Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Franjicine kopanjice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Franjicine kopanjice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 51>
Korisnik
Poruka
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 18:32
Stvarno Triša - bit će netko za mene... samo to mora biti jako, jako brzo. Jutros, vani predivno sunčano i odmah me uhvatilo što sve treba napravit, priej
 prije 7 sam počela planirati... vrijeme je za sijanje (čini mi se da ste svi to već odradili, treba gurnuti neke stvari u kopanjice, treba barem proći kroz stan, treba srediti MKM...) odmah sam se opet sjetila Vere4 i sjela za komp ne bi li me ti silni planovi i potreba za radom minula.
 U zao tren, proplivala mi kuhinja, nisam obraćala pažnju na sifon u sudoperu i ljepo otpao ... sra...Angry, kako bi bilo lijepo da mogu biti prava, pravcata ženskica i uhvatiti se za glavu i poslati pravu muškarčinu srediti to.
Najbolji štos je bio kad je MKM oko 10 sati došla u moj stan na prstima - mislila je da još spavam a ja sam riknula od muke (sredila sifon nakon što sam ispraznila trodjelni sudoper, oprala čudo stvari koje u njemu držim...
Majčica kao i svaku nedjelju ide na Misu i onda jednoj od kćeri na ručak, danas želi kupiti ciklamu i ja je zezam (sestra malo "desna") pa nisam sigurna hoće li primiti cvijeće...Evil%20Smile. Kupujem u ime svoje prijateljice iz Niskozemske i majčici ciklamu posebno lijepe crvene boje
 
 a ja dobivam nešto žuto
a kako je to čudo jeftino izabirem si još jednu teglicu
Doma imam predivno druženje s Esmeraldom, naučih puno toga o zamjenskim materijalima u decoupagu...
Jasno da sam se odmah nakon njezinog odlaska primila salvetica, pa se onda sjetila da je vrijeme za posijati
pa nakon toga dok je još malo dana trkom u kopanjice dodati zemljicu i posaditi nove cvetkice
i tek kad su mi se ruke počele tresti i ispadati stvari iz njih shvatih da  od silnih obveza nisam doručkovala o bormeč do 17,30 niti ručala i da je vrijeme za stati na loptu. Nije da mi ne bi dobro došla dijeta ali stvarno sam smile42.
Vani polako pada mrak, vratila se MKM i još jedan prođe dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 20:35
ti šta radila da radila to opišeš tako da bude zanimljivo Smile 
a i tebi je bilo zabavno kad si čak i jelo preskočila....to se meni isto kao i tebi rijetko dogodi Big%20smile
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 11:28
Bila nakon dugo vremena u kazalištu, zgođušno, kao mračnjak pregledavala doma u ponoć jesu li biljkice već niknulesmile96, vidim da ću morati smile103 (još nisam odlučila sebi ili biljkicama) Bože, tko će dočekati da niknu. Za svaki slučaj moju Miu prebacila u stan MKM kako ne bi sijala po podu kao lani!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 20:38
Svako jutro pregledavam posudice sa posijanim biljkicama, malčice ih orošavam, popričam s njima i čekam...
Danas na povratku doma nisam mogla vjerovati da vidim što vidim, u Veeelikoj kopanjici procvale: LJUBICE
Sad više ne znam jesam li ja prolupala samo malo ili sam skroz skrenula smile42, pored njih su zumbuli i tulipani promolili cvjetne glavice tek iz zemljice, narcise ni ove godine nisu baš pretjerale sa cjetnim pupovima a ljubice cvjetaju kao blesave tik do visibaba....
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 11:08
Franjice ti kao da nisi U Zagrebu....tako su ti kopanjice lijepo šarene...
A ljubičice ...mogu misliti kako lijepo mirišu!!!
 
I na kraju....šta ti je ono posađeno??? Piše žuta penjačica...
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 13:12
Pa kaj je tebi Proljeće, pa ne buš valjda od mene očekivala da opet progovorim latinski. U gimni mi je latinski predavao rođak, bo je genijalac ali jako strog, pogotovo prema rođacima pa se nsam mogla izvlačiti već sam morala učiti. Legendarni profesor Šumak(us) se valjda u grobu okreće kad ja probam zapamtiti i izgovoriti latinska imena. Pojma nemam kaj je to žuta penjačiac, tak je pisalo na vrečici koju am dobila na jednoj ZG kavici!!
E sad dolazi na red samohvaljenje: u roku keks (sijano 8. marta) nikle su kadifice
izgleda da im je dosadilo svakojutarnja smotra i pitanje, pa gdje ste, jesam li vas prenisko/preduboko/pregusto posijala... nikle, su, nikle su i žute i narančaste.
Jučer sam u zemlju popikala i lukovice tulipana koje mi je MPK donesla prošli mjesec iz Niskozemske ali zaboravila uručiti, drugi već beru tulipane ja ih tek sadim, no sva sam takva - zvrkasta antuntunovka, kad sam zalila sjetila sam se da sam prije par dana u te posude posijala prkos...tko zna, možda bih još nešto mogla unutra ugurati smile42.
Zaključila sam da ću manju štetu napraviti ako sve ostavim kako je, pa ako/kad tulipani odcvjetaju imam u toj tegli puno/prepuno prkosa! Sigurna sam da će biti dobri tulipančići kad su već počeli nicati u vrečici a lukovice su tvrde.
Danas uživam u svojem društvu, stvarno mi je prekrasno i samo se nadam da nikome neće pasti napamet grešna pomisao da me dođe posjetiti.Angry
 
