Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 23:32
Procvjetala još jedna vrsta graničice - dupla. Mislim da nam je ovu poslala maslačak7. Hvala, Maslačkice!


Ova hosta cvate u našem vrtu prvi put.


Ma tko joj samo dade ime sirotica?! Pogledajte kako je napala ovu delospermu! Moram joj sutra potkresati prstiće!


Je li ovo mačja metvica? Miriši kao metvica i masovno je sama nikla, a sada cvjeta i puna je zujavaca, najviše bumbara.


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 09:22
Draga Andina, vidim tebi ljeto neće biti dosadno imaš ti ovdje puno posla. Doista vam se cvijetna družina toliko proširila da imaš šta naslikavati. Prekrasno je vidjeti sve tako rascvalo i puno zujavaca kako ti kažeš. Vaš vrt mi je jedan od najdražih vrtova, često svratim da vidim šta ima novo i kako teku radovi, do jeseni ćemo uživati u tvojim slikama, a tada vas već vidim i akciji novih gredica, presađivanja. Lopoči su doista prekrasni ovako u obilnom cvatu.smile79
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 20:32
Draga Smail, ako imaš vremena, drago bi mi bilo da dođeš i osobno pregledaš vrt pa mi daš neke sugestije. Nisi daleko, a ja sam sada sama u vrtu svaki dan.
Sada slikam cvijet po cvijet, tek toliko da vidite što smo sve sakupili i što nam uspijeva cvjetati. Nije baš posloženo kako treba, ima puno praznina i jaaaako puno korova. No, za sad se ne brinem previše jer sam shvatila da će korova biti svake godine sve manje kako se gredice budu popunjavale cvijećem. A, osim toga, čeka nas redizajn zbog građevinskih radova pa se nadam da ću to ovoga puta puno bolje smisliti. Više ne dam klincima da oni planiraju - od sad samo ja planiram. smile191

Evo, samo da vidite s čime se borim:


Od svih korova ostavljam samo tušt jer on donekle čuva vlagu, a nije agresivan kao slak ili pirika. Kažu da je jestiv i probala sam ga napraviti na salatu - fuj, ima okus po šmrkljima. smile196

Evo kako sam sredila penjalicu za slak. Nije nešto, ali se nadam da će pokriti ove ružne gljive.


Roza stolisnik mi je prekrasan.


Kod nas počele cvjetati krizantemice, a nisam ih stigla ni orezati da se razgrme.


Mislim da je ovo jedna od ranunkula koje smo prebacili iz sjenovitog dijela, ali ova još nije ovdje cvjetala.


Imam još aduta u rukavu, ali čekam da se potpuno rascvjetaju. LOL

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 23:28
draga Andina,
opet sam malo prošetala između tvojih biljčica.
divim ti se sa koliko energije i ljubavi uređuješ i održavaš vrt koji nije tvoj i za koji svaki dan moraš odvojiti vrijeme da bi ga održala, pogotovo sada kada sunce nemilo prži i isušuje zemlju.
imaš jako lijepih biljaka koje, kako si rekla, treba posložiti i pretumbati i to je dokaz da se vrt ne može stvoriti za godinu dana i da vrt zahtjeva puno pažnje, brige i ljubavi.
zbog toga još jednom kažem da ti se divim.

pitala si da li je biljka na slici mačja metvica, nije, na slici je jedna vrsta mente.
mačja metvica ima poseban miris, potpuno različit od mente, možda malo i neugodan.

