Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 51>
Korisnik
Poruka
Dragica20 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2014
Lokacija: Sisak
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Dragica20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2014 u 23:18
smile141Monstera, nadam se da će biti bolje drugi put smile178

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2014 u 23:53
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

možda griješim,ali mislim da razne beštijice (uši) vole enzim.od kad polijevam cvijeće-pa i sobno imam više nametnika.možda im se sviđa.

Ajama, neeeeee!!! Toga sam se bojala Ouch Vec sam pomenula da mi ima logike da taj ocatni miris privlaci insekte, ali nadam se da nije do enzima vec do godisnjeg doba... Ipak je proljece, bubice su se namnozile i sve se budi. Zene, pisite ako primijetite neku navalu buba nakon nekog vremena koriscenja enzima. Ja sam imala u jesen "pokolj" petnaestak ljubicica od leptiraste vasi, jedva sam ih spasila i ne bi da mi se slicno opet dogodi. Tad nisam ni znala za enzim. Moj ce biti gotov za mjesec dana.
Dragica 20, po meni nista nije cudno ako je enzim mutan sa svim tim oljupinama prije procjedjivanja. Ipak se tu tri mjeseca kiseli povrce i voce, mora se malo i raspasti ponesto sto je mekse, tipa banana, krompir, kivi, zelena salata... Sva ta vlakna plivaju unutra pa ti se cini da nesto nije ok. Tek kad se to procijedi, trebalo bi biti bistrije. Ne bi trebalo da bude bas gusto, kao kompaktna masa i da lose mirise. Moj je tecan, mutnjikav, super mirise i jos ima po povrsini voca i povrca koje pluta.
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 08:37
Moj enzim kojeg sam bacila je bio gust i sluzav, ali je mirisao po octu..
Bogu hvala, drugi su mi super, imam 5 litara prekrasnog enzima, kao da je jabučni ocat..
Monstera, ne mogu ti se zahvaliti što si nas "natjerala" da napravimo tako nešto divno i korisno. 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 09:07
 Samo želim biti od koristi..Embarrassed  Tebi draga smile78smile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 14:09
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

 Heeeeej Bugi  smile84  Tu sam, svugdje me ima... naravno da možeš početi zalijevati...zapravo moram sad nešto bubnuti zbog čega ćete se svi smijati...( uostalom znate mene ...LOL )  Dok krenem sve redom zalijevati, moj enzim se ni ne stigne razbistriti, bude već potrošen... hehehheehehe




Tako će otprilike biti i kod mene, neće se stići razbistriti. smile156
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 17:31
I kod mene sam sto se zatbistrilo i otputovalo u bastu.I novim turama prijeti ista sudbina.ApproveLOL
Monstera sta mislis bil pomoglo zaliti vocke radi ako nista sada vecih plodova?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2014 u 08:42
 Pustili zašto ne bi pomoglo, zalijevaj sve ! Tongue


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2014 u 10:01


 Nova tura bio enzima je opet sretno privedena svom kraju..SmileHeart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2014 u 10:29
Nekako se veselim ljetu kad će biti puno domaćeg voća i povrća za naše enzime. smile158
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2014 u 12:50
Mons, profesionalno odradjeno!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2014 u 13:21
 Kaćunak smile78smile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2014 u 13:34

Svaki put kad otvorim pretočeni enzim, šušti. Da li je to u redu? Piše da se enzim procijedi nakon tri mjeseca, da li je pogreška ako se ostavi duže?

Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2014 u 13:40

 Mačorka, trebalo bi ga procijediti kad istekne rok, nekoliko dana više, ne znači ništa, naravno da smije ostati malo duže, ali ne previše..Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2014 u 19:30
Monstera cekam da napises da si probala enzim za pice,jer ako ti prezivis smjet cu i ja probati.smile96
Moj danas ide na cijedjenje 5 litara za pice i 10 povrtni.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2014 u 00:07
Znalci i znalice moje
Kako vi procjeđujete enzim?
Ja sam svoj najprije kroz gazu,a zatim kroz najlonku(čistu)
Danas sam primjetila da ima nešto taloga na dnu.
Da li je to OK ili sam nešto uprskala?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2014 u 07:00
 
Pustili probala sam ga, no čini mi se da sam pogriješila što sam stavljala kore od naranče i limuna, stoga će ga piti biljkice, a ne ja....Ermm




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2014 u 07:02
 
Vijolice u enzimu uvjek ima taloga ako se ne procjeđuje bar nekoliko puta, nisi ništa uprskala..SmileHug




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2014 u 10:00
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

 
Pustili probala sam ga, no čini mi se da sam pogriješila što sam stavljala kore od naranče i limuna, stoga će ga piti biljkice, a ne ja....Ermm




ne razumijem sta je problem Smile ionako se razredjuje previse taj miris i okus gorcine iz kore ne dolazi previse do izrazaja.koliko si razrijedila?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2014 u 11:46
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 13:03
..moj enzim jučer procijeđenSmile, dva puta, mislim da ima još dosta taloga ...tako da ču danas još jednom cijeditii..smijem?
cini mi se da je dobro ispao..nije mliječno bijeli kao kod monstere, več više žučkasti ..ali bilo je dosta citrusa, nadam se da je to jedini razlog različie boje...jer i fino miriše...
danas zalijevanjeWink..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.