Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 12:49


Evo konačno da vidite i moj amarilis.S ovakvim listovima je već par dana pa me zanima jeli to normalno.Lakše je točnije odgovoriti kad se vidi slika...Ako neko zna...bila bi jaaaaaaakoooo zahvalna smile79
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 12:55


Evo još jedne,možda će se tu vidjet bolje,ova prva slika je samo zato da se vidi lijepa boja listova pa će neko možda točno znat jeli normalno ili ne da su listovi ovakavi već cca tjedan dana i ništa drugo se ne događa.Nisam znala smanjit sliku,pa se ispričavam što su tako velike i ako smetaju zbog veličine...

Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 14:21
pa moj je isto bio tako sa velikim listovima kad se odjednom pojavila štapka sa lijepim cvjetovima i mislim da je to normalno kod tebe ali ima onih koji su veći poznavaoci pa nek ti kažu
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 14:24
Inaja hvala na odgovoru,uhvatila me samo panika zato što ovako stoje listovi neko vrijeme(ne dugo),kao što sam i napisala pa sam mislila da nekaj ne valja...
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 17:19
Zvjezdana ako ima pup sve je ok.on će cvasti,a sad kako brzo će se otvoriti ovisi gdje ga držiš.Amarilisi ne vole puno vode ,nemoj ga puno zalijevati i probaj ga staviti na istočnu stranu gdje cjeli dan ne bude sunce jer sad mogu i na balkon i van ali negdje pod krov bilo bi dobro zbog kiše i ako zahladi nečim ga pokrij ili unesi pod balkon i slično jer sad je vani lijepo ali može se desiti da zahladi i još nas iznenadi lagani mrazič,a to za amarilise ne bi bilo dobro.Ja sam neke moje posadila drito u cvjetnjak ali sam pripremila kartonske kutje,pa ako zahladi preko noći ili se odnekud pojavi mraz ja ih kutjom prekrijem,a to radim isa dalijama jer sam i njih već posadila.. KOD MENE VRJEDI JEDNO ZLATNO PRAVILO SA VODOM OPREZNO.,JER SAM JA SEBI ZNALA JAKO LIJEPO CVJEĆE UNIŠTITI PREKOMJERNIM ZALIJEVANJEM.smile64
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 17:33
Ja sam u Lidlu jesenas kupila 3 lukovice amarilisa i držala ih u tom kartonskom paketu sve do prije 2 tjedna. Baš sam htjela da mi cvjetaju u proljeće. I da budu vani, jer mi je unutra užasno toplo (centralno) i mračno zimi.
Onda sam ih posadila u duboku posudu tako da im 1/3 viri van, i bez zalijevanja (zemlja je prirodno vlažna, kupovna iz vreće) ostavila u kupaonici jer mi je tamo konstantna temperatura 21°C, osim za tuširanja kada malo prigrijemo, a i vlaga je dobra.
Za 7 dana su krenuli prvo pupovi, a sada već i listovi i tek nakon što sam vidjela pup sam počela zalijevati. Pupovi rastu na šibama, sad su šibe oko 10cm i sad sam iznijela van, na hladnije.

Naime, slično sam vidjela kod zumbula. Frendica i ja smo kupile zumbul istog dana i virio mu je pup. Ja sam svoj držala u hladnoj verandi i on je mjesec dana rastao, dok nije naraslo čak 4 stabljike i sve prekrasno procvale. Ona je svoj zumbul stavila u toplu dnevnu sobu, odmah je procvao a da stabljika uopće nije narasla i to samo jedan cvijet i uvenuo za 8 dana. Baš je ružno izgledao.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 19:31
Ja se iskreno nadam da ce i moj pustiti pup uskoro.Al strpljiva sam i vjerujem da ce se uskoro pokazati.Jedva cekam da ga gledam kako cvate.Valjda bu brzo
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 09:34


Ljudi,molim vas za pomoć.Šta se događa sa mojim amarilisom?Meni ovo što raste iz lukovice ne izgleda kao pup a ne znam što bi uopće bilo?Može li mi neko reći što je to??smile226
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 11:09
Ili je pup, ili je beba lukovica, nešto od toga mora biti!
 
Ja sam isto kupila u Lidlu 2 komada. Jedan je procvjetao a drugi je otišao sav u listove. Nadam se da će dogodine biti bolje!
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 11:20
Floramye hvala na odgovoru.Zbilja sam zbunjena.Kad sam ju sadila prije oko mjesec dana nije ništa imala oko sebe i zato mi je čudno ako je druga lukovica da se tako brzo razvila i narasla kad je ovo danas izvirilo van.Ako neko ima drugu ideju odkuda to molim za pomoć smile143
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 11:29
Pup ili nova lukovica, sve je to normalno, tako se razmnožava, izgleda lijepo i zdravo- bez panike - sve je ok!
 
               smile78
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 12:32
Hvala sunceeee.U prvi čas mi nije tako izgledalo al sad ima smisla.Znači li to ako razvija novu lukovicu da nece cvjetati ove godine ili bi trebala bez obzira na mladu?
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 12:56

Inače cvjeta bez obzira da li razvija novu lukovicu, tvoj te možda kasnije iznenadi sa cvijetom.

Meni uvijek idu najprije cvjetne stapke, a listovi ih kasnije dostignu.
Tko bi to sve znao, uvijek ima nešto novoga.
 
              smile78
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 13:09
smile79 cijelo jutro tak veselo trčim oko njega ko malo dijete s novom igračkom
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 21:09
Vidjela sam na Vokijevim postovima kako ima lijepo napravljeni vrt sa amarilisima i nema baš korova.Jel se trebaju ili moraju koristiti neki herbicidi kad se zemlja obradi da se korovi ne vrate?Ili bi herbicidi oštetili i amarilise?
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 09:38
Hvala na odgovoru valjda ce procvjetat :D
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 12:41
Zna li iko dali se mogu koristiti na obrađenoj površini herbicidi da se korovi ne vrate bez obzira na amarilise ili njima to smeta?Uskoro ću imat gdje ih presadit u vrt pa me zanima dali treba koristiti herbicide i koje točne ili nisu potrebni?
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 22:58
Amarilisi su nježni i mislim da Ti herbicidi ne bi bili potrebni.Samo okopavaj i gnoji gdje bude cvjeće i čim dalje od cvjeća sa herbicidima.smile127
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 12:16
Silvestra Thumbs%20Up primljeno na znanje
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 13:07
Ljudi pomagajte nešto mi nije jasno.Nisam sigurna dali razumijem ono što je Voki napisao oko presađivanja ako amarilis ne ide u vrt neg ostaje u posudama.Inače za sve ostale biljke vrijedi da ih se ne presađuje dok ne budu u stanju mirovanja zato mi nije jasno.Amarilisima koji se presađuju u veće posude je korjenje još uvijek aktivno i zanima me točno kako bi ga se trebalo presadit da ne zabrljam.Dali ga presađujem zajedno sa supstratom u kojem je bio dok je cvjetao pa samo nadodam koliko treba za veću posudu il?
Zanima me točno kako da to izvedem da ga ne oštetim i da ne trpi nikakav stres zbog presađivanja...
Ne trebam ga još presađivat neg pitam za ubuduće...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.