Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mamin grunt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mamin grunt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738>
Korisnik
Poruka
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 19:12
Mamaa sve je lijepo nema veze što je malo manje cvjetno zbog suše ali vidi se da ti to radiš sve sa velikom ljubavi,svaka pohvala za tvoje dečke koji ti pomažu da sve to zaliješ,a mužu nemoj dati da ti pokosi kanal baš lijepo izgleda!!smile113
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 20:32
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Onda si imala sreće lily, moje se sve sasušilo. Ili si poodila mjesto gdje si sadila, neki hlad i sl... Kod mame je dosta sunca direktno, a i poslije V.Gospe je već dosta hladnije pa tako će se i primiti sve.
 
Sve je na suncu ,ništa u hladu.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 21:06
lika- kanal sam ja pokosila prije nekih tjedan dana - pronašla sam na čošku sa vrtom zmijsku kožu---iako teška srca, odmah sam nabila čizme i pokosila sve...ne mogu riskirati dečki mi prolaze blizu kad zalijevaju....
moram smisliti nešto kako bi mogla imati njega "divljeg" a da nema zmija...svi prijedlozi su dobrodošli
i naravno hvala za pohvale- dečki ih zaista zaslužujuSmileSmileSmileSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 23:05
smile141obožavam kadifice.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 23:34
Hej draga, vidim da si u velikom poslu..... daj uspori malo, budete se sdošli i ti i TM. Zmije, joj smile192neeee, što dalje od kuće ( i moje).
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 00:36
Mamita za zmije ti preporučam da zapališ nešto što jako dimi, pronosaš to po terenu i instikt natjera zmije da kidnu što dalje od vatreWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 09:42
ja svako malo neku staru krpu (one za pranje podova ili nešto drugo) ostavim vani-polijem i onda se to dobro usmrdi. pa nakon 10 dana malo benzina i po čoškovima stavim po jednu krpu i zapalim- dimi turbo....ali nekako mi to nije dovoljno- doduše ove godine ih nisam vidjela da gmižu po cesti, dvorištu ili vrtu- no ona koža mi je bila dovoljan pokazatelj da je sve to varljivo - ne znam postoji li neko sredstvo kojim bi se rubovi pošpricali pa da zmije bježe od njega???
Ako netko zna- molim javite mi kak se zove....
zmije ne podnosim organski (iako ja jurcam van i zatučem ih- ali nemrem ih smisliti)DeadAngryAngryAngryAngryAngry
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 10:36
Hej Mama, skidam ti kapu, ja se po ovoj vrućini smo vučem i napravim samo ono najosnovnije a vani samo večernje zalijevanje. Stvarno ste super ekipa kad sve te radove tako zdušno obavljate.
Clap za svih!!!!
Bačve će biti famozne....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 11:44
Originalno poslano od člana Mamaa Mamaa napisao:

ja svako malo neku staru krpu (one za pranje podova ili nešto drugo) ostavim vani-polijem i onda se to dobro usmrdi. pa nakon 10 dana malo benzina i po čoškovima stavim po jednu krpu i zapalim- dimi turbo....ali nekako mi to nije dovoljno- doduše ove godine ih nisam vidjela da gmižu po cesti, dvorištu ili vrtu- no ona koža mi je bila dovoljan pokazatelj da je sve to varljivo - ne znam postoji li neko sredstvo kojim bi se rubovi pošpricali pa da zmije bježe od njega???Ako netko zna- molim javite mi kak se zove....zmije ne podnosim organski (iako ja jurcam van i zatučem ih- ali nemrem ih smisliti)[IMG]smileys/smiley11.gif" align="absmiddle" alt="Dead" />[IMG]smileys/smiley7.gif" align="absmiddle" alt="Angry" />[IMG]smileys/smiley7.gif" align="absmiddle" alt="Angry" />[IMG]smileys/smiley7.gif" align="absmiddle" alt="Angry" />[IMG]smileys/smiley7.gif" align="absmiddle" alt="Angry" />[IMG]smileys/smiley7.gif" align="absmiddle" alt="Angry" />



Mama, kod nas u Obi-ju i Agricomu ima da se kupi neka tečnost u bočici sa pumpicom.To se popršće oko mjesta za koja se predpostavlja da ima zmija.To ne ubija zmije,ali ih tjera.Po ljude nema nikakvog opasnog dejstva,valjda ima neki miris koji tjera zmije.Pokušaj na agricom stranici da pronadješ,mislim da sam to jednom gledala na net-u u njihovom katalogu.Poprilično je skupo,to znam.U obi-ju je bio oko 35 eura 1 l..
Moja baka je palila gumu da bi otjerala zmije,tako radi i moja mama.Imamo planinsku kućicu na planini i u ljeto kad dodjemo mama oko kuće na par mjesta zapali gumu i nikad nismo imali zmija oko kuće,a inače ih tu uvijek ima.U krševitim proplancima hercegovine uvijek ima zmija i to onih jako otrovnih..
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 11:57
Originalno poslano od člana Mamaa Mamaa napisao:


