Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 136>
Korisnik
Poruka
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2010 u 15:45
ova ograda od klematisa je čudo! kao nacrtana je!ClapClapClapClapClapClapClap
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2010 u 10:44
Originalno poslano od člana nata07 nata07 napisao:

jel vi sad svoj klematise orežete ili ih samo tako ostavite pa na proljeće ??


ja sam otisla prije tjedan dana odrezati svoj klematis kad ono Wacko on se sam odvojio od donje stabljike..
Inace onaj dio sto se popeo na zicu se skroz posusio i eto sam otpao..Nadam se da nije skroz propao i da ce mi na proljece cvasti smile169
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2010 u 10:53
nije ti propao sigurno, on je listopadni, stabljika mu izgleda kao suha, to je normalno.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2010 u 17:44
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

nije ti propao sigurno, on je listopadni, stabljika mu izgleda kao suha, to je normalno.

da ali uopce vise neeema stabljike..jedino sto ima mozda je ispod zemlje hmm
Ti si rekla da svoje obrezujes u proljece?? zar oni ne cvjetaju od cca cetvrtog mjeseca pa do sredine ljeta ili tako nesto??

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2010 u 19:55
trebo bi ti potjerati iz korjena, da oni tako cvijetaju, moraš znati kojoj ti grupi piripadaju da bi ih znala orezati. dobro prouči na forumu način orezivanja. imaš tri grupe:1. ne orezuju se nikako, samo ako želiš skratiti, oni cvatu na prošlogodišnjim izdancima
2. grupa, orezuju se za 1/3, isto cvatu na prošlogodišnjim izdancima a druga cvatnja na ovogodišnjim
3.grupa, skrate se do najdonjeg najjačeg pupa, cvatu na ovogodišnjim izdancima, ovi u mene rastu brzinom munje
nadam se da sam ti ovime pomogla, svakako moraš znati kako se zove da mu odrediš grupu
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2010 u 20:03
Ma tko bi to sve znao, ja imam jedan jedini i to "Multi blu", izgleda jadno, listovi popadali, a grane kao da su suhe, ako ga i treba skratiti, kada?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2010 u 22:46
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ma tko bi to sve znao, ja imam jedan jedini i to "Multi blu", izgleda jadno, listovi popadali, a grane kao da su suhe, ako ga i treba skratiti, kada?
Evo ti informacije Triša:
 Klematis grupa II
 

MultiBlue je klamatis koji spada u 2. grupu, a orezuješ na visinu od 50 cm, i to tek krajem 2. ili početkom 3. mjeseca. Kasnije kako biljka stari.....malo više....svake godine za 10-tak cm više, stare biljke orezuju se na najviše do 1,20...Prilikom rezidbe treba obratiti pažnju da se reže iznad dijela gdje su potjerale bočne grančice, jer iz tih "račvi" rastu nove grančice! Sada na jesen se ne dira ništa....njima će se sada posušiti lišće i otpasti, a tek početkom proljeća ponovno potjeraju nove grančice i listiće.

U ovu, grupu II,  spadaju prije svega hibridi s velikim cvjetovima. Cvijetaju u svibnju na kratkim izbojima formiranim prethodne godine. Cvatu ponovno u kolovozu na dugim izbojima. Kultivari iz ove grupe orezuju se zimi ( u veljači) tako da se skrati polovica svih izboja za trećinu, a kako biste sačuvali što više izboja od prošlog ljeta.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2010 u 22:53
I ovo sam našla:
 
 
Klematis grupa I
Klematis prve grupe cvate u proljeće. Prve godine nakon sadnje nije ga potrebno orezivati, tek u kasnijim godinama možete ga prorijediti. Budući da se cvjetni pupoljci nalaze u pazušcima listova već u kasno ljeto i jesen prethodne godine, ponovni rez u zimi mogao bi uništiti sve cvjetove. Skraćujte samo starije biljke koje su postale prevelike. Prorijedite izboje kako bi i najzgusnutiji dijelovi dobili svijetla. Odumrle dijelove biljke potpuno uklonite.
 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2010 u 22:59
Klematis grupa III
 
Ovoj grupi pripadaju biljke koje cvatu u kasno ljeto, od lipnja do rujna na dugim izbojima koji narastu u istoj godini. Za uspješnu cvatnju potreban je radikalni zimski rez. Svake godine u studenom i prosincu šišaju se svi izboji na visinu od 30 cm. Kod starijih biljaka ostavljaju se izboji dugački oko 50 cm, kao i kod ostalih kultivara rez napravite iznad snažnoga pupa
 
Na vrh
licankax View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje licankax Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2010 u 23:47
Ja imam isto jedan od clematisa (nemam pojma koji je). Prošlu sam jesen sam do zemlje porezala grane koje sam ostavila u dio neizređenog vrta.
Proljetos sam imala sto vidjeti... Sve se primilo. Da, osisana biljka je potjerala nove mladice na kojima je ljetos bilo puno, puno cvijetića.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 09:45
Odlično Miro, hvaa ti!
Licanka, pa probat ću i ja s nekoliko grančica, sada, a orezivanje na proljeće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 12:14
meni se nikada nije primila reznica klematisa, a puno puta sam pokušavala!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 17:36
A meni su Antonija iz tvojih reznica izbili pupovi, ne znam što to znači i što je u zemlji. Sestra mi je rekla da moram sačekati do iduće jeseni pa ću znati da li se je klematis uistinu primio.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 18:33
Gricka, ja mislim da će dosta biti do proljeća da se vidi jeli se primio, moji su vanka posađeni pod staklenkama su, za njih ne znam jesu li se primili, to ću vidjeti na proljeće!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 17:25
Super objasnjenje po grupama!!
Jedino sto ja nemam pojma sto imam i ako ne potjera dogodine nove cvjetice nikad necu ni saznati Confused
Sto se rezanja tice, kao sto rekoh nije bilo potrebe za rezanjem jer su se sve grancice posusile i skroz do zemlje odvojile od stabljike..Unhappy
baj d vej..ne mogu naci temu o bijelom mirisnom jasminu pa ako netko zna pleaseeee link.. hvala"!""!"!!!!
Na vrh
licankax View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje licankax Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 18:05
drveće i grmlje.... imas temu o jasminu!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 19:15
Originalno poslano od člana strada strada napisao:

Super objasnjenje po grupama!!
Jedino sto ja nemam pojma sto imam i ako ne potjera dogodine nove cvjetice nikad necu ni saznati Confused
Sto se rezanja tice, kao sto rekoh nije bilo potrebe za rezanjem jer su se sve grancice posusile i skroz do zemlje odvojile od stabljike..Unhappy
baj d vej..ne mogu naci temu o bijelom mirisnom jasminu pa ako netko zna pleaseeee link.. hvala"!""!"!!!!
 
Možda ovdje nađeš sve što te zanima:
 
trachelospermum jasminoides
 
 
 
Žena ima čudo biljaka i prekrasnih!!! parviflora  ( Veli Lošinj)
Dala je komentar na pitanje koje si ti postavila...
 
ili ga nađi ovdje:
 
 
 
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 22:10
hvala vam!! smile73
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2010 u 09:39
Mira K. edukacija je stvarno odlična. Hvala na trudu i od mene.
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2010 u 09:43
Ima li tko iskustva sa c. princess Diana. U koju grupu spada? Kad se orezuje?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.