Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Argentina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Argentina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 47>
Korisnik
Poruka
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 02:15
Za vrijeme dok je Andrea spavala ja sam slikao. Uspio sam uslikati jedan raritet. Istu biljku u cvatu i u plodu.

Ovo je Berberis buxifolia u cvatu, snimljena malo ispod vrha Cerro Colorado. Znači negdje na visini od 1700 metara.



Ovo je plod iste te biljke, snimljen također na Cerro Colorado, samo jedno 1000 metara niže.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 03:16
DrŽislave dugo se nisam oglašavala, iako sam prelistavala ove stranice...Jako nam lijepo dočaravaš krajeve, ljude i prirodu...Voljela bih da nam malo pokažeš i svijet gljiva ako naletiš na njih kad obilaziš prirodu kao što je to slučaj ovih dana...Ja sam inače gljivar i dosta vrsta poznajem i jedem i rado bi vidijela što raste tamo u dalekoj Argentini i Čileu...
Na skijanju sam upoznala jednu gospođu koja je rodom iz Čilea ali živi u Splitu. Pričala je o toj zanimljivoj zemlji tako da sam je pozorno slušala...Sjetila sam se na tebe i tvoje rođake kad mi je rekla kako su tamo obitelji brojne i da imaju puno djece...
Moram samo napomenuti i pohvaliti da me ona čokolada oduševila, super je..Jesi li možda vidio drvo kakaovca? Ne znam gdje točno raste ali nekako imam dojam da bi tamo moglo rasti...
Sretan put i nestrpljivo čekam nove reportaže...ClapClap
sutra je novi dan
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 04:30
Za kraj šetnje po brdu Colorado ostavio sam ove biljke iz obitelji sunovratki (AMARYLLIDACEAE), koje rastu pri vrhu Cerro Colorado, a od mnogobrojnih vrsta, ove dvije su tipične za Patagoniju.


(Rhodophiala mendocina)



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 04:33
I (Rhodophiala andicola)



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 04:35
Za posljednju sliku s ovog javljanja ostavio sam ovu kombinaciju boja Notra i Sunovrata.

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 09:50
Dragi DR.Žislav,
 
Hvala ti na iscrpnom opisu tvog putovanja Argentinom.
Svi moji ukučani putovali su sa tobom,ima se tu što vidjeti.
Život,ljepota prirode,raznovrsnost boja,još jednim ti hvala!
smile120
 
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 10:58

Ostavljam trag da znaš da te pomno pratim i da ti se divim i zahvaljujem  na svemu što dijliš sa nama.

 

Rijeka

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 11:05
Došla sam se malo zgrijati i uživati. Clap
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 15:01
Stvarno dobra šetnja, na Cerro Colorado i natrag.
Ali isplatilo se.
Pogled - prekrasan!
(Jedino što smeta je vulkanski pepeo. Zanima me dal´ ga uvijek ovako ima, kad vjetar puše prema Lacaru?
Hvala ti što ovakve predivne vrhove Anda dijeliš sa nama.
Barba de viejo, biljke koje rastu uz put, od vrha prema prvom platou, predivno.

Ponovno me fascinira pogled, malo prema SMANDES-u, malo na Lacar.

Hvala Andrei i tebi na divnoj šetnji i pikniku na vrhu Crvenog brda.

Puno pozdrava svima iz sunčanog, malo burnog i hladnog Omišlja.

                 smile79


Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 21:20
hvala
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 22:58
Opet sam bila tu i jos jedanput pa opet ! Nemogu se otrgnuti od tih predivnih prirodnih ljepota ! Ja zivim 46. godinu na samom sjeveru Njemacke , tamo gdje je ravnica kud te oko nosi , ni brezuljka a kamoli brijeg !

dr.zislav i opet ti mogu reci samo jedno skromno ali od srca  HVALA  ! Mozda cemo se svi skupa uz pomoc Nataly jednog dana sresti i moliti te da nam pricas a mi cemo te tiho i razrogacenim ocima slusati !
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 15:14
Smrčko

Vidim da tvoj brat i moja kćer imaju nešto zajedničko. Morat ćemo nas dvoje malo porazgovarati u četiri oka.
Što se tiče ovih crvenih vulkanskih stijena one su krhke i truse se. One druge vulkanske stijene, crne, koje si mogla vidjeti npr. na slikama s plaža SMANDES-a su kompaktne i koriste se, između ostaloga, za izradu nakita.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 15:21
Jagoda

