Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 260>
Korisnik
Poruka
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 12:07
Evo da vam pokažem šta sam ja jučer "ubola" novog....Nisam baš neki fan pelargonija....,ali ove sam jednostavno morala udomit....
 
Engleska pelargonija - bordo
 
Pelargonija zonale - svjetlo lila sa žarko ružičastom sredinom
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 12:11
Ovo su moje omiljene gvinejice...
 
New Guinea Impatiens - žarko crvene
 
i moja najdraža New Guinea Impatiens u žarko ružičastoj boji...
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 12:13
I klematisi imaju nove cvjetove....
 
procvao Ernest Markham
 
još malo Ernesta....
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 12:22
nisam ni ja Pelargonična, mene svake godine kčer nagovori da joj kupim par komada onih puzajućih za prozor, ali ovu bordo bih nabavila za sebe prekrasna je.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 20:08
Klematis Multi Blue neumorno cvate...
 
Prvi pupoljak engleske ruže Abraham Darby, mogu biti grmolike ili penjačice...ovisno kako želite....moja će bit penjačica (valjda WinkLOL). Pupoljak je ogroman...jedva čekam da se potpuno otvori.....miriši divno!
 
Abraham Darby
 
Procvala je i perunika....najobičnija plavkasto lila boje, ali ja je oduvijek volim....
 
 
 
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 22:01
Sve je prekrasno, a klematisi....smile120
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 22:04
Plavi klematis mrakkkkkkkk!!!!!!!!!!
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 22:46
stavrno preljepo!
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 16:18

Drago mi je curke da vam se sviđa....a danas, odem ja na plac, bez namjere kupovat cvijeće.....kad ono...smile181viseće gomoljaste begonije....i još u četiri boje.....bez puno razmišljanja, uzmem ja sve četiri - crvenu, žutu, rozu i svjetlo narančastu.....divne su mi. Nadam se da će se dobro adaptirat na nove uvjete.....pogledajte.....

begonia tuberhybrida pendula - crvena
 
begonia tuberhybrida pendula žuta
 
begonia tuberhybrida pendula roza
 
begonia tuberhybrida pendula žuto-narančasta
 
a ovako su smještene na drvo klerodendrona koje je tek počelo listati.....
 
ja mislim da se i pes već pita....dokle ćemo dovlačit nove cveteke.....LOL
 
Ben i engleske pelargonije...
 
 
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 16:22
Danas me iznenadio i bijeli klematis Madame Le Coultre (drugi naziv mu je Marie Boisselot).
 
Madame Le Coultre
 
a klematis Multi Blue je postao dupli....
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 18:29
Opet ću se ponoviti,ali ne mogu šutiti kad vidim ovu divotu!!!Onaj dupli plavi klematis jesmile93
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 19:41
smile39Da nema kuće, pesa... mislila bih da si slike poskidala s google-a!
 
Čovječe, t.j. ženo, kakav nered!! Kreativnost da i to ogromna. Kombinacije istog cvijeća u raznim bojama. Ja nisam pol toga nikad u životu ni vidjela!
P r e d i v n o!ClapClapClap
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 19:52

Ja ne bih ovaj vrt zvala neuredanWink!

Bravo za clematise Clap, divno uslikano.

Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 23:23
Originalno poslano od člana lika1 lika1 napisao:

Opet ću se ponoviti,ali ne mogu šutiti kad vidim ovu divotu!!!Onaj dupli plavi klematis jesmile93
 
I ja se opet ponavljam...ali jednostavno ne mogu vam ne pokazat kako Multi blue svaki dan postaje sve plaviji, sve čupaviji sa mnoštvom sitnih latica, a glavne - velike vanjske latice polako se povijaju prema dolje. Dodatno mi je interesantniji iz razloga što ranijih godina nije cvao duplo nego samo jednostruko - kod jednostrukog cvijeta bude 6 glavnih latica i čupava sredina od prašnika!
Evo ga danas....spešl za Liku1
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 23:26
Originalno poslano od člana zvrk zvrk napisao:

Ja ne bih ovaj vrt zvala neuredanWink!

Bravo za clematise Clap, divno uslikano.

 
Zahvaljujem Zvrk na pohvali, trudim se koliko znam i umijem, ali mogu ti reći, u povjerenju LOL da sam vidjela i boljih slika....LOL LOL LOL Wink
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 23:36
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

smile39Da nema kuće, pesa... mislila bih da si slike poskidala s google-a!
 
Čovječe, t.j. ženo, kakav nered!! Kreativnost da i to ogromna. Kombinacije istog cvijeća u raznim bojama. Ja nisam pol toga nikad u životu ni vidjela!
P r e d i v n o!ClapClapClap
 
Hvala baka na pohvali....ma kakav google, to ti je samo moj poluprosti digitalac...., a što se tiče nereda, ne kažem ja da je nered, ali da je kreativni nered...to je...i baš zato što ima hrpa istog cvijeća u raznim bojama jer kad snimim nešto što mi se sviđa nikako se nemrem odlučit koju ću boju pa onda često puta uzmem većinu (ako ne i sve) raspoložive. Prokleta megalomanija LOL Wink. I onda kad kažem neću više kupovat...ko za inat naletim na nešto čemu ne mogu odolit.....a uvijek, hvala Bogu, u ponudi bude nešto novoga....ko što ti kažeš, što u životu nisam nikad niti vidla....i kak neću kupit....jednostavno moram TongueWink
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 23:43
A evo što je moj fotić danas ulovio kod mene u dvorištu.....
 
Dupla gazanija "Sunabout"
 
još malo gazanije "Sunabout"
 
ta gazanija nije "stojeća", nego viseća (puzajuća) forma i mene neodoljivo podsjeća na ukrasni suncokret. Cvijet je dosta veći od običnih gazanija (promjer cca 12-15 cm)  i posađena je zajedno sa phloxom subulata koji će uskoro prestat cvjetat, pa da bude nešto rascvjetano u tom dijelu....Wink
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 23:48
Pasem oči na clematisima smile105, a ova gazanija je stvarno nešto novo, stvarno me je otprve podsjetila na suncokret! 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 00:10
A današnji "ulov" sa žutog placa u Dubravi je slijedeći;
 
Delosperma congestum
 
Žilardija (Gaillardia) Yellow Queen
 
Celosia - pjetlova krijesta - žuto-narančasta
 
Celosia
 
Impatiens New Guinea - 3 nove gvinejice, bijela, pink i boja breskve
 
Dupla šatirana vodenika - crveno bijela - Impatiens "Tutu"

 

 


 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 00:26
A nešto je i procvalo novoga na mom gruntu....
 
Clematis Piilu (drugi naziv je Little Duckling). Interesantan je jer cvate punim (duplim) cvjetovima, jednostrukim sa 6 i jednostrukim sa 4 latice (kasnije ljeti).
Prvi cvjetić je jednostruki.....a bubasti pupoljci duplih još uvijek "miruju"
 
Prkos (portulaca grandiflora) je uvijek interesantan (barem meni...)
 
niska dalija - žarko narančasta šatirana sa crvenim
 
ružičasti cvijet Delosperme Cooperi
 
engleska ruža Abraham Darby
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.