Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 372373374375376 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2014 u 13:46
Tomyxyz, sve si dobro napravio, samo mislim da si prerano počeo zalijevati. Ako zalijevaš sasvim malo u podložak, pa poslije izliješ višak vode, onda bi to bilo ok. Jesi li reznice prekrio na par mjesta probušenom folijom? To je potrebno zbog zadržavanja zračne vlage. Ponekad je treba skinuti nakratko da bi se reznice malo provjetrile. U svakom slučaju, nemoj ih previše zalijevati da ne strunu. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 08:48
Pozdrav ekipa Smile

Sijala sam puno puta do sada, ali još uvijek imam pitanja Embarrassed

S obzirom na toplinu, da li je potrebno u ovo doba godine prekrivati posađeno sjeme folijom da proklija? Znam da je vlaga veliki faktor, pa nisam sigurna da li je dovoljno samo održavanje zemlje vlažnom.
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 10:38
Ja ih uvijek postavljam u prosojne plastične kutije i kad sam sijala u klijalištu (kod kuče urađenom) su bili u tim kutijama. Ne toliko zbog topline, nego zbog vlažnosti.
Eksotika je kul
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 11:11
Evo mog pinciranog, bacio je jako puno izdanaka sa strane, zaljevam ga skoro svaki dan (ovisno o suncu) s blagom otopinom NPK 20 20 20 + mikroelementi. Otprilike jednom tjedno zalijem samo s vodom.



Ako vrijeme nastavi biti ovako dobro ima li šanse da procvjeta do kraja ljeta?
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 13:56
Majacka, hvala ti na odgovoru Smile . Nakon posla pogledala sam u klijalište i jedan mališa se zeleni Big smile
Tek se lagano nazire, ali ovaj put nisam sjeme samo položila na supstrat nego sam ga prekrila supstratom. Isprobavam Embarrassed

Tako da mislim da neću prekrivati folijom, ovo je treći dan od kad sam posijala sjeme i već jedan mališa ide van.

Dini55, prekrasan ti je mališa. Clap
Da li će cvjetati nemam pojma, imam i ja jednog takvog, ali ne polažem prevelike nade u cvjetiće ove godine WinkSmile
Na vrh
tomyxyz View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Lipanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomyxyz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2014 u 09:19
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Tomyxyz, sve si dobro napravio, samo mislim da si prerano počeo zalijevati. Ako zalijevaš sasvim malo u podložak, pa poslije izliješ višak vode, onda bi to bilo ok. Jesi li reznice prekrio na par mjesta probušenom folijom? To je potrebno zbog zadržavanja zračne vlage. Ponekad je treba skinuti nakratko da bi se reznice malo provjetrile. U svakom slučaju, nemoj ih previše zalijevati da ne strunu. 


zamotao sam ih u foliju koju povremeno skidam, a reznice su posađene u liapor, koji je porozan pa mislim da ne bi trebalo bit problema šta se zaljevanja tiće Embarrassed
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2014 u 11:25
Hvala cupsice, on je krenuo rasti opet prema gore, kao da je dobio novu centralnu gradu, sjećam se da je Pinus govorio da neke pincira više puta, da i ja ovoga pinciram opet?
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2014 u 20:18
Kod mene još nema crvenih, rozih, žutih ili drugih boja, još uvijek samo zelenjava Smile

Andinin spigani 


60 cm


listići 12-14 cm


palmica je podivljala


vjetrenjača


ovaj je nastradao na onih 40 plus ali neumorno tjera dalje





Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2014 u 20:25
arabicumi


stigao kao arabicum, listići me zbunjuju


obesumi i 1 skriveni arabicum među njima








Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2014 u 20:27
smile55lijepa kolekcija!
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 08:38
bugicaza5 hvala Wink
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 10:53
Bravo Marsha! Jako su lijepi, neka ti samo tako rastu i bujaju i dalje!
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2014 u 08:06
temzi hvala Wink samo da nam se malo vrijeme popravi
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2014 u 21:21
15. 7. 2014

Svaki dan ali baš svaki dan zadnjih sedam dana adeniume pere kiša. Slikao sam neposredno po zalasku  sunca pa je crvena boja intenzivna.

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2014 u 19:21
27. ovog mjeseca če biti biciklistička dirka u Rogaškoj. Ako ti zvisne pokoji Adenoum, onda če biti kod mene.
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2014 u 11:09
majcka super, navrati na sok i da malo popričamo o sukulentima, javi mi se na pp.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2014 u 09:05
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

ovaj je nastradao na onih 40 plus ali neumorno tjera dalje


Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:


@marsha, ne mogu te razuvjeriti ali ponavljam tvoji adeniumi nisu stradali od sunca. Ne 100 nego 1001 posto sam siguran da sunce adeniumu na našim širinama ništa ne može.

Tvoji sijanci su napadnuti od nekih insekata a kojih točno ne znam samo pretpostavljam. Ovom većem se frka lišće to su vjerojatno neki insekti a ove manje žderu neke pršice – pauci. Predlažem   nekoliko tretmana sa confidor sl 200,  mospilanom i sa nekim akaricidom.

Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2014 u 09:35
Pinus, ovaj prvi sigurno je stradao na onih 40 plus i caudex i listići. Kod mene su ipak na prozorskoj polici na keramičkim pločicama. Kod tebe su ipak u prirodi u zelenilu i jačina sunca sigurno nije jednaka.
Wolfsbane je imala primjer oparenih suncem, slikovito je to prikazala prošle godine.
Za uvijanje listića nisam sigurna od čega je. Obično se počnu frkati kada krenu naglo tjerati, zatim se ustabile i tjeraju normalno dalje.
Molim i druge ako se mogu uključiti i dati svoje mišljenje.
 
Ovaj mali je neobičan skroz, ostali su čisto u redu pa nisam sigurna da li su bube u pitanju ili jednostavno neka genetika.
 
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2014 u 10:16
Mislila sam reći da nije ista jačina sunca usred grada i van grada u prirodi Wink
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2014 u 14:21
marsha mislim da to sve stoji,ali ono nekakvo ufrkano lišće.to je nekakav nedostatak ili nešto drugo
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 372373374375376 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 3,469 sekundi.