Na području Anda, koji sam ja obilazio, rastu smrčci i boletusi, od gljiva koje se mogu komercijalno upotrebljavati. Za smrčke sam došao prekasno (u lipnju ako gledaš po našem gljivarskom kalendaru), a za boletuse prerano.
Od ostalih gljiva našao sam puharu i neke nejestive krasnice, ali samo u tragovima.
Ima još jedna gljiva koja ne raste kod nas, a jedu je Mapuche indijanci, ali budi strpljiva, uskoro će doći na red i ta tema.
O Čileu također spremam poseban post, pa neću sada ništa opširnije o njemu, ali da su obitelji brojne i da imaju djecu vrlo mladi je točno.
Drvo kakaovca ne raste tako južno. Možda ću ga uspjeti vidjeti u Brazilu. Ako ga uslikam svakako ću to podijeliti s vama.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 15:26
Silvy

Do sada sam vas pomalo upoznavao s vulkanskim pepelom i problemima koji on ovdje uzrokuje. Uskoro će uslijediti opširnija reportaža o vulkanskom pepelu. Ta će reportaža biti dosta šokantna, jer kako postoje lijepe stvari, postoje i, recimo, manje lijepe stvari. Vulkani i vulkanski pepeo su vrlo opasni, a mi u Hrvatskoj smo premalo upoznati s tom opasnošću.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 15:31
Guta Fee

Drago mi je da sam ti malo razbio tvoju ravnicu.
Što se tiče susreta svakako da ćemo se svi skupa jednom naći, i svakako da će Nataly biti ta koja će to sve organizirati.
Ali prije tog susreta, za tvoju informaciju, ja bih trebao biti u Bad Homburgu od 23.2. do 1.3., pa ako ima mogućnosti da se negdje sretnemo javi kako bi se mogao organizirati.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 15:34
Belina, MiraK, Otok, Blue sky, NivesZ i ostali

Hvala što me pratite i ostavljate trag. To mi puno znači.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 15:40
Samo da znaš,redovito te pratim i uživam u slikama ove prelijepe zemlje.Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 16:07
ovu temu je nemoguce zaobici
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 17:06
Sa šetnje po Andama vraćamo se na kratko u Buenos Aires da vas ukratko upoznam kako je prošao dan na tečaju spravljanja hrvatskih jela.

Ovaj tečaj je organizirala i vodi gospođa Inga Pulfer, rodom iz Vinkovaca, koje je morala napustiti kao malo dijete, da bi život, nakon mnogobrojnih peripetija, nastavila ovdje u Buenos Airesu.

Na tečaj dolaze jednako Hrvati, kao i Argentinci, a svaki puta se pripravlja kompletan objed; predjelo, glavno jelo i kolač. Za moj angažman malo smo izmjenili jelovnik. Nismo radili predjelo, a ja ne radim kolače, pa smo tako dogovorili da ću ispeći kukuruzni kruh, te napraviti oslić ala bakalar i zapečeni grah, a da će Inga prirediti nešto slatko.
Nažalost mnogi polaznici su otkazali susret za ovu subotu budući da je sada sredina ljeta i većina ih je negdje na moru. Meni je ovo bila zadnja slobodna subota u Argentini, tako da smo odlučili ipak održati tečaj, bez obzira koliko nas se skupilo.

Tečaj se održava u Hrvatskom domu u Buenos Airesu.


Hrvatski dom nalazi se u mirnom dijelu grada, u blizini crkve u koju odlazimo nedjeljom na Svetu misu. Dom je opremljen velikom dvoranom u kojoj se održavaju predavanja, a može se koristiti i kao restoran. Uz dvoranu je profesionalna kuhinja. Na katu se nalazi biblioteka, a na terasi iznad biblioteke, upravo se dovršavaju građevinski radovi oko soba i kupaona za smještak gostiju Hrvatske zajednice u Buenos Airesu. Dom je okružen vrtom i popločanom terasom.

Već na samom ulazu u vrt dočekalo nas je ovo plavo cvijeće za koje mi nisu znali reći kako se zove.



Svakako nisam propustio priliku napraviti jednu sliku iz blizine.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 17:13
U prvom dijelu vrta dominiraju brazilske palme.



Uz palme raste ovaj lijepi oleander (Nerium oleander Variegata)

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.