Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 94>
Korisnik
Poruka
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 18:58

I moje su od jučer vani.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 20:58
Ajama vidjela sam na slikama tvoje pelargonije i zaista prekrasno izgledaju. Do sada sam pelargonije jako rezala u jesen jer mi je tako bilo lakše skladištiti preko zime, ali koliko vidim po tvojima bolje ih je ostaviti malo duže. Jesi li ti negdje u primorju pa ih držiš vani. i ja nešto razmišljam da ih iznesem vani zaista je jako toplo. Lako ih je unijeti ako bude nevrijeme.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 07:50
ma kakvo primorje,ja sam ti prava slavonka prezimila na -22
terasa mi je sva u staklu tako da im je prevruće morali su van,a ne mogu otvorit kad nisam kod kuće
lako ih je izrezati na proljeće kad vidiš šta je prezimilo,a reznice možeš i razdjeliti
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 17:39
danas kupite,prosle god sam ih imala i sve sam bacila,vec u 8 mjesecu su mi bile neugledne,al racunam to je bilo krivo moje neznanje ,samo sam ih jednom pognojila.htjela bi ove da mi traju tj da me uveseljavaju svojim cvjetekima do zime

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 18:27
@kamenjar, uopće ne sumnjam da će tako biti. Nema razloga da ti pelargonije krasno ne cvatu do zime. Lijepe su već sada.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 19:41
pinus ,hvala ti...jos trebam kupit gnojivo i moje balkonske ljepotice će blistat cijelu sezonu..e da,kupila sam u biti gnojivo KAN i NPK ,al tek kad sam dosla kuci sjetim se da nisam uzela NPK sa mikroelementom ,nista zato bacit cu ovaj po tarvi a ja krecem u nabavu drugoga ...sa tim cu zaljevat moje balkonske biljkice ...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 19:50
kamenjar,jako su ti lijepe i zdrave,samo pazi da im daješ dosta gnojiva,ali ne puno kalija.možda samo jedan put KAN i da imaju dosta željeza.
cvast će one cijelo ljeto,pa i u zimu,ako ih imaš gdje spremiti,ja sam sa mojih brala cvijeće za ukras na tortu za novu godinu.
torte uvijek ukrašavam prirodnim cvijećem
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 19:58
nadam se ajama da ce cvast ,prelijepe su mi,moram ih jos uzet ....kako ću znat da im nedostaje željezo ,po cemu cu to primijetit ? malo glupo pitanje mozda za znalce al vise volim na vrijeme pitat i znati regagovat 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 20:09
listovi postaju znatno svjetliji u početku ne djeluju bolesno,ali ako potraje sklon je bolestima.kod mene je prošle godine počelo rasti bijelo lišće,jako sam se zabrinula,ali kad su mi rekli za željezo ubrzo je bilo sve u redu.ti bijeli listovi nisu potamnili pa sam ih onda potrgala
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 19:25
danas sam jako tužna.po povratku s posla me dočekala katastrofa.pelargonije su stradale od mraza,a već su bile u cvatu.nešta je ostalo,a valjda če se oporaviti.
poslikat ću kad dobijem snage da samnom podjelite moju bol
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 23:23
Držim fige da se oporave,ma moraju!
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 19:57
bit će dobro.smrzlo se samo lisće.optrgat ću ga potjerat će novo.ovo mi se još mikad nije dogodilo-ne mogu vjerovati
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 05:04



vrijeme je uvijek varljivo u proljeće i treba uvijek biti na oprezu i ne preuraniti sa kupnjom cvijeća (iako bude ljepo i toplo)
 
po mom nekakvom dosadašnjem iskustvu, muskatli-pelargonije se ne bi trebale kupovati i saditi do 15.04 pa na dalje. a vrtno cvijeće-ljetnice tek negdje krajem 4 i pocetkom 5 mj. da budete sigurni da nećete baciti novce.
 
jer biljka koja ozebe(ne mora cijela smrznuti) zna joj se dogoditi da se "stisne" kao da se udrveni i neće dalje rasti od šoka. i onda treba jako puno vremena da se oporavi i krene dalje sa rastom.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 10:12
moje nisu kupljene već su prezimile kod mene.već su mjesec dana vani i lijepo cvijetaju.Još sam si razmišljala da li da ih unesem ili ne.ipak sam zaključila da im neće biti ništa jer su po krovom,ali stradalo je ono mlado što je tjeralo.sad vidim da iza listova ide nešto malo zelenila
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 18:00
vo im se dogodilo
 
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 18:08
[QUOTE=ajama]ovako su prezimile moje pelargonije.
Upravo su izašle na prvo sunčanje
  ovakve su bile kad su izašle van
no nadam se da će se oporaviti]
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 16:19


za usporedbu slika ima gore,evo nakon 3 tjedna kako izgledaju pelagonije i bakopa..zadovoljna sam

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 18:10
prekrasno.rekla sam ja da su one zdrave i lijepe
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 23:40
Divota!!!!!
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 07:49
Za tri tjedna razlika je očita,vidi se da si im ugodila.Kombinacija mi je odlična.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.