Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Silvekin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Silvekin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 47>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 23:00
Polako, ali sigurno radovi napreduju. Jučer sam posadila rajčicu, danas još malo krumpira. Također sam konačno našla vremena i mjesta za većinu gladiola, već su vikale iz kutije: posadi nas!!! Big%20smile



Mnogo se je biljčica samo zasijalo i niču posvud: makovi, silene armeria, kamilica, lupinusi, ljetni zvjezdan, cosmos, carsko oko, čak sam pronašla i malu daliju na vrtu - a još uvijek mnogo toga-pod korovim. Nažalost, za slijedeći tjedan najavljuju kišu....a toliko posla Cry, dosta je bila zalijala, sad je idealno za radove.

Danas sam skoknula na sajam cvijela u Prelog s MM, kak smo brzo došli tak i otišli...preglasna muzika, sve pod šatorom i za mene kratkovidnu je bilo premračno da bi sve jasno vidjela, gužva, strka...imala sam osjećaj tamo ispod da se treba nadvikivati da te netko čuje - kupila sam 3 petunije i 3 trajnice i odjurili smo doma, baš sam se loše osjećala tamo. Fora mi je bilo i na štandu gdje sam kupovala trajnice - lijepo sam pitala gospođu za neki cvijet što je točno to, a ona meni to vam je neka trajnice s lijepim žutim cvijetom - pa to sam i sama vidjela Confused, ma, uglavnom, bum ju stavila na prepoznavanje, pa da saznam detalje o uzgoju. Ali i nešto dobro - kupila sam si mirisnu grahoricu - trajnicu, nisam ni znala da postoji trajnica te vrsteSmile
Ah da, i alergija mi je na vrhuncu, poludjela bum od brisanja nosa...ajd dobro, bar  mi ne suze oči LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 11:37
Originalno poslano od člana Mikica Mikica napisao:

Joj toliko puta te se sjetim, tj. kad god sijem nešto tvoje i ti si u mislima sa mnom.Šta nije to divno!!!Uživaj u svom vrtu i radu!!


Imaš pravo Mikica.....tako i ja kad vidim kako napreduju Silvek-ine rudbeckie koje mi je poslala (i meni je u mislima)a nemam pojma kak izgleda Silvek. Zamišljam ju s podužom smeđom kosom i onako šlang 170/60.....tak baš meni po mjeri
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 22:59
Silvek nam se razrasla po cijeloj Lijepoj našoj kao korov!!!
smile96

Jučer i u Karlovcu na kavi kod Horti je bila, naravno u mislima s nama!!!