vidjela sam da si posadila gavez,
moj savjet ti je da ga izvadiš jer će ti se raširiti po cijelom vrtu i nećeš ga moći iskorjeniti.
širi se korjenovim izdancima i to duboko pod zemljom.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2013 u 04:13
Hvala ti, Slavice. To volim - kad mi iskusni ljudi daju savjete. Ipak sam ja tek početnica koja mora još jako puno učiti. Hvala ti i za identifikaciju mente, a gavez ću maknuti čim uhvatim vremena za to. Stavila sam ga u vrt zato da imam listova za juhu od gaveza kojom povremeno prskam biljke. Ima ga dosta u kanalu ispred škole, ali ovi iz grada ga pokose baš kad se lijepo razlista pa ga ne stignemo pobrati.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2013 u 06:31
bravo andina,svega lijepoga kod tebe,uzivala sam u svakoj slikici ,posebno volim doc k tebi jer naucim i poneko ime cvjetica koje neznam ....
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2013 u 13:08
Pozdrav i tebi, kamenjar! Mislim da i jest bit ovog foruma to da nešto naučimo. Ja učim svakodnevno gledajući vaše vrtove i čitajući vaša iskustva. Zato bi mi bilo drago kad bi svi ispod ili iznad slike napisali kako se zove koja biljčica. Dalje je lako. Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2013 u 14:15
Draga Andina malo je reći, da sam uživala u šetnji vašim prelijepim vrtom. Oduševljena sam lopočima ,crvenim penstemonom, facelijom, ljiljanima,divizmama, ... i da dalje ne nabrajam, jer je grijeh bilo što izdvojiti. Oduševljava  me činjenica, da su većinu biljaka uzgojila i posadila djeca, naravno u tvoju stručnu pomoć. Posebno se divim tebi, koja u svoje slobodno vrijeme plijeviš korov i zalijevaš biljke.To ne bi mogao svatko! Samo osoba velikog srca i  ljubavi za  svoje učenike i cvijeće ,može tako nesebično podariti sebe.
 Čestitam draga na velikom trudu i još većem uspjehu!!!!!
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2013 u 22:51
Draga tikvić, Hug, veseli me to što ti se sviđa naši vrt. Nažalost, djeca neće vidjeti sve cvjetiće u punom sjaju uživo, ali kako ja stalno slikam, imat će ih priliku vidjeti na webu škole. Mislim da ih to ipak neće omesti da i ujesen nastave s vrtnim aktivnostima.
Hvala ti za lijepe riječi. Dva su razloga zašto sam sama preuzela brigu o vrtu:
1. Ne mogu dopustiti da sada propadne sav trud koji su djeca uložila te zanemariti sve što smo dobili kao donaciju od roditelja i od vas, forumašica.
2. Osjećaj zadovoljstva koji mi pruža rad u vrtu ne može se ničim opisati. Mnogi ljudi utroše puno vremena i novca za svoje hobije, bio to ribolov, nogomet, planinarenje ili sakupljanje maraka. Ja imam tu sreću da sam spojila profesiju i hobi, odnosno da mi je profesija omogućila bavljenje ovim hobijem. K tome još mogu pružiti djeci trenutke opuštanja, druženja, doživljaja prirode (a ne samo puste riječi i ocjene) te ostaviti školi malo ljepši okoliš (što je i bila početna nit vodilja). Stoga mi nije žao ni jednog trenutka koji sam provela u vrtu. Na koncu, tko to može bolje razumjeti nego cvjetoljupci s ovog foruma.  Wink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2013 u 23:59
Da vas još malo izbombardiram novim cvjetićima:
Plava zvjezdica (Ageratum houstonianum), pronašla sam da je još zovu plavi čičak ili goruća ljubav. Sijali smo je zimus.


Prvi cvjetovi gazanije - posijano rano u proljeće.


Još dvije boje ranunkula.




I jurnicu (Polemonium) smo sijali zimus.


Baš mi ne ide zakorjenjivanje reznica Unhappy, ali sretna sam da se ovaj put, od hrpe dobivenih reznica crvene hortenzije, bar jedna primila. I evo je - već cvjeta. Moon, puno ti hvala! Hug


Posađena ju u najvećoj i najljepšoj gredici sjenovitog vrta, tamo ispod stabla.


Čekala sam da se ljetni jorgovan lijepo rascvjeta, a onda ga nisam uslikala.Unhappy Sad već gubi na ljepoti, no ošišat ću ja njega pa će biti još ljepši! Korov zanemarite, počupan je i ostavljen ovdje da smanji rast novoga. Kad bude prilike, maknut ćemo ovaj metalni okvir, postaviti foliju, na nju vratiti okvir i praznine popuniti šljunkom. Tek će onda to izgledati kako treba.


Napokon znam, zahvaljujući Natalijinoj identifikaciji, da se ova biljčica zove tritelija (Triteleia laxa). Nemam pojma odakle nam ona u vrtu. Sigurno je opet netko nešto sadio bez moga znanja. LOL


Evo kako se cvijet čuvarkuće izdužuje u potrazi za suncem.


Lanilist


Ispred kružne gredice je u tegli tropski hibiskus koji se ovdje preporodio. U nekoj daljoj budućnosti namjeravam s klincima raditi posude od hipertufe pa će jedna biti namijenjena i ovom hibiju.


Danas sam maknula gavez na "vlažnoj" gredici i na njegovo mjesto stavila lanilist koji nam je niknuo masovno na više mjesta. Lijevo su dragoljubi i ispred njih, prema stazi, još minijaturni prkosi. Pokraj jezerca nasut ćemo još šljunka kad ga dobijemo. U sredini gredice je crvena kana koja će najesen ići u teglu. Imate li savjet čime još možemo popuniti ovu gredicu? Na suncu je većinu dana, a na dubini od metra je plastična folija koja zadržava vlagu.


Na "starinskoj" gredici šeboje sam zavezala jer su se razmilili posvuda i uzimaju sunce astrama, a nisam ih šišala jer bih željela skupiti njihovo sjeme.


