Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 350351352353354 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2014 u 22:45
Pitanjce Big smile

Počastila sam se sa par adeniuma, kupljenih preko neta... Trebali bi stići kroz 5 dana...

E sad, kad je Buco stigao on je bio zamotan skupa sa zemljom u plastičnu foliju, poprilično mokro sve skupa... Njega sam presadila i nisam ga zalijevala par dana da se malo osuši...

Ove biljkice dolaze golog korijena. Koji je postupak kod njih?
Ok, kad stignu posadim ih u supstrat.
Da li ih odmah zalijevam ili pričekam dan-dva? Da li da ih odmah stavim pod lampu ili pričekam neko vrijeme s tim?

Gnojiti ih neću bar 2 tjedna, da dođu k sebi od šoka.

Stiglo nam je sunce i ja na svaku zraku sunca iznosim Bucu i beboline... Čini mi se da baš uživaju... Kad sunca nestane - natrag pod lampu Wink


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2014 u 23:09
Prvo bi adeniume namočio u otopinu  captana. Pustio da se posuše i posadio u sterilni supstrat.

A  zalijevanje zavisi od sunca i topline. Adeniume bez lišća koje držim na " hladnom" (15 C) ne zalijevam. Adeniume koje držim iznad radijatora na suncu zalijevam. Koliko ? zavisi koliko ima sunca. Nemam raspored sati kod zalijevanja. Ako nema sunca ne dobiju vode i po 10 dana.

 Imam i ja od nedavno malo klijalište na prozorskoj polici, dim 40 x 80 cm. Prošlogodišnje sijance a. socotranum držim u klijalištu pod lampom. Zalijevam ih 2 X tjedno i to onako obilno. 

Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2014 u 23:14
Hvala Smile

Dakle, umakanje u fungicid, sušenje, pa sadnja... I nakon toga se o njima brinem kao i o ostatku ekipe Wink
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 22:34
Jedan od mojih adeniuma ima oči!!! Tongue


Što bi to moglo biti? Ne sjećam se da sam ga na tom mjestu ozlijedila. Je li to neka bolest? Nametnik? Nisam se usudila ništa pipkati da ne napravim neko zlo.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2014 u 09:26
Meni to izgleda kao posušene kapi lateksa.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2014 u 12:53
Andina, možda si već pisala, ali mi je promaklo, što je s tvojim adeniumima koje si uzgajala iz lista?
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 01:35
Pinus, i ja sam prvo pomislila na to da je biljka ispustila sok, ali na tom mu mjestu nisam trgala listiće ili grane niti se sjećam da sam ga bilo čime ozlijedila.

Moon, svi su na kraju uginuli ili od sunčanih opekotina ili od previše zalijevanja.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 12:40
Andina, hvala na odgovoru
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 14:15
Andina, i kod mene ima tako da je ispustio sok a da nije mjesto gdje je bio ozlijeđen.


Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 14:43
I meni to jako interesantno izgleda. Ima oči, ima i nos...Dali si sigurna, da to nije neki Adenium vilenjak????

Možda je kap kapnula iz nekog višeg mjesta i tamo se osušila? Ako je ne dirneš, nečeš moči zaključiti, dali je to na originalnom mjestu, ili je od negdje drugdje došlo.
Eksotika je kul
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 15:49
Pinus da li si nedavno sijalo adeniume? 
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 16:56
Moram se pohvaliti da sam posijala 6 sjemenki vlastite proizvodnje i sve su mi nikle. Jesu neke sićišne, ali ipak su moje. Na žalost, nešto mi šteka postavljanje slika, pa ćete mi morati vjerovati na riječ. Valjda ću ih uskoro moći i pokazati.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 19:55
@marsha, ovu godinu sam požurio sa sijanjem. Imam malo klijalište. Od adeniuma sam sijao a. swazicum i a. multiflorum. Niti jedna sjemenka a. multifloruma mi nije proklijala a od swzicuma  sve.
 Evo možeš imati idealne uvijete za sijanje ali na kraju puno toga ipak ovisi o kvaliteti sjemena .

Glikice, bravo. Držim palčeve da ti procvatu do jeseni.

Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 22:24
Pinus, to je kad prsti svrbe Wink
E sad jedno pitanje vezano za gnojidbu. Da li je netko probao gnojiti adeniume prirodnim gnojivom (kore od banane, ljuske jajeta, kvasac, kopriva...)??
I ako je kakvi su rezultati.
Kod vrtnog i sobnog cvijeća čitam jako pozitivne komentare pa se pitam kako bi to na naše ljubimce djelovalo.

Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 00:05
marsha.ja moje gnojim i rezultati su fantastični.sada doduše imamo jako malo svjetla pa ih ne polijevam,ali čim zatopli krećem ponovo
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 08:11
ajama, drago mi je da čujem da to djeluje i na adeniume. Smile Da li samo zalijevaš gdje je prethodno nešto u vodi otopljeno od navedenoga ili smrvljene dijelove ubaciš u zemlju (ljuska jajeta, kora banane)?
i da li uz to još dodaješ "normalo" gnojivo sa svim elementima ili samo prirodnim gnojiš?
 
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 14:13
Stigli adeniumi smile71

Prekrasni su, punašni. Iako, puno su manji nego što sam očekivala, ali dobro.

Adeniumi ipak nisu stigli golog korijena, nego posađeni u posudice... U tim istim posudicama su bili i na slikama kad sam ih kupovala. Došli su u kutiji punoj piljevine, svaki u svojoj posudici...

Presadila sam ih odmah, jer nisam baš sigurna da bi to funkcioniralo ovako kako su bili posađeni...
Za početak posuda nema uopće rupu na dnu. Supstrat se 80% sastoji od stiropora... Confused

Unatoč čudnom supstratu biljke imaju stvarno prekrasno veliko korijenje. Puno veće nego npr. moj Buco.
Izgledaju zdravo, nadam se da i jesu. Sad se prilagođavaju novom supstratu i novim uvijetima Smile

Gnojiti ih neću bar 2 tjedna, da dođu malo sebi od šoka.

Slikice stavim kasnije Smile

Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 20:15
cupsica, čekamo slike Wink
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 09:19
Evo slikica Smile

Ovako su stigli:



Slikala sam ih u originalnim posudicama, prije presađivanja...

Prva trojka:



Druga:



Eto, to su noviteti kod mene Smile

Što ih više gledam, sve su mi ljepši, ali i dalje sam očekivala veće biljkice... Ali dobro, narasti će i oni, samo da su zdravi...

Moji sijanci napreduju super, odnosno jedna vrsta napreduje kao luda, a drugi su još maleci...
Smile
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 09:27
Baš su ti slatki.

Ja moram moje još malo ugojiti, ali veličine su otprilike ovakve.

Eksotika je kul
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 350351352353354 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,734 sekundi.