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 21:33
pa znaš kaj draga - ti si ono rekla da nemaš pol metra vrta , a meni se čini da ga ima oko cijele kuće , jer si nsve tako lijepo posložila , ali najviše me se dojme tvoji opisi stanja u kome se nalaziš ,  tvoj strašni smisao za humorBravo!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 10:00
Franjice, latinski mi ništa ne znači i da si mi napisala točan naziv. Ja ga naime nisma nikada učila....smile96
 
Vidim da je i kod tebe krenulo klijanje....bit će tu svega čini mi se...
 
Super....
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 10:32
Jedva sam dočekala proljeće a sad me ubija proljetni umor.
Jučer, nakon ručka malo pregledala kopanjice, fenomenalne su, mada je bilo oblačno laganini sam zalila.
Skitnica, zumbuli su veličine jajeta, samo čekam da se još malo dignu i počnu rastvarati. Tulipani prošlogodišnji velikih glavica, nekako ne mogu pronaći mini iriseke a žuti irisi su se dobro primili...
Shasha, prebrojila sma listiće na shashinoj majčinoj dušici- ima ih 11, znači bit će nešto od nje
Hortenzija puna pupova, izgleda da sam je nakon tri seljenja ipak sada dobro locirala...
Magnolija prepuna pupova koji samo što ne puknu
Klijalište sve zelenije, čini mi se da ću uskoro morati pikirati...
Vidiš li Lantana kako sam se umorila... moram odmah malo noge odmoriti...
... samo sam se malo odmorila... smile96već je 21 sat i sad stvarno nema smisla ništa započinjati, gledam ponovno film.. pa nije posao zec, dočekat će me i sutra.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 19:49
samo se ti odmaraj
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 22:29
Stvarno nemam sredine, ili kaučarim sve u šesnaest ili ne znam stati na loptu. Dojurila doma s posla, pregledala biljčice vani i u kući, prebrojila klijance, nabrzinu završila neke stvari u decoupagu, sredila MKM i odjurila kumi na rođendan.
Sva sam bila napuhana kako će se diviti mom remek djelu (ma jesu se divili i pitali svašta) no ja, nakon što sam ugledala poklon djece i muža mojoj kumi
ZANIJEMILA!
Uz bijelu kameliju vežu je sjećanja na mamu  jako joj se obradovala, moram priznati kako sam se ja,  zbrajala i oduzimala... na kraju zaključila da nemam uvjeta za nju, šteta bi bilo upropastiti takvu ljepotu zbog neadekvatnog smještaja. Sad ću lijepo svako malo pogledati fotkice!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 09:34
Draga moja i ja isto, jer je čudesna i uz Jagodine kamelije zbilja zavredi posebnu pažnju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 12:01
Prekrasna je..smile93
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 14:12
Jutros rano sam već dobila bjesnoću, onako brzinski u prolazu pogledam kopanjice da vidim ima li koji novi cvjetak a kad taMo na šafranima se ugnjezdili PUŽEVI!
Kupujem pivu i tamanim ih čim dođem doma!
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 18:47
Kamelija je kao kraljica, prekrasna!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 20:47
Napojila pužeke pivicom, sad mi se nekako čini da maloljetnike učim piti alkohol jer su pužeki bili manji od nokta na malom prstu...
Posadila Kat.Rein nezaboravak na ugao velike kopanjice a Brbin kaktusić se udomio u drvenom domeku uz trajnicu koju mi je kupila MKM
Jasno da sam sa puno, puno ljubavi posadila i Shashinu majčinu dušicu, jedva čekam da prekrije taj oduran betonski blok
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 21:26
kamelija je kraljevska!
a vrtić ko iz bajke, jel ti sada kreće cvatnja narcisa il su već prošli?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 08:50
Moje bezobrazno okrutne narcise će dobiti izgon, prijetim im već 5 godina, poneko proljeće obraduju me sa 2-3 cvijeta maksimum. Mislim da im je ovo zadnje proljeće jer kod svih susjeda vidim više cvijetova nego zelenila a kod mene samo zelenilo. Potpuno jednako se ponašaju i one preslatke sitne bijele i one velike žute. Pokušala sam sve moguće ali jednako ne uspjevam... Čekam ih čekam...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 09:45
Samo ti čekaj, a pivo bolje da smo popile, nego što si napila jadne puževe - kako si samo smjela. Sad ćeš ih naučiti na pivo i svako će ti se jutro vraćati na jednu kriglicu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 10:00
Franjice kad ocvatu  poslat ću ti lukovice mojih narcisa...oni su fini i dobri i puno cvjetaju...nisu zločesti ko tvoji Tongue
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.