Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anaida  - vrt, cvijeće, kamen, dom...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anaida - vrt, cvijeće, kamen, dom...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 245>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2009 u 12:28
Evo samo malo autom da ga progazam i odesmile115---------šteta ne izgazati gasmile96
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2009 u 09:05
Cure moje lijepe, drage - hvala na pohvalama!
 
Neki sam dan ovaj plavo-nježno-ljubičasti cvjetak dobila od SilveK i već cvate
 
 
 
I, ograda od lavade... Ljubav moja... Kod Bake Bee ću kupiti i bijelu i tamniju lavandu i uklopiti ju u dvorište.. Već se sada radujem!!
 
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2009 u 09:27
Joj draga moja i ja bih s tobom do Bee, šteta da nam nije bliže.
 
A tvoj vrtek je tako lijep da mi je malo šašavo se ponavljati.
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2009 u 11:47
koje ogromne razlike u tako kratkom vremenskom razdoblju - da ne vidim nebi vjerovala!  ograda od lavande super, a kaj da se ponavljam za ostalima:  sve prekrasno, vrt ko bonbončić!!
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2009 u 00:43
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

 
Dragoljupče žuto-narančasti mix. Znate li možda zašto mu listovi žute??
 
 

 Vjerojatno velika vlaga. Odmalčari ga.

Evo iz jednog teksta:

Sadi se kao što je već rečeno na topla i sunčana mjesta i polusunčana u proljeće .I iznimno mu pogoduje suho i pjeskovito tlo koje je dobro drenažno i slabo plodno. Ukoliko je tlo bogato, biljka slabije cvijeta i samo se stvara zelena masa. Zbog toga biljku ne treba prihranjivati i ne treba ju previše zalijevati. Iznimno dobro podnosi suha razdoblja.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2009 u 06:21
Rođendanka moja, hvala ti na savjetu - moguće je da je baš to razlog što mu listovi žute!! Malč ispod njega danas sklanjam.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2009 u 08:52
smile227   nema šta kad je nešto lijepo onda je i ljepo -a kod tebe je prekrasno
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2009 u 11:17
Drago mi je da pomognem i volim dragoljubsmile78
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2009 u 13:12
Šetala malo tvojim vrtom i ne znam šta da velim .
Ljep mi je i oleander,i hibiskus,i ljetni jorgovan,i Zagreb i Split    ,a mačak osječa svu ljepotu i zato se zadržava u tvom dvorištu,a izgleda da si ti mekanog srca pa ga ne tjeraš i pustiš ga da šeče tvojim vrtekom .
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2009 u 18:22
Baš je lijepo!Clap
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 01:40
I moj dragoljub je požutio od silne kišeCry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 08:37
tvoj dragoljub je bar počeo cvasti a od mojeg ni D, već imam komplekse-zna Smrcko, a lavandu budem i ja kupila ali najtamniju plavu koju ima a ružičaste imam
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 08:49
Drage Hana, Smrčko, Baka, Štefica, Niho, Lantana, Otok, Korijenko, Tija, SilveK, Bromelija, Dada28, Slavonka, Otok, Mamaa i Nata07 (ako sam nekog pozabila - nemojte se ljutiti) hvala što ste uz mene, jako radosno i ja u vaše vrtove zavirujem, gotovo svakodnevno!
Kod mene u Međimurju jutros opet kiša. Jučer je bio prvi dan bez kiše, ujutro dosta oblačan a kasno poslijepodne je čak i grijalo sunce i tako je bilo sve do večeri. Ali zato danas od 4 ujutro pada nemilice. A inače smo DVADESETAK dana SVAKODNEVNO imali bar pljusak i to jači. Ili je padalo satima. Nešto od toga svakako je bilo. Neki je dan čini mi se Tija pisala da joj zemlja već ima miris truleži, od previše kiše. Tako je i kod mene u onom djelu okućnice koji je u hladovini - od susjedove kuće. Neki sam dan hodala (zapravo sam bila ubojica puževa kojih ima jako, jako puno..) i zaista se osjeti miris močvare.. Nije dobro. Nadam se da će se još danas i sutra napadati i nakon toga su nam zaista potrebni sunčani dani bez kiše, meteorolozi ih najavljuju a mi čekamo. Ponajviše radi poljoprivrednika i ljudi koji imaju svoje povrtnjake - a i meni, zaljubljenoj u cvijeće je već dosta kiše, vlage, vode, izlijevanja viška vode iz tegli i sličnog.. Neko cvijeće i bilje - dragoljub, lavanda, majčina dušica, ukrasni paradajz već zaista ne izgleda dobro, previše im je vlage. Cinije su mi blijede, kao da ne mogu dobiti punu boju. Suncokret je nekako jadan, nema se za kim okrenuti kad sunčeka nema.. Gazanije ne cvatu baš puno, ostići se za oblačna dana ni ne otvore.. A i ruže mi ne cvatu bujno, još ih je i hrđa napala.. Ja ih pošpricam - ali kaj vrijedi kad kiša padne za par sati.. 
 
Jučer sam, srećom, stigla slikati par fotkica za vrijeme sunčanih trenutaka pa ću ih poslije tu ostaviti - kako mi ne bi ovaj tmuran ton i jadikovka o vremenu ostao kao lajtmotiv cijelog dana.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 10:15

Sunčani pogled, dva s balkona...

 
 
 
 
 
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 11:05
Što naša Anaida može pričati ----ups pisati   pa i ne bilo ti takvo cvijeće -kakva gazdarica takvo cvijećesmile64
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 11:23
U tvoj vrt se uvijek ljepo vratiti! Sve je tako preljepooooooooooo!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 11:31
Ja imam koliko toliko sada sreće, zemlja je pjeskovita i protočna. Ali svejedno se vidi da je previše vode. Potrebno je isušivanje ili ćemo saditi rižu ubudućeWink
 Vrt tim je prekrasan sa visinesmile99
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 13:20
Anaida sretnice, imaš sunčani pogled na tako lijepi vrt....
 
Cvijeće prekrasno, vr prekrasan, stoga uživaj....
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 14:31
Kak je za sreću potrebno malo, jelda Anaida ?
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 14:49
Anaida vrt ti je savršen, baš po mom guštu...Clap
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 245>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.