Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 348349350351352 381>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 20:01
 Istina Ajči, sve što si rekla stoji,  ali i taj " bicikl" ti dođe isto što i ova motika...Ni taj ne može veliku travurinu isfrezati.....bar ne onaj ušminkani....A da ne kažem još kako je stvarno malo preskup ....dobila sam danas povratne info....smile39



Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 20:11
Ma stvarno su pretjerali s cijenom...1300kn a ja sam takav neusminkani platila 350kn...
I vidis nisam se sjetila nazvati pitati dal mozda imaju i sijacicu :-/
Sijacica mi se svida :-)
I citala sam o tim rucnim sijacicama,postojao je proizvodac muta gorenje koji ih je proizvodio jos prije 10ak godina mislim i bile su jako kvalitetnne i koristili su ih ne samo hobby vrtlari nego i poluprofesionalni ;-)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 20:11
mani se ti te trgovine.ako imaš kakvog majstora nek ti napravi od starog bicikla,ja pretpostavljam da su tu motikice kao kad su nekada konji ''eštrepali''između redova,ako ne drži se ti motike.ona je nama suđena.
kad ja to okopam motikom pa otresem travu i izbacim ju vam onda je to posao.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 20:22
 Buckić da 1300 kn, ali tu je još i PDV...Thumbs Down  Ajči bilo bi dobro kad bi mi moj majstor mogao to sklepati, ali kako je rijetko kad doma, ne znam tko će mi to sklepati...a mogla si vidjeti kakav je moj vrt, kopanje istog traje nekoliko dana i taman kad sve završim , mogu slobodno opet ispočetka...Mislim da bi mi ova stvarčica stvarno prepolovila kopanje bar na pola...a u velikim vrtovima kao što je moj, to dođe kao spas....Nije da mi obična motika više ne bi trebala, svakako bi trebala, ali bar bih imala za kopati samo u redovima..a ne ovako, kopanje u redu i između reda ( cjelina, ubija i vola, a ne čovjeka...)  smile68






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 20:34
zato ti i kažem za taj bicikl.vidim ja da moji susjedi koji imaju veliki vrt guraju te bicikle.iz daleka vidim da imaju nekakve motikice.jedan susjed je stari čovjek sigurno 80 god.i to bez problema gura po vrtu. dok je moja svekrva bila živa imali smo mi veliki vrt i onda nam je jedan čovjek s jednim konjem sve između redova poeštrepao-tako smo mi to zvali.bilo je onda brzo i lako dovršiti posao
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 20:50
 Da dobro kažeš Ajči, i kod nas se nekad između redova eštrepalo, kasnije traktorskim kultivatorom iskultiviralo...Ma imamo mi i motokultivator, ali to čudo nije za mene...a čekati na MM baš i nije za čekati jer trava neće pitati hoće li se i kad pofrezati...OuchOuch


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 21:34
izvinjavam se što upadam ovako kao s marsa,kupila sam sjemena cvijeća i sada kopam po forumu čitam savjete i iskustva.Zapela sam kod  Grmolika kamenjarka  Violet queen pa vas molim da me uputite na pravo mjesto.Nisam je nigdje uspjela naći.smile143
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 21:53
 Medy , vjerojatno ni nemamo temu o Grmolikoj kamenjarki..inače jednogodišnja je biljka koja se jako lijepo rašiti pa tvori cvjetne jastučiće ( imala sam je u tri boje...a osim što stvarno podsjećaju na jastučiće, jako lijepo i ugodno mirišu) . Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 21:54
nije li to možda alyssum maritima ljubičasti
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 21:57
na kesici piše violet queen grmolika kamenjarka 
monestra kada ste je sijali i kako jeste li ju pikirali ili direkto u gredice
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 21:58

 Ajči to je jedna te ista biljka...LOLLOLLOL




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 22:00
 
 Zbog toga što sve sjeme često hoće razni kukci raznijeti posvuda, ja sam naučila da otada sve svoje sjemenke sijem u teglice pa kasnije van ili u veće tegle pa na terasu( ovisno gdje i kakve biljke želimo ) .


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 22:03
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 22:06
 
Evo ga Grmolika kamenjarka, Alyssum Maritima, Lobularia Maritima, sve je to ime ove jednogodišje  biljke...Smile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 22:06
smile42koja sam i ja neznalicasmile180stvarno mi je žao što vam postavljam sva ta pitanja smile184
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 22:08
 Medy nema to zašto biti žao, ovdje smo svi da pomognemo jedni drugima...ne trebaš imati nikakav osjećaj krivnje..TongueHugHeart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 22:16
Evo malo za ideju kako posaditi vrt ove godine :










Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 22:20
 Uf šefe ! smile39Vi hoćete da mene kap strefi? LOLLOL Pa za ovakvo nešto stvarno treba biti pravi umjetnik...Ovo izgleda ko umjetničko rezbarenje ali  rezbarenje na zemlji....smile89smile76


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 22:23
 Sad kad sam vidila ovo zanimljivo ukrasno zelje na ovoj fotki gore, moram priznati jako sam happy smile213jer sam ga i ja uspjela naći...smile76


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 22:32
I mene ste totalno "zarazili" ! Za plakati mi je jer jos uvijek neznam
kada cemo moci krenuti na put pa da se konacno primim posla !    
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 348349350351352 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,641 sekundi.