Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - misty-da poklanja i /ili mijenja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


misty-da poklanja i /ili mijenja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 10>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 10:42
jučer sam ti poslala paketić, javi kad stigneSmile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 00:13
Pozdrav misty-da. Ako ti je ostalo nešto od lantane, ukrasnog luka, hortenzije, hoste, muškatne kadulje voljela bih imati.
Ako hoćeš mogu ti poslati reznice ruža pa da probaš ukorjeniti.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 19:10
Originalno poslano od člana lilie lilie napisao:

Pozdrav misty-da. Ako ti je ostalo nešto od lantane, ukrasnog luka, hortenzije, hoste, muškatne kadulje voljela bih imati.
Ako hoćeš mogu ti poslati reznice ruža pa da probaš ukorjeniti.


Lantane još nisu izvirile, ali ne brine me to, pročitala sam da im treba duže, a sve potrebne uvjete sam im osigurala, niknut će sigurno! A bit će ih dovoljno, jedino ne znam kako će one s transportom Confused

Muškatnu kadulju i luk ti mogu poslati u pismu, to je bar jednostavno.
Danas mi je bromi bila u posjeti, gledala je hortenzije, pomalo pupaju pa je i ona zaključila da su se uhvatile, ali mislim da bi bilo bolje pričekati još malo da se čvršće ukorijene.
Čekam izvještaj od cura kojima sam poslala hoste, ako su preživjele transport mogu ih poslati još Smile
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 19:15
Shasha mi je javila da su joj hoste stigle i već su danas posađene.
Jesu li stigle i ostalima???
Nemojte se prestrašiti šume korijenja na gomoljama, a kad gledam ove svoje mislim da vam mogu savjetovati da ih ne sadite duboko. Ovima što ih nisam ni dirnula, korijenje, na puno mjesta čak viri iz zemlje, možda je to njihov način da se šire?? Shocked
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 19:40
i ja bi luk, i kadulju, i hoste... nudim za sad palme
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 21:43
Draga misty nisam te zaboravila i kroz koji dan ti šaljem ruže..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 05:52
Može hamara, dobit ćeš sve samo da nabavim još one velike koverte sa zračnim jastučićima. Ovu poštu u mjestu sam "isprazmila", morat ću na put da ih nađem još smile199
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 11:23
Natalija stigao je paketić jutros, a najviše me razveselio onaj majušni lovor s korijenčićima. Odmah je dobio mjesto uz lozu, s njom će se najbolje razumjeti, a mogao bi joj malo šaputati o Dalmaciji smile71
Sjeme za tebe je spremljeno, još samo da nabavim te koverte pa da to pošaljem zajedno s hostom, hvala ti, puuuuno, s ovim lovorom kao da je djelićak Dalmacije ušao u moj vrt smile78
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 13:18
ma daj, nema na čemu
baš mi je drago da te lovorko toliko raduje smile75

već sam negdje napisala - pronašla sam i par maleckih nevena u dvoru, ali kako sam slala više paketa i u isto vrijeme sve pakirala , nekom sam zabunom poslala neven umjesto kadife tj. šeboja a za tebe mi je ipak ostalo sjeme
eto, žao mi je zbog toga, ali sigurna sam da će neveni brzo izniknuti

tražila sam i još kojeg lmalog ovora, ali nisam pronašla nego tog 1

ako se ne primi javi, pa naletim li na nove mlade (to obično ptice raznesu) sačuvati ću ti ga


Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 21:06
misty, stigla mi je hosta i već se privikava na novi dom

lijepo je izgledala poslije puta, puno ti hvala
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 08:08
Guglajući netom pronašla sam jedan rasadnik, od onih velikih svjetskih. Šalju sjeme poštom po cijelom svijetu, a i opširno objašnjavaju kako se siju biljke, kako se njeguju, u kojim uvjetima opstaju i kako izgledaju, naravno.
Odlučila sam napraviti prvu narudžbu jer su me neke od biljkica naprosto oborile s nogu! Mislim da sjeme nije ni preskupo, može se platiti karticama ili paypalom.
Naravno zanimalo me cvijeće koje se kod nas ne može nabaviti, ili možda može samo ja neznam gdje Confused
Odlučila sam naručiti dvije vrste muholovki i nešto prelijepo i egzotično, ali bolje da vam stavim sličice da to vidite.
Ako znate gdje se to može nabaviti kod nas, javite me prije nego pošaljem narudžbu.

