Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 140>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 16:31
Niho imala sam ja plan biti vrijedna i taj krš riješiti za vrijeme GO, ali vremenske prilike i neprilike mi baš nisu išle na ruku...... ma biti će....
A ovo su moje anđeoske trublje
anđeoske%20trublje%20-%20brugmansije
uprvom planu je grana koja ide sa lijeve strane u desno od roza trublje, a iza nje sa desna na lijevo je grana bijele trublje. U toj fazi cvijeta nema razlike.....
anđeoska%20trublja%20-%20brugmansija
ovdje se već nazire koje će boje biti cvijet
anđeoske%20trublje%20-%20brugmansije
roza trublja iz "žablje perspektive"
anđeoske%20trublje%20-%20brugmansije
i bijela iz žablje perspektive
anđeoske%20trublje%20-%20brugmansije
obje trublje, sa desne strane kineski šaš, a sa lijeve su cobeae
anđeoske%20trublje%20-%20brugmansije
moje trubice iz drugog kuta - da je bijela u prvom planu
anđeoske%20trublje%20-%20brugmansije
i još jednom kobaea u prvom planu, trubice i kineski šaš u pozadini.
anđeoske%20trublje-%20brugmansije
i još jednom obje...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
niika89 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niika89 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 16:34
kat.rea jako mi se sviđa kako ste uspijeli iskoristit panj od drveta iz kojeg raste cvijeće...jako inovativno svaka čast...
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 16:40
Iza anđeoskih trublji, a tik uz kuću u tegli rastu osteospermumi
osteospermum
pojedinačno - mada boja baš nije vjerna, u naravi je više ljubičast
osteospermum
ovaj je nježno lila boje
osteospermum
iz drugog kuta - ostići, iza je krumpirko, mlade trublje, alisumi, petunije
osteospermum
gro plan
osteospermum
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 17:01
Trube su super a ni ostalo ne zaostaje! Cvijeće kao u priči!Clap
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 17:17
Iza atlantskog cedra, aprije povrtnjaka je uska gredičica u kojoj ima svašta
prvo samonikla mirisna kunica - ageratum
mirisna%20kunica%20-%20ageratum%20%28%20goruća%20ljubav%29
do nje je gladiola ( koja je danas već na izdisaju)
gladiola
ali je krasna u punom cvatu
gladiola
sa par dana razlike procvala je do rozaste i crvena gladiola
gladiola
desno od gladiola je moja najmirisnija ruža, kojoj nikako boju ne mogu fotićem uloviti - u naravi je crvena kao najcrvenija latica na slici ( sa lijeve strane) i sametasta
mirisna%20ruža
iza mirisne ruže je bijela dalija, ali mala mala ( pojeli ju puževi pa tek sada krenula stabljika) pa onda ova roza ružica, koja je nježno roza ali od sunca latice pocrvene
ružice
pa je onda žutoroza ruža ( za koju je Shasha rekla da je bijela)
ružica
ista ruža sa pupoljkom
pupoljak
danas pupoljak ovako izgleda
pupoljak
P.S. obožavam cvijeće koje mijenja boju
na drugu stranu od gladiola a prema čošku kuće je ova crvena ruža - crvena kao krv
crvena%20ruža
ili od čoška kuće gledano crvena ruža i gladiole
ruže%20i%20gladiole
pa malo šire -crvena ruža, gladiole, mirisna crvena ruža i na kraju žuto roza ruža
ruže%20i%20dr. iza svega se vidi žica i tayberry, a iza žice je povrtnjak.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 17:32
Povrtnjak sada baš n ije nešto interesantan - džungla, ali u toj džungli je narastao ovaj pinokio
rajčica
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 17:48
Pored panja sam posadila dragoljub htijući da se penje po ovim granama i panju, ali on raste, ima krupne listove koji bi mogli kao salata završiti, ali od cvijeta ni C. S obzirom da se panj pomalo raspada očito je tu zemlja preplodna za dragoljub i neće cvjetati
dragoljub
od panja i ulaza u kuću se vraćam pored kuće prema jugu
prvo moj prozor sa pelargonijama i petunijom
pelargonije%20i%20petunije
pa kuhinjski prozor sa pelargonijama i petunijama
petunije%20i%20pelargonije
ispod prozora su ostići koje sam već prije poslikala, krumpirko, alisumi
a sa južne strane kuće ( samo za Hoyu) sam poslikala alisume koji su  samonikli između betonskih ploča i to je najljepši grmić alisuma.
alisum
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 17:57
Uz terasu  sa južne strane prvo je ruža koju smo već ranije prozvali starinskom
pa je ruža penjačica
ruža%20penjačica
Do nje je bijela i još jedna roza ruža, koje sada ne cvatu, pa jedna blijedo žuta i onda moja ljubimica
moja%20ljubimica
na ovoj slici se vide sve boje ove ruže od malog limun žutog pupoljka, malo većeg žutonarandžastog pupoljka, narandžaste tek otvorene ruže i crvene ruže koja je već duže otvorena.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 18:04
Sa zapadne strane kuće - pored kanalizacijske šahte nije baš nešto precvjetno
kadifice koje su se othrvale puževima ( u povrtnjaku sam slikala pune pomponaste)- ova nije baš jednostruka, ali nije ni "puna"
kadifica%20-%20tagetes
tu se još sprema procvasti jedna žuta kadifica i naziru se pupoljci anemona, ali o tom potom.
Šetnja mojim dvorištem je finito, jedan krug oko kuće i to je to......
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 18:07
E nije finito, zaboravih svoj najdraži ( i najzločestiji) cvjetak - pored šahte i palme -promatra let zmaja
rea%20u%20cvijeću
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 21:46
Ženo ostavila si me zapanjenu . Nemam riječi -. Moje sve pohvale od srca ---- svaka čast -i koliko bogati imaš vrsta  trubi . Moja još nije cvijetala neznam koja je ali kažu da je žuta a stvarno bi ih voljela imati razni . Čak moja prijateljica iz Njemačke sebi donijela crvenu-a mene sramota tražiti. I paradajz znaš od čega ćeš krenuti da ga pojedešsmile96-----i ona velika trava -onaj ukrasni grm je predivan 
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 21:55
Kat.rea ovo je ipak previše, pa toliko različitih stvari imaš, nije ni čudo da nas obasipaš stalno nekim pelcerićima. Baš sam se naveselila slici kobee, nisu tako crveni listovi kao na mojoj, ali je baš bujna.
A trublje su stvarno ogromne i naravno predivne.
A zločesti cvjetak, izgleda tako umiljato i dobrodušno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 22:04
Niika89 kada smo panj postavili na mjesto gdje je sada več je bio polutruo i skoro je završio u drvima. Dugo godina je bio pun cvijeća, ali ove zime mu je kora skroz otišla na dijelu bliže kući, tako da više nema govora o sadnji u panj, samo na panj....
Bako trube su pod noć prekrasne i cijelo mi dvorište miriši od njih.
Niho to su samo DVIJE trube, bijea i roza. Žuta mi je mlada i još je u tegli, ali ne cvjeta. Nemoj da te bude sram tražiti prijateljicu na jesen. Trube i tako prije pospremanja u podrum ( ili neki drugi hladni prostor) treba porezati, a to su onda pelceri Wink.Ako budeš htjela na jesen ti pošaljem grančice pa ih zapelcaj.....
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 22:08
Niho zaboravih za travu- kineski šaš, dobro nju baš nije lako iskopati, ali ima je, pa samo trebaš reći....
Triša cobaea ima mislim 6 pupova ( za sad), ali im izgleda treba dosta dugo da se iz pupa razvije cvijet.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 22:10
Uživala sam u tvom šarenilu smile89 Pinokio se i meni tu i tamo dogodi, baš fora LOL
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 22:13
koje prekrasno cvijece bas sam uzivala setati....predivno...smile89
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 22:32
znaš kaj imaš divne biljčice Heart  trublje su prekrasne ja svoju ljubičastu sam iščupala čim sam zatrudnjela al neka uživam u tvojim ,ostić je nemoguć pa kako ti cvate moji niti trc.. možda im je prevruće,dragoljub kod mene u dve tegle savršen cvate ko lud u drugoj se posušio u trećoj samo lišće ..interesantno a sve ista zemlja tako da ti nebih znala reć zakaj je ovaj tvoj takav..,ruže su ti božanstvene ja imam samo tri vrste(penjačicu,mini i čajevku)najesen se moram opskrbiti sa malo više ipak su one kraljice vrtova..mix pelargonija i petunija je super..ja imam na kraju samo jednu surfiniju koja je super ali nije n adirektnom suncu..
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 23:00

