Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kaktus savjeti
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kaktus savjeti

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 06:49
Fiki,a zašto u pepeo???
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Sigma Noir View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Rujan 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sigma Noir Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 09:03
A što ako je truljenje otišlo iznad korijena, da li se isto može odrezati i posušiti? Shocked
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 09:55
Kaktus se mora,ali mora odrezati do zdravog dijela inače nema koristi od toga,propadat će i dalje!!!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 23:46
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Fiki,a zašto u pepeo???

To se dokazalo ispravnim,,kada se odstrani svo trulo korijenje,,,,,zdravo zamočit u pepeo ,pepeo neće naškoditi,,,,a čuo sam da pepeo sprječava bolest (truleš) ostalog korijenja,ako je slučajno ostala koja mrvica -bolesni korijenčićWinkSmile
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 16:53
Fiki, kažeš da se dokazalo ispravnim, kako to misliš ? Ko je dokazao i na kojim primjerima ? 
Nadalje veliš- neće naškoditi, međutim trebamo nešto što će koristiti, kužiš ?
I onda na kraju napišeš: čuo sam....jel to rekla-kazala ili nešto provjereno ?
Ja nikad nigdje nisam čula ni pročitala za tu foru s pepelom, pa ako imaš neki link stranice gdje to piše daj nam ga ovdje da to proučimo.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 17:26
ne pepelom,rane se posipavaju prašinom drvenog ugljena jer ima antibakterijska svojstva,rane od rezova mogu se prekriti i običnim gipsom i to samo posipavanjem praha po rani kako je kaktus vlažan po površini reza doči če do stvrdnjavanja gipsa i stvaranja zaštitne kape koja štiti biljku od infekcija
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 17:51
  Ja veću glupost nisam čula, koliko znam pepeo je lužina i kao takav još samo nagriza biljke ako je u izravnom kontaktu, pogotovo s oštećenim biljkama.... Tekel slažem se s tobom u vezi ovoga što se tiče drvenog ugljena, ali mislim da gips isto nije baš pametno riješenje, ako se ne varam i on jako nagriza.....Ako stvarno želite zaliječiti rane svojim biljkama, kaktusima ili bilo kojim drugim biljkama, odrežite oštećeni dio, ranu dobro pobrišite kuhinjskim ubrusom, nek se upije sva vlaga i ostavite nekoliko dana vani, najbolje negdje na laganoj polusjeni.....druga opcija je, učiniti sve navedeno, očistiti ranu, posušiti i namazati medom u tankom sloju.....Probala i jedno i drugo i jako sam zadovoljna rezultatima.....Mogu samo reći da nisam to napravila moja velika Haworthia danas ne bi bila živa....Nadam se da sam bar malo pomogla....Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 18:10
 U slučaju da vremenski uvjeti ne dozvoljavaju sušenje vani, onda je najbolje biljku smjestiti negdje unutra na nekoj umjerenoj sobnoj temperaturi na dosta svjetlom mjestu ali ne na izravnom suncu sve ostalo je isto, sušenje rane nekoliko dana, a potom sadnja u novu zemlju... Ako biljci dobro  posušite ranu u tom slučaju med i nije baš prijeko potreban...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 18:22
Baš sam pričala sa gospodinom Čordašom, veli on da prah drvenog uglja može poslužiti, a još bolji je prah kamenog uglja. U slučaju da rez nije veliki, slobodno se može ostaviti samo negdje na zraku par dana da se zasuši. 

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 18:34
  Eto Glikice to samo dokazuje da sam jednim velikim dijelom u pravu i ne bubam nešto bzvz kao neki koji ljude navode na krivi trag....Ako se u nešto nije sigurno, onda je bolje šutjeti,a ne još ljudima napraviti štete...Čitajući o pepelu  nisam mogla ovo prešutjeti, jer nije isto pepeo u povrtnjaku i pepeo na biljci.....Dok jednima koristi, drugima šteti, no opet, drukčije se tretira na površinama i također nije u izravnom doticaju s biljkama....


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 18:42
  Dodat ću još samo da je moja Haworthia imala rez deblji od palca, točnije cijelo podnožje biljke mi je strulilo....Naravno, ja sam tada igrala na slijepo...Nisam imala toliko saznanja kao sada....Bilo je to tako reći kockanje, što bude, bit će.... Odrezala sam cijeli truli dio, sve do zdravog dijela ( bila je to lijepa velika " glava " Haworthie )  rez sam dobro pobrisala, potapkala svu vlagu, sve dok god je curio sok iz nje...Kad je konačno prestalo, biljku sam okrenula ranom okrenutom gore i ostavila tako par dana ( dva, tri, pet ) tako nekako, niti prepuno, niti premalo....Kad sam ju išla provjeriti, rana je lijepo zasušila i ja sam ju posadila u novu zemlju, a kako je zemlja bila dosta vlažna kakva je inače kupovna zemlja, nekoliko dana biljci uopće nisam davala vode....tek nakon tih nekoliko dana počela sam joj davati vodu, ali tek toliko, reklo bi se na kapaljku....I eto uspjela sam ju spasiti, živa je i danas i prepuna mladih biljaka oko sebe...SmileEmbarrassedHeart




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 01:33
Da se  ispričam na nepotpunim informacijama,,,ispo sam totalni kreten,,,,ali ja sam probao sa pepelom ,,jer sam čuo da ima antibakterijska svojstva (svjež) ,,,,,još se jednom  duboko ispričavam smile52
Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 17:05
ma ne tako teške rijeći pa čovjek uči dok je živ

Na vrh
Jelena1269 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2014
Lokacija: Crna Gora
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena1269 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2014 u 13:27
Zanima me da li ce porasti opet kaktus .. i koliko ? Mozda je pitanje glupo , ali nova sam u ovome Tongue
Na vrh
mel3k View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Kolovoz 2014
Lokacija: Tuzla /BiH
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mel3k Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2014 u 17:07
Imam ovaj  kaktus oko 5 godina mozda i više  i nekako čudno raste kao da je deformisan  i sad ne može  sam sebe da drži u saksiji  uvjek se mora na nešto osloniti inače bi pao  ,oko 25 cm je visok  pa me interesuje  mogul ga ukopati u zemlju  do ovog širokog dijela tako da moze sam stajati u saksiji  i zašto ovako raste ,može se na njemu vidjeti svaki prelaz sa uskog na siri dio je jedna godina otprilike 


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.