Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljiljani - Lilium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljiljani - Lilium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 64>
Korisnik
Poruka
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 21:20
bugić on i afrička kraljica  su mi bili jako visoki preko 2m  mada mi prvih godina nisu bili tako visoki prošle godine je bio rekord.  Sada ih je ovog proljeća mraz jako udarijo pa im je vrh otpao i neznam dali će uspjeti poterati novu granu.Što se tiče nabave jednostavno nisam stigla... onda možda na godinuConfused
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 21:40
Moj je u tegli.....jos se dvoumim dali ga ujesen posaditi van ili ne? Za tvoje ljiljane da potjeraju....da im se svi zajedno mozemo diviti.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 23:39
Originalno poslano od člana blue sky blue sky napisao:

Alisa gdje si nabavila regale nikako neuspijem naletjeti na njega a već ga želim godinama i ove godine sam imala plan da si nabavim još koji ljiljan ali mi je plan propaoConfused nadam se da ću na jesen ipak uspjeti nabaviti koji i da ću biti u ZG kada budu u prodajiWink

Prošle godine sam ga dobila iz Zagreba.Poslala  mi moja prijateljicaSmile
Pakovanje je kao  ovo od pink perfection,ratarica..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 23:42
Originalno poslano od člana blue sky blue sky napisao:

bugić on i afrička kraljica  su mi bili jako visoki preko 2m  mada mi prvih godina nisu bili tako visoki prošle godine je bio rekord.  Sada ih je ovog proljeća mraz jako udarijo pa im je vrh otpao i neznam dali će uspjeti poterati novu granu.Što se tiče nabave jednostavno nisam stigla... onda možda na godinuConfused

Ako je vrh propao, ove godine se ne nadaj cvjetovima.Ljiljani rastu na vrhovima tim..
bugić ako imaš mjesta u vrtu obavezno ih prebaci iz saksija u jesen.Puno bolje napreduju.Moji su svi u bašti i svakome preporučujem sadnju u bašti,ako ima uslove za to..Ovi trubasti jako visoko rastu.
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 09:45
Originalno poslano od člana blue sky blue sky napisao:

cure lijani su vam prekrasni i već imaju pupoveClapbiti će uskoro lijepih ljiljana, bugić ovo je moj  od prošle godine Pink perfekcijon
 

blue sky,ovaj  je smile227 Kolko cvjetova ima  smile120  Svaka čast smile141
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 15:44
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:


Originalno poslano od člana blue sky blue sky napisao:

bugić on i afrička kraljica  su mi bili jako visoki preko 2m  mada mi prvih godina nisu bili tako visoki prošle godine je bio rekord.  Sada ih je ovog proljeća mraz jako udarijo pa im je vrh otpao i neznam dali će uspjeti poterati novu granu.Što se tiče nabave jednostavno nisam stigla... onda možda na godinu[IMG]smileys/smiley5.gif" align="absmiddle" alt="Confused" />



Ako je vrh propao, ove godine se ne nadaj cvjetovima.Ljiljani rastu na vrhovima tim..bugić ako imaš mjesta u vrtu obavezno ih prebaci iz saksija u jesen.Puno bolje napreduju.Moji su svi u bašti i svakome preporučujem sadnju u bašti,ako ima uslove za to..Ovi trubasti jako visoko rastu.
Hvala alisa..budem...samo jedno pitanjce...dali ih trebam vezati uz nesto kada su tako visoki?????
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 20:25
bugić ja sam svoje vezala ,možda tvoji neće toliko narasti u visinu to ćeš vidjeti kada počnu sa jačim rastom onda ćeš procjeniti ali ako ti vjetar malo jače puše hoće ih povaljati
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 21:15
Ja sam svoje neke isto trebala vezati a neke ne,zavisi o samoj stabilnosti cvjetnog stabla.Ako ti se cini da se previse ljuljaju ili da su na vjetrovitom polozaju,pozeljno ih je vezati.Bolje sprijeciti nego ljeciti
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 21:24
Kad sam kupila moje ljiljane bila sam vrlo sumnjičava jer je već bilo pokasno za sadnju, a i bili su već isklijali u vrećici. No, prevarila sam se. Svi su vrlo lijepo izniknuli, čak imaju pupove. Najviše me obradovao ljiljan Sv. Ante za kojeg sam sigurna da neće imati cvjetove u prvoj godini. Neće cvjetovi biti veliki jer je stapka visoka tek nekih 20 cm i pup poprilično sitan, ali ja se radujem svemu. Evo vidite kako to sad izgled





Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 21:37
A ovo su pupovi na narandžastom ljiljanu - azijat.

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 22:20
Tea, Blue sky hvala na savjetu....mislim da cu ih ipak gledati kako se ljuljaju uz stap nego riskirati
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 22:26
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

Kad sam kupila moje ljiljane bila sam vrlo sumnjičava jer je već bilo pokasno za sadnju, a i bili su već isklijali u vrećici. No, prevarila sam se. Svi su vrlo lijepo izniknuli, čak imaju pupove. Najviše me obradovao ljiljan Sv. Ante za kojeg sam sigurna da neće imati cvjetove u prvoj godini. Neće cvjetovi biti veliki jer je stapka visoka tek nekih 20 cm i pup poprilično sitan, ali ja se radujem svemu. Evo vidite kako to sad izgled





Zribal ljiljani ti super izgledaju....mislis da velicina cvijeta ovisi o njihovoj visini??? Mislim da ne, jer pogledaj kupovne ljiljane u tegli..svi su te visine a imaju krupan cvijet. Jel to na slici ljiljan sv. Ante?


Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 22:29
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

A ovo su pupovi na narandžastom ljiljanu - azijat.

[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/2046ace3-DSC04307.JPG" />

Na ovom ce biti puno cvjetica
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 22:31
Jeste to je onaj bijeli ljiljan kojeg je teško naći u prodaji po centrima. Dobila sam na poklon nekoliko lukovica i sve su se lijepo primile. Bile su već u vegetaciji pa je to vjerojatno zaustavilo rast cvijetne stapke. Na slici ne djeluju tako mali, ali kao što sam napisala visoki su tek nekih 20 cm. No, meni to zaista nije važno, radujem se cvijetu bio on krupan ili sitan, bitno je da cvjeta. Ovaj ljiljan i posebno lijepo miriše. Za ostale ću morati postaviti štap jer vidim da ih vjetar dobro ljulja pa bi ih mogao prelomiti. to su azijati imam dva bijela, crveni i narandžasti svi kupljeni i posađeni ovog proljeća, ali i svi lijepo napupali. Podijelit ćemo radost sličicama.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 22:40
Jako se veselim tim slicicama....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 23:39
Originalno poslano od člana bugic bugic napisao:

Tea, Blue sky hvala na savjetu....mislim da cu ih ipak gledati kako se ljuljaju uz stap nego riskirati

Slažem seWink
Zribal,ljiljani ti krasno napredujuClapBit će ljepih fotkiWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 22:57
Tea kako tvoji ljiljani možda si objavila koju slikicu a ja nisam bio dugo na ovoj stranici pa idem od kraja.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2012 u 14:49
Hvala na pitanju,dmirce.Svi ljepo napreduju i imaju pupoveBig%20smileKad se otvore stavim slikice,bez brigeThumbs%20Up
Na jednoj od prethodnih stranica sam stavila sliku jednog sa čak 6 pupa.Ako se svi otvore niko sretniji od mene.Jako im se veselimHeart
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2012 u 21:59
Da Tea vidio sam taj sa šest pupova baš me interesuje koje je boje
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 08:21
Taj će biti crveni ili bijeli ali bit će prekrasan sa 6 cvjetovaBig%20smile
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 64>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,204 sekundi.