Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kamelija - Camellia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kamelija - Camellia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 35>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 09:59
Adenium, baš super - imam pitanje. Dali bi kod mene uspjevala direktno u zemlji, u sjenovitom položaju. Tu po zimi dođe nešto sunce, ali kad se razlista amul, onda nešto manje. Uvijek sam u dilemi oko kupnje kamelije, a sada je 8.mart - mm me uvijek pita što od cvijeća želim, pa bi to bila prilika ha-ha-nek se malo istroši.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 10:40
Ova na slici je bila kod mog tate 4 god.na gornjoj Drenovi.Prošle god.ju je poklonio meni jer sam ga stalno žicala.Cvijetala je i nakon presađivanja,a presadila sam je u najgore vrijeme jer je bilo uzmi je odmah dok se nisam predomislio.
Pa ako imaš hlada ili poluhlada to je još bolje ne znam šta čekaš(bilo ih je u MBM-u po 49KN ja kupila još jednu) mužića za ruku....
Samo obavezno kis.zemlju!Kod mog tate je bila u običnoj ali mogu reć da se preporodila kad sam ju ja počela paziti i maziti(da me tata čuje)

Sretno!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 13:36
Baš ti hvala, ma znaš ono ima puno toga i uvijek važem nešto, a koji puta bez veze, ali evo tvoja mala pomoć i odluka je pala. Baš se veselim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
White View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje White Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 20:53
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot159.gif" height="107" width="138" align="absmiddle" alt="smile106" />Tko je ljubitelj kamelija? Ja ih imam 7 različitih boja.Sada mi cvjetajedna i to roza a jedna je cvjetala u prosincu.Javite se ljubitelji te prekrasne biljke!

UF ja sam postala već pravi žicaroš....može li jagoda sjemenka ili grančica?                                                 
Na vrh
brankica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brankica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 13:40

Društvo, molim nekoliko savjeta o ovom prekrasnom cvijetu.

Nisam ga prije imala i "friška" sam u održavanju balkonskog i kućnog cvijeća. Prije 2 mjeseca dobila sam cameliju na poklon i jako joj se obradovala. Rečeno mi je da ne voli tople prostorije, pa sam je stavila fino na sjeverni balkon zaklonjen od vjetra, ali je temperatura bila negdje od 10 do 15 stupnjeva. Sve je bilo u redu do unatrag par dana i jednostavno su joj listovi povenuli i kao da se suši, a zalijevam je možda jednom u 15 dana. Ima na njoj i nekoliko pupova, ali bojim se da neće procvasti ako ovako nastavi Unhappy
Da li je trebam dohraniti možda ili jednostavno stavit na toplije mjesto, ali ne u kuću smile85  
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 14:31
Ne nikako u kuću onda ćeš napraviti još veću štetu.Ona voli biti vani i podnosi temperature do -20.
Možda joj je u nekom trenutku falilo vode pa je ovo sada reakcija.Zemlja bi trebala uvijek biti vlažna(ne mokra).
Moja preporuka zasadi je van ako imaš vrt.Voli kiselu zemlju.Nisirekla da li si ju presađivala i u kolikoj je vazi.
Pošalji sliku!
Nadam se da sam ti barem malo pomogla.
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 14:32
Uh zaboravih:dobro došla!
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 15:13
sinoć je padala lagana kišica pa sam kameliju stavila na kišicu. Jutros sam je presadila u veči pitar ali sa zemljom kiselom koju sam skupila ispod borova.
Postoji specijalna zemlja za rodondedrone koja se i za kameliju upotrebljava, samo je u ST nisam mogla nigdi naći. Sada čekam reakciju, stavila sam je vani na prozor sa sjeverne strane. Valjda će uživati a zajedno s njom i ja.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 15:18
vanja i ja sam jučer bila u nemogućoj misiji traženja te zemlje i nisam ju pronašla a u mojoj blizini nema borova....sad jedan dan idem tražiti borove Tongue
 
koje gnojivo da kupim za kameliju....jer sva koja sam jučer vidila su za sobne biljke ili petunije i surfinije ili ona univerzalna....jel mogu sa tim univarzalnim gnojiti?
i još me zanima zalijevanje....šta kad ne bude kiše ljeti...odakle mi onda kišnica....s čim da zalijem ? 
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 15:24
Iris, ajmo se dogovoriti imam dosta te zemlje sakupljene ispod bora pa ću ti dati meni je ionako blizu šuma. Šta se tiće zalivanja kupi destilirane vode i s njom je zalivaj jer ne trpi nikako vodu iz špine a ujedno je i hladna.
Šta se tiče gnjojiva to još ne znam moguće da joj odgovara gnjoj isto kao i za rodondedrone a toga ima za kupiti jer mi je jedna poznanica rekla koja radi u "Sjeme" poljo.apot. Nikako je držati na suncu nego u sjeni.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 15:26
destilirane vode imaš u samoposlu., na benz. stanici ili pak prokuhaj sama vodu i drži je u nećemu da bi je mogla zalivati. Ustvari biljka ne trpi niti malo klore.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 15:29
aha..znači destilirana ili prokuhana voda....hvala vanja Smile  
gnojivo ću potražiti kad idem do grada....ako ti nađeš gdje ima javi mi
 
za zemlju se moram dogovoriti s mužem
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 15:31
ako sama pronađeš zemlju onda ne moj vaditi iz zemlje borove iglice to daje zemlji kiselost.
Možda sutra odem kupiti to gnjojivo pa ti javim ili ti ga mogu i ja kupiti, imam
tv.br.mob. pa se ćujemo.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 15:34
još sam ti nešto zaboravila napomenuti a to je da ona puno voli prskanje po listovima i pupovima naravno sa istom dest.vodom, to voli puno više nego samo zalivanje.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 16:10
Nabavio sam semenke kamelije, ima li neko iskustvo sa sijanjem?
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 16:19
Voki ja ne, kupila sam je gotovu
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 21:34
Kiselu zemlju imate (bar je bilo, ja kupila) u Baumaxa, a gnjoj u kuglicama imate u Peveca, Baumaxa i Brico store. Sretno!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 22:32
hvala Cvita....idem onda ovih dana u Baumaxa Smile
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 10:52
Cvita hvala.

Iris sada sam se vratila iz Bricostore tamo sam našla zemlju i granule za kameliju, tek su dobili zemlju a ja išla kopati ajde dobro bilo je malo gimnastike.
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 20:35
vanja kako se zovu te granule?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.