Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - moje dvorište i vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


moje dvorište i vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 86>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 3,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 12:33
Onda ću ja to probati svakako posijati.Išla sam malo čitati na jednom drugom mjestu o njima,i ta ženska koja je pisala kaže da joj biljkice baš ne opstaju preko zime,uvjek uginu,da ih je bolje sijati na proljeće.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 12:36
Pa ne znam, evo sad će prvi put ostati preko zime kod mene. Same su tako odlučile smile156
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 12:40
   Ajde,samo nek ti lijepo rastu! Pa ne mora kod sviju biti jednako,netko ima više sreće s cvijećem ,netko manje. Reci mi kakve su boje bile? Ja sam dobila ljubičaste svjetlije i tamnije,a vidim da ih ima i bjelih,žutih i narančastih.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 12:44
Pitam zato jer ako imaš u nekoj drugoj boji,mogle bi dogovoriti neku razmjenu sjemenki na godinu. Naravno ako moje uspiju.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 12:48
Bile su iste takve, ljubičaste i lila. Unhappy
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 12:52
Šteta da nemaš u drugoj boji,ali onda znam gdje ću ih naći,samo moram vidjeti da li se još prodaju. Ako ih se dočepam,budi sigurna da će biti sjemenki i za tebe na godinu.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 13:01
Hvala na ponudi smile78
Ali pošto sam sve iskrčila, ne znam da li ću ih imati gdje posaditi. Ti ipak imaš više mjesta
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 13:19
Ma nemam baš ni ja previše mjesta,ali već ću to negdje utrpati!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 21:09
Ma lako je to kad se hoče nešto još posaditi samo pomakneš dugu na drugo mjesto i etoooo.....!!!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 21:12
   Dmirce,ne,ne,ne pomaknuti dugu,neka traje što duže!    
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 23:43
Evo i slika naših vrtnih neprijatelja. Jesenas, kad sam štihala povrtnjak, našla sam priličan broj gnijezda od puževa u zemlji. Jajašca izgledaju ko male perlice, odnosno one perlice u kojima je bilo riblje ulje za djecu. Naravno da sam ih sve podrobila. Znam da se nisam riješila napasnika, ali će ih ipak biti malo manje.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 11:18
Da draga Ana učinila si pravu stvar kad si podrobila ta jajašca,inače ne znam gdje sam pročitala jedan članak kako bi se pred zimu češće trebalo pretresati i preštihavati tlo baš zbog tih jajašca da se tada smrznu.Pošto na manjem dijelu vrta obavezno sijem nešto što može preživjeti zimu,štihanje i često pretresanje ne mogu napraviti. A veliki dio vrta ipak je malo prevelik da bi sve to štihala i pretresala.Inače moram napomenuti,samo jedan takav puž naleže oko 400-600 jajašaca,zar se čovjek može cijeli život boriti s takvom gamadi!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 11:26
Upravo takvu gamad imam i ja,ti gdje se nasele ,sve živo ispred sebe proždiru. Ne bi čovjek povjerovao,jedno vrijeme mi crveni luk uopće nisu dirali,a onda su se sjetili da bi im i to bilo fino.Ispričala sam to svojoj susjedi,žena me u nevjerici gledala,onda sam ju pozvala da vidi što su mi učinili od mladog luka.Na nekim redovima ostali su samo batrljci od luka. Žena se nije mogla čudom prečuditi što su mi učnili! Inače ove puževe još zovu i španjolski crveni puž,a zovu ih još i vagonaši,jer su navodno došli k nama zalijepljeni na vagone. U zadnje vrijeme sve se više priča da su izgleda namjerno,a ne slučajno donešeni,isto kao što je to slučaj s krumpirovom zlaticom.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 11:32
Monstera,to je tako priroda namjerno napravila da ne izumrli.Životinje koje su pri dnu hranidbenog lanca ili ispred sebe imaju puno više grabežljivaca nego što to one same jesu ležu i polažu puno više mladih za opstanak.
