Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićni kaktus - Zygocactus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićni kaktus - Zygocactus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 41>
Korisnik
Poruka
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 02:46
Pinus tvoji kaktusi su prekrasni. Lijepe su boje, a biljka je jako bujna sa puno cvijetova.ClapClap
Ajma i tvoj je lijepo procvjetao..ClapClap
Mimar posebna je boja cvjeta, isplatilo se je "spasiti" grančicu...WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 18:21


Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Pinus tvoji kaktusi su prekrasni. Lijepe su boje, a biljka je jako bujna sa puno cvijetovaClapClap
. . . . . . 

@jagoda, božične kaktuse sam otkrio među zadnjim kaktusima. Dugo vremena za njih nisam htio niti čuti. Zato ih sada mazim i pazim, ha ha ha ha.. Ima dosta kaktusara koji još uvijek zanemaruju Schlumbergeru. Čini mi se potpuno neopravdano .

Žuta (?) Schlumbergera,  prije desetak dana kupljena u  Hoferu . U stvari htio sam kupiti žuto cvjetnu . Od ponuđenih boja ova je bila najsličnija žutoj.

ps. boja cvjeta se mijenja u zavisnosti od perspektive kako slikam - žablja ili ptičja perspektiva. Isto tako boja puno ovisi o vremenu kada  slikamo. Dali slikamo u podne ili neposredno prije zalaska sunca.

  

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 07:28

Srpanj, 2013 Smile 

Malo vas gnjavim sa starim slikama no mislim da ne bi bilo slabo razumjeti mehanizam cvatnje kod schlumbergere. Čitam da su božićni kaktusi fotoosjetljive biljke. Da osjete skraćenje dana i produljenje noći. I da je to uz niske temperature glavni aktivator cvatnje kod njih. Ako bi to bilo točno kako bi objasnili cvatnju božićnjaka preko ljeta za vrijeme najvećih vrućina ? O kratkom danu i o hladnom vremenu božićnjak tada može samo sanjati.

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 19:20
Evo pronašla sam svoj. Samo je slika od prošle godine. Sada je naumio da samo jedan cvijet izradi:
 
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 13:14

Sve moje schlumbergere  su hibridi truncate.  Študiram kako bi bilo zgodno proširiti zbirku sa kakvom novom vrstom  schlumbergere. I nađem na netu zbilja odličnu ponudu schlumbergere.

Npr. : Schlumbergera orssichiana - Schlumbergera orssichiana Just a Star - Schlumbergera microspaerica itd.

Cijena prava sitnica. 50 €  !?  za 10 cm  reznicu. LOL  I izgubim volju za proširenje zbirke. smile96
Na vrh
ivana000 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Srpanj 2013
Lokacija: Virovitica
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivana000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 15:39
moj božičnjak, baš mi je lijepi Smile


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 19:05
ivana stvarno je jako lijep
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2013 u 10:22
S ozirom da je kupljen jučer, trebao bi biti Božićni. No da li je to točnoQuestion Ima male nježne bodljice i sada je jedini pikavac u mojoj zbirci...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2013 u 17:46
Pošto kod nas nema "Thanksgiving Day" onda svi kažu Božični. A u stvari je to ono, što Amerikanci kažu Thanksgiving cactus.
Eksotika je kul
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2013 u 19:36


I moj ljepotan je procvjetao
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2013 u 20:19
krasni su vamsmile55
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2013 u 22:59
Lijepi su vam božićnjaci. U zadnje vrijeme ima jako lijepih boja. Svake godine sve više..Moji su uglavnom ocvjetali, međutim oni starinski tek sada pupaju. Oni će cvjetati baš u Božićno vrijeme..Još su vani i to im očito prija...Primjetila sam da cvjetovi  brže uvenu u kući nego vaniWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2013 u 23:19
Evo i malo slika mojih koji su već ocvjetali...






sutra je novi dan
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2013 u 08:31
krasni primjerci.i moji su davno prošli.valjda su izgubili kalendar
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2013 u 10:15
Stvarno su prekrasni, svi redom. Ja još uvijek nemam niti jednog, nikako da ih počnem kupovati. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2013 u 12:14
29. 12. 2013

Ovih dana božićnjaci cvjetaju po drugi puta ove zime.  Ne tako lijepo kao prvi puta ali to je sada čisti bonus zar ne ?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2014 u 17:02
schlumbergera truncata, 6. 1. 2014
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 13:41
Uh, koliko je ovde lepote Clap! Svima su pre, predivni i stvarno su posebni, naročito što cvetaju u vreme kada priroda miruje. Navukli ste me Wink, priznajem   
 
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 16:14
Prekrasni su... Thumbs Up Kao što sam i očekivala, na mome su otpali svi pupovi osim jednoga, tako da sam ipak vidjela kako cvate. Nadam se da će za drugi Božić biti u punom sjaju kao i vaši! Heart
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 13:37
schlumbergera truncata hybrid, 27. 1. 2014

Bez brige, ovo nije znak proljeća. LOL  
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.