Uresnica, ili, kako moja mama kaže, "Cicino oko" (Cosmos bipinnatus), već kreće sa cvatnjom.


Toliko za danas. Pozdrav svima.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2013 u 08:21
Dugo nisam šetala vrtom. Ako voliš savjete, lanilist je dosadan korov. Osim što se širi podzemnim vriježama, jedna biljka proizvede prosječno 8 700 sjemenki, neke i do 30 000 koje imaju krila i raznosi ih vjetar. 1 000 sjemenki ima tek 0. 15 g (T. Šarić: Atlas korova). Ne volim ga ni na slici kad se sjetim koliko mi je muke zadao. Tanke bijele lomljive vriježe se zavlače ispod korijenja kultiviranih biljaka i nemoguće ga je iskorijeniti Confused
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2013 u 00:01
Eto, a meni se tako svidio da sam ga sijala! Wacko Sutra ide van sa svih gredica! Hvala, Baka Bea na ovim informacijama. Hug

Jučer su me oduševili ovi oblaci (slikano s mog balkona).


Mada izgledaju strašno, veselila sam im se jer nam se u jezercu razina vode opasno smanjila. Evo kako ono izgleda danas.




A napokon sam uslikala i neke njegove stanovnike.






Malo cvjetića gazanije s jednim leptirićem.


Kala, koju sam već spomenula, danas je procvala!


Uz sličicu rascvalih cinerarija, to bi za danas bilo sve.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2013 u 09:20
Krasno se je popunio vrt. Napredak je više nego očit. Bravo.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2013 u 20:18
Nekoliko novih sličica iz vrta
Ovoga sam divovskog skakavca (dug je oko 10 cm) uslikala na vanjskoj strani prozora, a kad sam plijevila, skočio mi je na rame. Valjda mi je došao zahvaliti za fotografiranje. Tongue


U vrtu ima puno leptira. Jučer su dva jedarca izvodila ljubavni ples nad cvijećem, ali sam uspjela snimiti samo jednoga.


A sad cvijeće
Datura jučer ujutro...


... i jučer navečer.


Vrbica je i dalje prekrasna.


Pupavica već polako posustaje sa cvatnjom.


Ali zato krumpirko cvjeta sve ljepše. Hvala R. Sara!


Dragoljub ga slijedi u stopu.


Noćne frajle




Nakon prskanja fungicidom i trganja donjih listova, sljez se izvrsno oporavio i cvjeta sve bolje.


Cosmos sulphureus u džunglici


Liatris me razočarao - mislila sam da će narasti viši.Unhappy


Gleda vas crvena kala. Smile

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2013 u 21:19
bravo andina.da je bar više takvih ljudi koji odgajaju našu djecu i uče ih prirodnim vrijednostima
tebi i vrijednoj djeci smile79smile79
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2013 u 21:28
dva puta sam pregledala tvoj vrt i stvarno sam ga u čudu gledala ....nema šta nema pa ti si kraljica cvijeća svaka ti čast..
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2013 u 19:40
draga Andina, o  školskom vrtu kao tvojem projektu već sam puno puta napisala svoje mišljenje i izrazila divljenje pa ću sada u prvi plan staviti tvoje cvijeće...dakle, cvijeće ti tako fenomenalno izgleda da sam sve više ljubomornaWink...čak i korovi, poput lanilista i vrbice pod tvojom komandom izgledaju čarobno...nema druge, moram što prije u vizituLOL!
Vjerujem da ova kišica koja momentalno pada u Zg-u donosi veliko osvježenje rascvalim ljepoticamaSmile!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 00:44
Ajama, smile79!
Niho, i tebi dvije smile79 smile79 za ovo "... kraljica cvijeća"! Big smile

Sara, draga, samo ti budi ljubomorna i dođi u vizitu što prije. Čekam te. Nagledat ćeš se "čarobnog" korova! LOL LOL LOL


Kad maknem ove betonske osmice i umjesto njih stavim nekoliko većih kamenova, te kad se praznine popune biljkama, hoće li to bar sličiti kamenjaru?



“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2013 u 20:38
...betonske osmice bih svakako maknula što prije, a to bi mjesto moglo biti dobar kamenjar samo ako se nećeš previše truditi da to postaneLOL, tako barem kažu stručnjaci...ne previše kamenja, dovoljno je samo nekoliko većih dobro postavljenih, isključivo na plosnatu širu stranu, lagano ukopanih u zemlju, kao da rastu iz nje i lijepe biljke, biljke, biljke...a kaj se tiče vizite, htjela sam jučer i zvala te...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2013 u 22:18
Andina,stvorili ste pravi mali raj ti i "tvoja" dečica!smile141
The impossible is often the untried.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.