P.S. Još kad proglasi "Dane jagoda" u njenom vrtu!!! Bit će smile50
Ekipa iz Samobora se sprema dojti!!!smile78
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 23:30
žena s mlaznim pogonomWinkLOLLOL
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 22:38
Borim se s travom u gredicama jagoda, još bu par dana trajalo - moram sve urediti do "Dana jagoda" Big%20smile
I moram se pohvaliti da su propupali clematisi koje je MM caknuo dok je radio parapet za ograduTongue
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 22:51
ak ti se nastavlja dalje, imam ja trave za čupanje ko u priči samo navaliWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 22:53
Danas kao da mi je bio rođendan Smile, prvo me doma dočekala pošiljka koju je poslala Mamaa, pa sam još podigla kasnije na pošti pakete od Horti i Spring....dale su mi cure posla za cijelo sutra poslijepodne....jedva čekam da krenem u sadnju Tongue
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 22:10
Danas sam sadila biljčice dobivene jučer, nisam baš sve stigla, ganjala sam se s kišom....baš kad je počela pošteno padati ja sam zalijevala posađene biljčice, ali bolje je zalijati, kiša oinako nije dugo padala....mada, dobro je ovo vrijeme da se biljčice lijepo prime Tongue
Poslije sam se bacila malo u borbu s stolisnikom (vulgaris bijelim) koji se ja razrastao na jednoj gredici i počeo gušiti sve pred sobom, dobio je sad izgon s gredice LOL..mislim, krasna i ljekovita biljka, ali jednom kad se razraste ne može ga se riješiti i želi vladati na gredici Ouch
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 21:11
Silvek, stvarno imaš posla! Sjemenke koje sam dobila od tebe su posijane i ljepo rastu! Bit će to uživancija. Ja sam od viška jagoda napravila malecku gredicu i tako ih gusto posadila da ništa nemože rasti između njih. Još čekam da kivano nikne!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 23:49
Monna, blago tebi što već biljčice rastu, ja s glavnom sjetvom startam idući tjedan.
Radim cijele dane, jučer i danas - jučer je puhap gadan vjetar, ali svejedno sam uspjela pripremiti gredice za papriku i rajčicu, koje sam danas posadila. Danas je kiša zezala cijeli dan, padala je svakih 15 minuta, pa sjalo sunce i tako redom. Veći pljuskovi su me potjerali nutra, na manje kapi se nisam ni obazirala - imala sam kapu i jaknu pa nisam premočila LOL
Poslije sam još malo proširila prvu gredicu na početku vrta i kao granicu između vrta i travnjaka posadila zvjezdan, a uz ogradu presadila penjačice.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 08:30
Ono je vrijeme jučer stvarno bilo zanimljivo. Mene je MM zezal da ću dobit vene od trčkaranja u vrt i iz vrta zbog tih smjena kiše - sunca.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 08:40
ja čitam i krivo mi je što ja nemogu saditi ponovo dok se ne rješim puževaCry šta posadim oni pojedu
zato ću zasad uživati u vašim biljkicamaSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 21:59
Danas nisam stigla napraviti sve zacrtano, ali gotova je još jedna manja gredica s koje sam prije presadila kupine - tu su sad smješteni irisi i kale od Spring, male margerite, šeboji i godecije te grm ananas od Hane. Još sam malo vadila busenje i proširivala gredice odmah uz vrt, te borba s travom u jagodama - jedan dio je tak zatravil da s travom vadim jagode i opet ih sadim...a jagode već s malim plodovima, nije dobro...neznam kak bum to završila.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 22:54
Prvi dan godišnjeg je prošao. Sve bi bilo dobro kad bi mogla ustati prije 9 LOL malo sam neispavana, pa kad ne moram ustati nikak da se pokrenem iz kreveta Big%20smile A jutro je bilo predivno, sunčano, bez vjetra, osjećao se miris trave s livade nedaleko... Započela sam s pripremom 2 gredica za sjetvu - jedan veliki dio sam uspjela, sad skidam korov s kojim sam ih prekrila i stavljam između gredica nek se tamo razgrađuje, a zemlja na gredicama je fenomenalno rahla - sve zapravo radim s malom motičicom, velika mi samo treba za neki poveći busen trave. Kasnije je MM bio tak dobar da je cijeli grunt pokosio s košom, pa mi se kraj vrta suši veća količina trave za prekrivanje, a kod mojih susjeda - teta je moj tata pokosio dvorište, pa sam si dovezla još 3 tačke trave, prekrila gredicu s rajčicama i ostalo ostavila sušiti kraj vrta. Pred kraj dana je opet počeo puhati vjetar, baš je zahladilo vani, ali nadam se dobrom vremenu za radove sutra - glavno da nebu kišeSmile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 22:47
Dan drugi - čak sam uspjela ustati u pola 9 - bravo ja Big%20smile Opet cijeli dan borba s travom, pa malo presađivanja i navečer dok su me počeli obljetati komarci sam počela prikrivati gredice travom - tako sam bila u pokretu i nisu me mogli sam tak komarci  uhvatiti - dakle strategija poslova - danom one koji zahtjevaju manje, a navečer one poslove s čim više pokreta LOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 22:15
E to je prava rekreacije. Ponekad zaljevam ne s crijevom, nego zalivalnikom, tako da što više šetam i to je to.
Di si ti uopće danas cjeli dan - trebaš mi za neku biljku.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 23:13
A gdje drugdje Triša - na vrtu LOL
Polako ali sigurno - napredujem. Danas sam dobila sadnice kupusnjača od mame i bake pa sam to posadila, bosiljak i neki začin, a dalje klasika - motičica, motika i - raspali smile156- baš sam primjetila kako kopanje velikom motikom dobro dođe za trbušne mišiće LOL
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 22:32
Grrrrr, tjedan pri kraju, nažalost nije sve gotovo. Ostao mi je jedan dio šumskih jagoda u gustoj travi, a s obzirom na sušu to mogu srediti tek kad padne poštena kiša, po "betonu" je nemoguće čupati. "Kostur" vrta je gotov, sad još preostala sjetva - danas sam posijala većinu graha i zabola bambusove štapove za visoke sorte - nije idealno rješenje, ali tak bu dok ne izmislim i napravim nekaj trajnije za grah. Posijala sam i nešto dinja i lubenica uz žičanu ogradu, a danas je MM postavio još 25 metara ograde - tu budu tikve. Sutra još imam u planu posijati cvijeće i još nešto povrća.
Počela sam uvoditi red i na gredici iza kuće - napravila sam jasnu granicu između gredice i travnjaka - opljevila i stavila pojas kore za malčiranje, a na toj gredici je kaos - puuuuno niknulih kalifornijskih makova i carskog oka - nešto sam rasadila pred kućom, a jedan veliki dio nosim curama na posao, jer inače budu te biljčice i ove godine sve ostalo zagušile.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 22:44
Mislila sam da sam danas posijala sav grah, a sad sam radila inventuru sjemena - nisam, ostale još 2 vrste za posijati. Kamo, e to bu malo teže, mislim mrvicu proširiti vrt i visoki pustiti s tikvama po žičanoj ogradi, baš me zanima kak bu taj pokus završioLOL
Uglavnom, osim graha, danas sam posijala vrtni mak, 3 vrećice mješavine jednogodišnjegcvijeća - možda izraste nekaj kaj nemam Big%20smile, pa pastrnjak, luk, poriluk, tikve, lubenice, komorač, kolerabe, rotkvice, salatu, bijeli i crni korijen, crnjiku...
Na kraju sam sve zalijala, trajalo je više od 1 sata, te ostatak prekrila travom.
Naravno, sjetva nije gotova, a ni presađivanje iz teglica, još imam jednu dužnu gredicu, prostor uz ogradu i cvjetna "odmorišta" na gredicama za posijatiTongue
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 22:58
Koliko posla si uspjela napraviti! Stvrano si brza!
Dali je "vrtni mak" koji si mi poslala onaj što se koristi za kolače?
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.