E sad,tamo gdje ih je "malo" previše tamo se nešto treba napraviti.Probaj sa nekim grabežljivcem koji se hrani puževimaLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 11:38
Da dobro si to rekla. Čula sam da se ježevi hrane njima i još neke životinje. Nažalost i dok mi dođu ježevi u dvorište,onda jadnički uvjek zalutaju do pasa,a ovi ih bedaci poguše! Vjerojatno dođu tražiti hranu kod njih ,ni ne sluteći da će ih ovi poloviti!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 12:22
A šta ne odeš do poljoapoteke i ne tražiš nešto protiv puževa?Postoji baš sredstvo koje ih ubija al sam zaboravila kako se zove..možda akaricidi ili tako nešto.Znam da si protiv kemije al mislim da si već sad očajna nego što si protiv kemije.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 12:47
Tea,znam da postoje kojekakvi mamci za puževe,većina njih je samo dobra reklama i hrpa uzaludno potrošenih novaca. Ako bi stvarno htjela trovati morala bi kupiti pužmor,ako ti kažem da prilikom trovanja treba nositi zaštitno odjelo,rukavice,čak i masku za nos,a čak i sama ambalaža se ne smije odlagati nigdje osim na za to predviđenim mjestima.Reci mi molim te da li bi se onda itko usudio jesti takvo povrće. Ja znam da sigurno ne bi!   Već nekih 10g. uzgajam povrće bez otrova isključivo za svoje potrebe i ne pada mi na pamet koristiti kemiju u svom vrtu,osim baš na krumpirima,jer zlatice stvarno ne mogu i nemam vremena skupljati sa veće površine zasađene krumpirom. Ako pogledaš samo na tržnicama ,sve više ljudi traži nešpricane i ne trovane proizvode,svima će nam jednom kad-tad ta kemija doći glave,samo na žalost mnogi to neće priznati. Pa kad lijepo vidiš lijepo zdravo voće ili povrće i pitaš da li je špricano,jasna stvar da će ti svatko odmah reći: Ne ni govora! Što nažalost baš i nije istina,možda ima iznimki,recimo ne vjerujem da bi stare bakice nešto što su same proizvele da bi špricale,no ima i bakica koje prodaju proizvode od svojih mladih ukučana,koji na žalost sve živo špricaju!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 12:56
Ma ok,to sve stoji.Ja sam mislila da su ti puževi samo po "ukrasnim biljkama",ne i po povrću.Nemoj to onda uzimati,ali morat ćeš se onda više pozabaviti s njima ili popričat sa susedomLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 13:08
Umjesto ježeva nabavi si nekoliko patka i nećeš imati puževa!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 13:17
Tea bez obzira da li su po ukrasnim biljkama ili po povrću,meni su svejedno dozlogrdili.I to malo cvijeća koje imam ,moram uvjek stražariti da mi i to ne pojedu,ali probat ću još vidjeti i to s talogom od kave,a koliko sam čula da se vole zadržavati na dosta kiselom tlu,e pa i u tom slučaju ima lijeka,lijepo ću početi razbacivati pepeo od čistog drva ,jer navodno to dovodi do neke uravnoteženosti ph u tlu. A i drveni pepeo je koristan za biljke. Naravno pepeo se baca dok nema ništa posijano ni zasađeno. E sad susjedi,to je priča za sebe i s takvim ljudima ne želim imati ni Dobro jutro! ni Dobar dan! toliko su zli i zlobni da se s njima ne može uopće razgovarati. Znaš kakvi su susjedi koji se iz čistog mira sjete da te idu prijaviti i nešto rušiti,nešto što je stajalo na svom mjestu nekoliko godina i onda im je najednom to zasmetalo,ovo je dovoljno jasna slika koliko su zli i zlobni! Ne želim imati posla s takvima,ali ima vremena,doći će i oni već na svoje!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 86>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.