Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 82>
Korisnik
Poruka
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 18:46
ma daj što se izvinjavaš....rado bi ja da je moja LOLLOLLOL
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 22:08
Danas mi jedna vlasica cvijecarnice prica o svojim ljubicicama,,, i kaze da ih zaljeva u tanjuric iskljucivo vrucom vodom, kaze kako prokuha malo vise vode za kavu a ostatak ide ljubicicama,, to sam vec cula od raznih osoba ali nikada se ne usudim to napravitit, dali netko od vas to prakticira?
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 22:19
Mene je to strah učiniti,bojim se da ću uništiti biljku.....dobre su one i ovakve!
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 22:28
I mene ja strah,,, bilo bi mi svake zao, zato jos i ovdje pitam
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 22:31
Na vrh
ivana30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivana30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 23:49
 Čitala sam nedavno na jednom forumu,da se brzo može zakorijeniti ako u stapkicu zabiješ zrno žita...Jeste koja pokušala ikada na taj način?

Kažu da žito jako brzo pusti korijen...samo opet je to korijen žita a ne biljke Confused
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 06:20
Ivana, cula sam za to, ali nikada probala, biti ce korijen kao sto kazes ali od zita! Nevjerujem bas u to, jer kao prvo rez na grancici mora biti cist i gladak, bez ostecenja, da bi se od njega mogao formirati korijen,
Na vrh
ivana30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivana30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 09:02
 stavit cu danas dva listica,cisto onako za probu da vidim. Jedan cu staviti sa zitom,drugi obicno....javim sto se edogada Smile
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 12:09
Originalno poslano od člana ivana30 ivana30 napisao:

 Čitala sam nedavno na jednom forumu,da se brzo može zakorijeniti ako u stapkicu zabiješ zrno žita...Jeste koja pokušala ikada na taj način?

Kažu da žito jako brzo pusti korijen...samo opet je to korijen žita a ne biljke Confused


Podsetiste me kad sam bila mala moja mama i komsinice su tako oziljavale Oleandere,samo znam da je islo zrno psenice u tamnu flasu i to vrlo brzo pusti koren,i vrlo uspesno,dok danas vidim koliko se muce da bi ozilili istu biljku...e sad jel zbog toga ili ne ...mozemo probati nista ne kostaLOLBig%20smile
Na vrh
Iris1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Iris1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 19:50
I ja ponekad (kad se sjetim) zalijem ljubičice prokuhanom vrućom vodom u tanjurić. Imam dobra iskustva.
Na vrh
Iris1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Iris1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 20:09
Jel netko zna gdje se može kupiti B Man s Etna? Mama mi ima uskoro rođendan. Znam da joj se ta ljubičica jako sviđa pa je želim iznenaditi. Pitala sam u cvjećarnama, ali ništa. Jel zna netko jel ima možda u Baumaxu?
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 21:09
Iris, dobro dosla! Reci mi koji je razlog takvog zaljevanja? U biti sta je rezultat?
Na vrh
Iris1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Iris1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 22:05
Bolje, bujnije cvjetaju. Ne ostavim dugo vodu u tanjuriću. Nakon 5 - 10 minuta izlijem iz tanjurića ostatak vode.
Na vrh
Iris1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Iris1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 22:21
Evo još jedna moja procvjetala...
 
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 22:29
Ova je prekrasna!!!! e ide mi na listu zelja
zaliti cu sutra i ja jednu koja mi trenutno ne cvijeta, da vidim kako ce se ponasati...
Na vrh
ivana30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivana30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 23:14
Nesnalazim se baš najbolje na forumu,pa me zanima dali ima neka tema gdje se prodaje cvijeće...tipa recimo listići ljubičica.Odutni smo bili 15 dana i kad sam došla domasmile85
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 23:24
ivana30, imamo mi oglase (klik)......ti u oglasima možeš samo čitati, al ne i sudjelovati....još si "novo sjeme" 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
ivana30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivana30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 23:33
smile43
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 20:32
Evo da se javim, zalila sam jednu ljubicicu vrucom vodom u podlozak da samo znate kako su mi koljena klecala moram priznati da joj se nista nije dogodilo!
Prezivila je Na njoj trenutno nema cvijetova,,, pa cu sada tako nastaviti i pratiti ju!
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 09:44
[QUOTE=Pinus]
Ovo su meni najljepše ljubice,dođe mi da ih i ja počmem skupljati,za to ćeš ti biti krivWink
ClapClapClap
ClapClapClapClapClapClapClapClapClap!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.