Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - sanjalicin projekt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


sanjalicin projekt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
svesa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje svesa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 21:23
lijepe promjena smile141
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 21:28
svaka čast.ispalo je to odlično
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 21:30



Jesu ovo ljepotani od kojih si mi dala sjeme?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 23:38
Vidim da voliš sama uzgajati biljke iz sjemena. Meni nema ništa draže i samo sam istinski sretna kad ih sama uspijem uzgojiti ili iz sjemena ili iz reznice.

Jesi li ovaj lupinus sama uzgojila ili si nabavila kad je već bio veliki.

Meni se oni jako sviđaju pa sam prije par tjedana kupila četiri presadnice visine 10 cm. Posadila sam ih, primili su se, ali nisu porasli ni mm.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 23:41
Zribal ja i Sanjalica smo iste,zapravo ja sam bila i prije zaljubljenik,dobiti nešto iz sjemena,a Sanjalica me samo još više potaknula na to.....zar nije tako,Sanjalice?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 23:54
Ok, ako primate nove u društvo ja sam kandidat. I sad imam punu kuću sjemena koje sam pokupovala a nisam znala što ću s njima. Pošlo mi je za rukom uzgojiti krasne vodenike iz sjemena, zatim lobeliju, čupavac, alysum, prkos. Planiram ovih dana na jedno mjesto u vrtu posijati žute maćuhice i turski karanfil pa da ih u jesen prenesem u vrt.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 08:00
Zašto ne? A nadam se da se i Sanjalica slaže s time. Imam i ja dosta sjemenja,zapravo volim reći da sam ko hrčak uvjek nešto skupljam i nikad mi toga dosta. A najveći izazov mi predstavlja kada uzgojim nešto rijetko,neku rijetku biljku iz sjemena ili biljku za koju bi se moglo reći da je teška za dobiti je iz sjemena...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 08:01
 Preljepi lupinusi, bujni i zdravi. Moji su ove godine totalno zakazali, ne znam zašto! 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 08:07
Ovo s maćuhicama i turskim karanfilom ti je jako dobra ideja,ja si mislim isto što bih mogla još sad posijati i mislim da će izbor pasti na digitalise,lupine, isto nešto turskog karanfila i Festuce.... Pošto su neki rekli da im travice ne uspiju iz sjemena,ja sam dobila jednu travu za koju bi se moglo reći da je dosta zahtjevna i komplicirana za uzgoj ,jer navodno neće niknuti,no kod mene je niknula bez problema,sad čekam kako će dalje napredovati i hoće li se uspjeti održati.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 08:08
Tikvić možda od ove paklene vrućine!?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 08:25
prekrasno si zamislila i ostvarila svoj vrt,a ovo mi je preslatko,to je kao maleno jezerce???
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 09:24
monstera dala sam ti sjeme lupinusa koji su mojima rodjaci. LOLLOL
sama sam ih uzgojila....imam 3 roza i jedan bijeli...ovo im je tek 2 godina da cvatu ali redovno kidam ocvale cvjetove i to kad i vrh procvjeta jer onda imam 2. cvatnju..ne dopustam da idu u sjeme...ovi su procvjetali u proljece i evo opet tjeraju nove cvjetove...
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 09:29
ovo su 3 mala jezerca u skupini...nasla sam bila jednu sliku u jednoj knjizi koju uvijek koristim i kod odabira biljaka i za uredjenje pa sam nasla temu o malim vrtnim jezercima u kanti...to me je potaklo da i ja sebi napravim...jos je sve to u fazi rasta jer je napravljeno u 3mj ali biljke su se ok primile premda je ispod folija i 30cm zemlje tako da  je slicna mocvari i da ima vlage...
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 09:31
pridruzujem se drustvu hrcaka jer i ja imam hrpu sjemena...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 15:49
Originalno poslano od člana sanjalica4 sanjalica4 napisao:


monstera dala sam ti sjeme lupinusa koji su mojima rodjaci.  sama sam ih uzgojila....imam 3 roza i jedan bijeli...ovo im je tek 2 godina da cvatu ali redovno kidam ocvale cvjetove i to kad i vrh procvjeta jer onda imam 2. cvatnju..ne dopustam da idu u sjeme...ovi su procvjetali u proljece i evo opet tjeraju nove cvjetove...








Eto onda smo neka rodbina po Lupinusima!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 17:12
meni su lijepi i crveni i ljubicasti...ovi su moji nijanse roza ali ne bas cisti... 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 18:11
Meni su lijepi svi lupinusi,ali ako su ovakvog krupnog cvijeta ,kao ovaj tvoj,vidila sam ih i sa sitnijim cvijetom i duljim cvijetnim klasom,ti mi ni upola nisu tako lijepi kao ovi..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2012 u 20:06
Samo te pozdravljam!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2012 u 20:32
Meni se ti lupinusi tako sviđaju, ali ne znam ni odakle početi s uzgojem. kupila sam proljetos u vrtnom centru 4 primjerka i ni jedan nije ni cm narastao. Stoji kako sam ga posadila i ni listić nisu dobili. Što radim kako ne treba.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2012 u 20:33
ako ih presadjujes treba im dosta da se priviknu na okolinu a onda rastu ko ludi..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.