Ovo je moj prvi izbor:

Etlingera Venusta - odnosno porcelanska ruža

a cijena za 10 sjemenki je 1,90$

Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 08:18

Nepenthes Madagascariensis


cijena za 10 sjemenki 3,75 $

Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 08:22
Jeste li ikada vidjeli ovako raskošnu pampasicu?

Cortaderia Selloana White

ili u roza boji

10 sjemenki 1,25$


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 08:30
Eto pričekat ću koji dan za slučaj da netko zna gdje se to može nabaviti, a onda ću probati napraviti prvu narudžbu. Rok isporuke je od 1 do 3 tjedna nakon uplate, a paypalom se plaća u sekundi.
Svakako ću vas obavijestiti kako je prošlo Smile
Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 21:41
kojom karticom se može platiti i koja je to stranica?Za navedene biljke ne znam da ih netko ima a ni gdje se mogu nabaviti,ali sretno i oprezno.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 22:06
A da pitate ANDREJA.....on je naručivao....ako je još na forumu!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 22:14
Hmmm....sjeme.
Šta misliš,hoće li ti,recimo pampasica,narasti u ovakav sa slike,ili neki malo manji,grm za nekih 5-6-7...godina...ili više.Pampasica imaš u Hr za kupiti gotovo u svim vrtnim centrima,vjerojarno i na placu a o raznim izložbama da ne govorim.
Ne znam uopće koliki je tečaj pa ni koliko je to u kn. da bi ti mogla reći jel skupo ili ne.To je cijena za sjeme no jel u to,sve mislim da nije,uračunata cijena  troškova(poštarina,carina)?!Provjeri si to da ti nebi ispalo 10 sjemenki cijelo bogatstvo.
Iskreno,ne znam  jel bi ja kupovala sjemenke takvih biljaka.Ovu vrstu nepentesa nisam vidjela no puno vrsta,već lijepih velikih, biljaka ima kod nas za kupiti.Kada će one,i hoće li,niknuti iz sjemena,koliko im treba da narastu,kakve uvjete traže i kod sjetve i kod daljnjeg rasta...možda bi prije te neke detalje trebala saznati i onda vidjeti isplati li se.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 23:52
Misty,samo ti naruči,ja sam pol svojih biljaka uzgojila iz sjemene naručenog odsvakud,uvijek plaćala Paypalom,i nikad nisam imala probleme,ni sa dostavom,ni sa nicanjem,ni s kasnijim uzgojem biljke.Ne sumnjam da si se informirala da li biljke koje ćeš uzgojiti mogu opstati kod nas.Uostalom,postoje zimovališta,ne?Veliko je zadovoljstvo kad ti neka egzotična biljka,koju si sama podigla iz sjemena,procvate.Dakle,samo naprijed!Pampasica niče iz sjemena za par dana,ove druge nisam još uzgajala.sretno!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 07:47
Shasha, odnos dolara i kune je 1$ = 5,429 kn, a poštarina, ako ne zahtijevaš posebnu dostavu( jer i to prihvaćaju) je 4,80$, a u europske zemlje stiže za jedan do tri tjedna. Uz sjeme svake biljke, već na toj stranici, dobiju se vrlo precizna uputstva za sijanje, pa je već i to dovoljno da izabereš koje ti biljčice odgovaraju. Inače, ovakvi rasadnici posebno tretiraju sjeme, pa je klijavost vrlo visoka. Nisam baš ni mislila naručivati pampasicu, ali ove porcelanske ruže su savršene, zar ne? I te muholovke, imaju dosta vrsta na raspolaganju, osim što su neobične i dekorativne vrlo su korisne Smile
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 07:52
Marina prihvaćaju american, visu, master, mada mislim da je paypalom najjednostavnije.
A evo linka za tu stranicu: http://www.rarexoticseeds.com
Mislim da će neke oduševiti sjeme za  bonsai drvca Wink
Ali ako ništa svatko može malo uživati gledajući ponude!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.