Silvek, maslačak7, Duda-Lave zahvaljujem na posjeti.

Maslačak, ako ti se nešto ( osim truba Wink) sviđa, samo reci....
Duda kod mene petunije rastu ko koprive, ali to su one obične domaće i mirišljive. Ponekad sam i ljuta na njih jer narastu tako da zaguše ostalo cvijeće, ali obožavam mirisno cvijeće i onda nemam srca počupati ih i zbacati. Ove moje petunije su na direktnom suncu i osim što im treba puno vode, uopće se ne bune.Što se tiče čupanja trublji razumijem te, jer sam se ja riješila svojih kaktusa kada je MPS bio mali....
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 23:11
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Silvek, maslačak7, Duda-Lave zahvaljujem na posjeti.

Maslačak, ako ti se nešto ( osim truba Wink) sviđa, samo reci....
Duda kod mene petunije rastu ko koprive, ali to su one obične domaće i mirišljive. Ponekad sam i ljuta na njih jer narastu tako da zaguše ostalo cvijeće, ali obožavam mirisno cvijeće i onda nemam srca počupati ih i zbacati. Ove moje petunije su na direktnom suncu i osim što im treba puno vode, uopće se ne bune.Što se tiče čupanja trublji razumijem te, jer sam se ja riješila svojih kaktusa kada je MPS bio mali....
ma znaš svi kažu da te petunije i surfinije nisu problematične ali evo i Lantana kaže da kod nje neće ..kod nas ipak kad zapeće je jako vruće najvjerojatnije im to ipak smeta..a kaj se tiče čupanj i rezanja to mi je starno sve mi ja ža čupat čak i drač..ma ja sam ti malo čudna..meni je svake biljke žao da ju čupnem čak ne stavljam cvijeće u vazu jer mi je draže kad je živo..LOLšta ćeš ima nas svkakvihBig%20smile 
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 23:44
neznam sta mi je ljepše: anđeoske trublje,ruže ili sva ova ostala divota kojoj nemogu zapamtit imena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.