Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 46>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 15:35
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Draga Fermi,
aloe su ti prekrasne,a ako praviš ljek,jednom mi pošalji pp recept.
unaprijed ti hvala.

Recepti su na temi  Ljekovito i začinsko bilje

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3039&PN=2

Lijek za rak se pravi od aloe arborescens.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ivmi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivmi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 15:16
Želim kupiti Aloe Barbadensis Miller, zbog tena, ali ne znam gdje da ju potražim. Molim pomoć!
Iz Osijeka sam!
Hvala unaprijed!!!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 22:42
Imam ih ja svih veličina.
Ona je  ljekovita kad je barem 2 godine stara i malo je imati samo jednu pa će tvoj ten morati malo pričekati.
U međuvremenu možeš probati moju kremu sa gelom ove čudesne biljke.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Ivmi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivmi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 23:48
O, bok Fermina :) poslala sam ti por. u inbox, pa tu možemo nastaviti s trgovanjem :)
ponajviše me brine transport biljke...a onda i cijena...
Na vrh
Ivmi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivmi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2011 u 00:01
p.s. evo jedan predivan post o aloji za kozmetičke svrhe....uopće je nije potrebno stavljati u kreme, može gel i sam napraviti čuda Što učiniti s tom alojom?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2011 u 23:45
Naravno, trackanje sa gelom je izvanredno za ten.Često to činim.
Ali teško ga je stabilizirati pa ja jednostavno pođem u vrt i uberem list ili dio lista aloje i dobro operem lice s njime.Držim to sat vremena ili više a ponekad pođem i na spavanje natrackana.Ujutro isperem a faca ko u male bebe g...


Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Veki drag View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Veki drag Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 21:36



bok ljudi, ovo je moja aloja ali nisam sigurna koja je vrsta, niti koliko je stara. otkad je imam donji listovi su joj čudni vidite i sami jel netko možda zna iz kojeg razloga bi to bilo?pustila je mladice, kad da ih presadim, čitam po netu negdje piše zimi, negdje u proljeće a nebi ih htjela izgubiti. unaprijed vam puno hvalaSmile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 23:42
Da, to je A.barbadensis,Mill.Ako ovi unutrašnji listovi nemaju pjegica, znači da je stara oko 2 god.
Te donje listove si već odavno trebala skinuti.
Aloji ne smeta skidanje donjih listova.Dapače!
Više bih znala što joj se dogodilo kad bi opisala kako se ophodiš prema njoj.
Ali ipak, rekla bih da se radi o višku vode.A i zemlja mi je nešto previše - crna, izgleda da nema dobro drenirano tlo.Teško je reći ovako prema slici.
Posuda joj nije mala.Zapravo, aloji nikad nije posuda premala.
Ja ih sadim po 3 u jednu takvu posudu.Tada najbolje uspijevaju.Vole se gurati.
Dakle, dodaj pijeska (1/3 ) u zemlju.
Digni podložak ako ga ima ili pazi da u njemu ne leži voda.Aloja to ne voli.
Na +5 noću unesi je u kuću, stavi je na svjetlo mjesto.Zimi polijevaj 2x mjesečno ako je u grijanom prostoru a ako nije samo nekoliko puta po malo vode cijelu zimu.Aloji je najdraže kad zaboraviš na nju.
Mlade presadi na proljeće , stavi vani kad temperatura ne bude padala ispod +5.
Čuvaj je, bit će to lijepa aloja.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 23:54
Oprosti Fremi,ja sam isto napisala da bi to bila barbadensis,ali onda sam maknula post jer nisam baš bila sigurna da je to Barbadensis kakve sam dobila od tebe.No hvala Bogu da si potvrdila što sam i ja mislila jer ti ih poznaješ ipak bolje od mene,pa sam prepustila neka prije odgovori netko tko ipak malo više zna o njima.   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Veki drag View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Veki drag Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 11:20
puno vam hvala! preko ljeta mi je na balkonu, na istočnoj strani kuće jer se izjasnila da joj tamo najbolje paše i da imala je podložak u kojem je stajala voda Unhappy a sad sam je stavila u kupaonu čitala sam da može samo ne kraj otvorenog prozora ako je vani jako hladno. kako da skinem donje listove, samo ih odrežem škarama ili ? dodat ću pijeska jer ovo je obična zemlja za cvijeće. ponovo puno hvala na savjetima i monsteri na trudu Thumbs%20Up

Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 11:35
Listove probaj otkinuti tako da ih primiš čim bliže stabljki i onda kao da nešto odmotavaš samo ih polagano povučeš u jednu stranu tako da ti onda lijepo stabljika ostane suha i čista,jer ako ideš rezati ,pošto ti ostane vlažno gdje je odrezan list moglo bi doći do truljenja.Ja tako radim sa svojima i nemam nikakvih problema,prije sam znala nepažnjom otkinuti koji list,a onda ako to nisam primjetila na vrijeme,znala mi je cijela biljka strunuti. Ipak opet preporučam savjete iskusnijih znalaca,tako da vjerujem da će ti svaki savjet koristiti,isto kao i meni.Ja ponešto znam o Aloama,imam ih nekoliko godina,dok sam ove Barbadensis kao što sam već rekla dobila nedavno od naše drage Fermine.   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Veki drag View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Veki drag Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 08:48
hvala ti  smile73
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 18:23
Nema na čemu draga,trudim se da pomognem svima kome treba pomoć,ako nešto znam,ako ne znam rado i sama poslušam savjete starijih i iskusnijih članova foruma.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 21:12
Nije loš takav način skidanja listova iako ih ja režem pri stabljici i nije nikada bilo nekih problema.Ali ovdje je klima, suha i topla, biljka se malo zalijeva pa nema truljenja.
Svakako digni ove što se lome i padaju put dole.Ako gel nije smeđe boje i  ne smrdi po truleži onda bi ga mogla i upotrebiti.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 21:39
proljetos sam dobila tri aloje,sada ih ne uspivam presadit..baš rastu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 10:08
Hvala ti Fermi na savjetu,već sam probala tako otkinuti listić od tvoje Aloe,jer je visio skroz dolje.Baš sam se bila opekla,a onda se mm sjetio da bi mogla otkinuti listić i namazati opečeno mjesto.Bilo mi žao jer su još mlade,ali primjetila sam jedan listić koji se objesio dolje,pa sam ga otkinula i kako sam već navela,namazala se po ruci gdje sam se opekla.Nevjerojatno kako je brzo prestalo peći,a nije mi čak niti jedna crvena flekica ostala.Ove biljkice su zakon!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Venomangel View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Venomangel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 15:51
Nova sam na forumu i zelim da pozdravim sve clanove koji su online i koji to nisu :)
Imam dvije biljke za koje mislim da potjecu iz grupe aloe pa bih htjela da mi ih neko iskusniji identifikuje ... unapred hvala, e jos samo da uspijem staviti slicice :)
Na vrh
Venomangel View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Venomangel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 16:58
evo slikice pa ako se ko nadje nek pomogne :)
http://imageshack.us/photo/my-images/856/002zof.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/228/005iol.jpg/



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 17:17
Dobrodošla Venomangel! Ja mislim da ti je na prvoj slici Aloa arborescens,dok na drugoj mi je jako slična A.barbadensis,no nema pjegice,pa nisam baš sigurna da li bi bila A.barbadensis.Ja sam nedavno dobila A.barbadensis koje su još uvjek malene i imaju pjegice,koje kako biljka stari s vremenom nestanu.Nadam se da sam bar malo pomogla dok ti se ne jave iskusniji članovi foruma.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Venomangel View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Venomangel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 18:32
Hvala mnogo na dobrodoslici i na cvijecu :)... Obje biljke sam dobila i ni jednu ne znam sa pjegicama... Kod prve ,zele iz presjeka lista je bijel identican "kasikici u sredini" , iz teksta o aloa veri .. A drugi kalem je identican kaktusu na predhodnoj stranici koji raste kao palma,tako izgleda njegova mama aloa .. listovi su mu debeli i mesnati , a presjek , sluzav , kao prozirni zele
mnogo slican A.barbadensis.. e sad ne znam sacekacemo jos necije misljenje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.