Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 22:10
Ovaj amarilis je imao dva cvijeta ali sam na moju žalost jedan nehotice polomila pa je sada u vazici.




Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 22:17
Otkinuti cvijet je u vazici sa đurđicama. Makar tako da uživam gledajući ga.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 22:19
Procvjetala i druga stapka moga amarilisa.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 22:20
Milica prekrasni su...smile55Baš su pravi ljepotani
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 22:21
Procvjetao još jedan amarilis, u drugoj posudi , sada su svi crveni zajedno.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 22:23
Hvala, Tea, baš ih volim i uživam gledajući ih....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 22:33
I ja isto smile93
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 23:06
MILICE prekrasni su....
2201TEA hvala draga držim i ja tebi fige...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 23:18
Hvala, nichll =)
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 09:27
Nećemo gubiti nadu  Thumbs%20Up Thumbs%20Up Thumbs%20Up
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 21:29
milica7 prekrasni amarilisi!Embarrassed
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 21:31
Hvala,Floramye! Uživam gledajući ih......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 17:23
Jesenas kupila u Lidlu 3 lukovice: crveni, bijeli i prošarani (crveno bijeli).
Sva tri imaju prekrasne stapke, crveni je otvorio 2 cvijeta, a treći samo što nije.
Bijeli ima čak dvije stapke, ali je još u pupu, a ovaj šareni će izgleda posljednji. Iako su sva tri istovremeno posađena negdje u veljači.


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 17:52


Bok ljudi opet ja,ja znam da sam vjerojatno bespotrebni paničar ali ovo mi je prvi amarilis koji sam u životu imala i nemam iskustva inače oko uzgoja.Inače su mom amarilisu listovi uspravni a sad su mu povijeni prema dolje.Zeleni su i ja nisam našla na njemu nikakve znakove bolesti ili nekih štetnika,lukovica mi izgleda normalno,veliko i dobro.Jeli normalno da su mu listovi ovako povijeni?Ljepi su zeleni i nema nikakvih znakova bolesti ni truljenja.Dobro se brinem za njega ali mi nije jasno jeli ovo normalan položaj listova ili se nešto događa.Ovakav je dva dana a svjetlost mislim da nije u pitanju jer je na ovom mjestu već neko vrijeme i mislim da mu odgovora.Može li mi neko pomoći?Znam da sam paničar ali ovo mi je jako drag amarilis htjela bi se pobrinut o njemu najbolje što mogu...
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 21:17
2201tea, stavi ga van na zrak i sunce.
Sve je to normalno, izgleda dobro, bit će još listova- ne paničari!
 
           smile79
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 22:20
Sad navečer su mu se opet malo podigli.Nisam znala da je normalno da se tako spuštaju.Kako znaš da će bit još listova?Pretpostavljaš ili zaključuješ po nečemu???
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 08:40
Suburst prekrasni su ti,zbilja predivno izgledaju zajedno u tegli.Ovo je raj za oči,imam samo riječi pohvale za ovo smile55
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 21:53
Rastu li amarilisima novi listovi do jeseni do mirovanja ili samo u proljeće do ljeta?Ja svojega prihranjujem kako je Voki savjetovao sa gnojivom povećane koncentracije dušika za listove i još ništa...koliko mu je listova izraslo na početku tolko ima i sada i dalje ni mrdac...hoće li to kasnije još krenuti?
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 23:32
Tea,ako je stao sa listovima možda se sprema izbaciti cvjetnu stapku,a inače listovi rastu sve do jeseni,moji znaju imati cjelu đunglu od listova.smile112
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 07:39
Pa meni izgleda kao da je stao.Listovi koje ima možda još malo rastu,li vrlo vrlo sporo a ne izbacuje nove.Svaki dan gledam,hoće li izbacit koji novi kad ga gnojim da razvije što više listova i još ništa.Gnojim ga več oko mjesec dana s tim gnojivom i od tada nije izbacio ni jedan novi list.Zato sam pitala mogu li se nadati novim listovima ili je to sve što mogu očekivati ove godine.Inače jako dobro izgleda,listovi ljepi zeleni,izbacio je i mladu lukovicu koja sad i sama ima 2 ljepa lista...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.