerce i lopoči su ekstra baš si ti to lijepo sve sredio vrijednica naša he he smile99
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2010 u 11:41
Evo bila i ja kod tebe u šetnji.....zavirila sam malo i u brlog da vidim dali ima što za osvježenje Wink
Lopoči i bugica su smile120
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2010 u 12:02
krasne su ti biljke posebno lopoč i vodeni zumbul,cvate on i u posudi a kako ne u pravom jezercu...zato ne brini,bude cvao i kod tebe
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2010 u 12:18
Hvala vam drage moje posjetiteljice. nadam se da će ove naše sirote biljke preživjeti toplotni udar
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2010 u 12:43
smile227
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2010 u 13:42
hvala toni :)
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 83>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.