Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kroton - Codiaeum variegatum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kroton - Codiaeum variegatum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 23:46
jel to ono, pametniji popušta?smile156
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 09:47
očito Sarić, očito Embarrassed Approve
Na vrh
beba View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 22:54
pozdrav svima...imam jedan problem...liske od krotona su se nesto objesile i pod prstime djeluju uvehlo...sta moze biti problem i kako rijesiti

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 20:56
Beba,jel možda ima premalo vode,koliko često ga zaljevaš,ili možda od previše vode,ako je zemlja stalno mokra.
Ne znam šta bi mu drugo moglo biti.Obično djeluje tako kad je zemlja presuha ili konstantno mokra.
Na vrh
beba View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 17:35
draga shasha sve sam pratila nije bila ni puno vlazna ali ni suha...u medjuvremenu od mog poslednjeg javljanja moj krotoncic se potpuno osusio...ipak tebi hvala sto si uz nas...pozdrav

Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 23:21
Gledajući po forumu, nisam uspjela naći nešto o biljci "Croton", ima puno vrsti, a navodno je moja "croton mammy"
Da li je itko upoznat s ovom biljkom?
Savjeti i uzgoj biljke bi jako dobro došli.

premjestila sam ti post gdje spada a krotoni su ti svi vecinom slicni za odrzavanje pa si malo procitaj ovu temu
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
trxa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trxa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 12:01
...ovo je moj kroton, star oko 15 godina...neznam što više da radim sa njim...ogroman je, tanko deblo koje sam poduprla, vežem grane jer je lišće na krajevima tankih grana ....žao mi ga je jer mislim da mu je "teško"....
...dajte mi savjete kako da mu pomognem...
 
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 12:33
..sve mi se čini da je moj na odlasku...malo malo pa izgubi list, stabljika ostaje gola pri dnu...mislim da umire, a ne znam kako mu pomoći Confused
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 13:00
frida, možda si ga previše zalila? Na isti način sam izgubila svojega pretprošle zime, a sve zbog previše vlage, jedan po jedan list je otišao.
Prokopaj malo i provjeri zemlju...
 
Prije nekoliko mjeseci nabavila sam ovu vrstu:
 
 
listovi su mu s donje strane potpuno crveni:
 
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 13:16
evo, upravo sam ga presadila u novu zemlju...čini mi se da mu korjenova masa propada...puno sam našla u zemlji korjenčića kao otkidanih od glavnog korijena...promijenila sam zemlju sad cu vidjeti što se događa dalje...
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 14:41

dobila sam je za 8 mart,ako neko zna vise o njuoj i o odrzavanju neka mi se javiCryTongueLOL
smile143
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 20:20
Krasan ti je kroton! Imala sam ga davno ali sam ga upropastila. Ne sjećam se više s ćim. Želim ti uspjeh!
Baška Voda
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 20:07
evo još jednog ljepotana
 
Na vrh
Cvjetic Lijepi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvjetic Lijepi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 21:10
Trebam pomoć..
Prvi put sam nabavila Kroton, kako s njim..? Svi kažu teško, zahtjevan cvijet, ali ja bih da uspijem, prelijep mi je..
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 21:17
Ma nije uopće zahtjevan cvijet,ja sam ga imala godinama, sve dok ga nisam zaboravila pospremiti u kuću prije mraza
Na vrh
Cvjetic Lijepi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvjetic Lijepi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 21:25
Ah jadan.. Baš mi je žao.. Nadam se da se to neće i meni desiti..
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2012 u 21:48
Moj će cvjetati?
 
 
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 12:18
Krotoni su vam prekrasni. Davno sam ga imala ali sam vjerojatno griješila u uzgoju i propao mi je (tada još nisam imala ni kompić a kamoli VAS, haha

Ako netko zna je li kroton apsorbira zračenja i koje biljke to "rade" naka me uputi......
Tongue Zahvalna !
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 17:37
Pozdrav dame moje, takoder sam i ja ponosna vlasnica jednog malog crotona, predivan mi je sa svojim sarama. Ovih dana mi je poceo povremeno otpasti po jedan veliki list, ne znam o cemu se radi, uvijeti su mu nepromjenjeni, ljepo napreduje i ima oko 4 nova mlada listica koja krecu, pa ako itko zna sta bi mogao biti problem molim da mi javi, hvala :)
Na vrh
jjadra View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jjadra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 19:48
Poklanjam kroton, mačak ga je pikirao. Lijep i zdrav. Zagreb, Kustošija.




Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.