čisto za arhivu -bačva u fazi farbanja

a ova je za smrcko


i za arhivu- početak iskopa za podbetoniravanje temelja (hvala bogu sve gotovoWinkSmile)
Ovaj kamenjar je prekrasan. Imaš prostora za maštovito sijanje, sađenje cvijeća.
 
A u ove ljetne dane ovaj bazen. Samo bi kod mene iz njega trebala oveća dizalica za plovila, kako bi me mogli dizati i spuštati.LOL
Zlobnici, ne zbog težineWinkConfused nego jer ne smijem čučati, klečati.... 
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 16:31
alisa - hvala budem pokušala, ovdje kod mene ima bezopasnih sljepića, ima bjelouški, riđovki i nekakvih ogromnih crnihDeadAngry

baka- ma kakvi- netreba nikakva dizalica, voda podigne- takav treba svakome, zaista se čovjek osvježi za par minuta- mislim mi koji nismo blagoslovljeni blizinom mora

korijenko- pa moramo zapeti...i usprkos tome šta stalno radimo, niš se ne vidi...kroz par godina ću gledati ove slikice i uživati u pogledu na svoju cvjetnu oazuSmileSmileSmileSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 18:04
išla sam danas u džunglu preko puta (napušteno, zarašteno zemljište, odakle i potječu te zmije) i otkrila sam ni manje ni više jednu krasnu biljkicu, naravno da ću pokupiti sjeme kad dozrije, pa primam predbilježbe:


Za one koji nisu prepoznali riječ je o hmeljuWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 18:05
I da vam pokažem u šta je otišlo 2 tačke kamenja+8 tački zemlje (u svaku)

Već su dobile i dio stanovnikaWinkSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 18:19
sviđaju mi se bačve a znam i kako je sa zemljom nikada dosta

vidim da radovi super napreduju smile141za složnu ekipu
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 18:31
smile227Mamita , super ideje. Hmelj je jako lijep, bude i pivcetasmile121

Te crne mogu takođe biti riđovke - crna riđovka ili šarka, pogledaj malo po net-u. Mamita nabavi si kokice one će utamaniti zmije. Takođe ne diraj sljepiće, on sredi zmijuWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 18:45
ja i zmije smo ti dva posve različita pojma, ja ti na njih trčim s grabljama (ful su duge) i motikom- s grabljama (kriva strana) je stisnem a motikom nasjeckam i onda zapalim sve dijelove- tak sam pretprošle godine cijelo ljeto jurcala, jer su non stop gmizale po cesti- a dječica tuda idu u školu i iz škole- non stop sam jurcala, djeca vriskala- strašno- brrrr (gade mi se a nema ih tko drugi rješavati- nemam bliskih susjeda, a dok dedek od prek pruge dogega može izgristi djecu i njega)
a ova crna je bila jako dugačka i jako debela i ful crna presijavala se od crnoće- nikad vidla ništa slično (ta mi se sunčala na vrtu- dugačka bar 2 m) i nekak sam je klepila u glavu tak da nisam skužila da li je imala trouglastu ili zaobljenu glavu a gadilo mi se sastavljati- točnije i gledatiDeadDeadDeadDeadDead
a ovo za sljepića nisam znala- baš ti hvala šta si mi rekla...ma morati ću par kokica onda nabaviti- pa ogrlice i za kolac zavezatiLOLLOLLOLLOL

bromelija- ja sam bila mislila da bude u svaku otišlo po 4 max 4,5 tački zemlje- eh kako dojam varasmile42
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 18:55
Koliko sam ja čula: sljepića zmija pojede, on joj popapa stomak iznutra i odšeta.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 19:24
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 19:56
Dobar posao ste obavili.
Kod mene bi pronašla 2 točke kamenja, ali 8 točaka (ili po našem kariola) zemlje, nema šanse
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 19:57
krasno si ovo napravila s bacvama...bas je super...steta sto nemam nijednu bacvicu....a ovo sa zmijama moram ti priznati da si stvarno faca...smile55...ja sam se sva najezila i dok sam citala samo sam dignula noge na stolicu odmah me neka jeza prosla....  a za cijeli vrt ti mogu reci svaka castsmile57
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.