Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 45>
Korisnik
Poruka
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2013 u 17:12
LeoNata što te spriječava? Nije preteško, a posude su stvarno krasne.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
samiloti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 06 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samiloti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2013 u 21:37
bok društvo,


Još prije mjesec dana sam pregledala ovu temu, budući da nemam sada vremena probati napraviti posudu a jako želim; zanima me dali je moguće raditi takve posude zimi budući da se trebaju sušiti.  Ima li kakvih iskustava.

Inače prekrasne su sve do jedne. Bravo forumašicama!!!!Clap i hvala što djelite sva svoja iskustva
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2013 u 07:30
Originalno poslano od člana Sanja123 Sanja123 napisao:

LeoNata što te spriječava? Nije preteško, a posude su stvarno krasne.


Joj draga Sanja,ma nikako da dodju na red!
Glikice ova zadnja s novinama je prekrasna,zaista kao sa nekog nalazišta!
...budi u miru sa Bogom, bez obzira kako Ga zamišljaš, i bez obzira čemu težiš u bučnom komešanju života, zadrži mir u svojoj duši... ovo je ipak divan svijet, teži da budeš sretan...
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2013 u 08:51
Samiloti...samo ako to radiš u zatvorenom i zaštićenom i na takvom mjestu pustiš da se osuši. Hypertufa se mora sušiti polako, ali ne smije biti na prevrućem ili prehladnom dok se suši, a niti dok se pravi.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 19:24
Drapam papire svaki dan po malo. Bit će i za bonsai posudu. To se i u kući može raditi, smjesa se pripremi vani, a modeliranje može i u dnevnom boravku.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 14:10
I evo mene s novih hypertufama




U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 14:11



U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 14:12


Od ostataka pepeljara za susjede

U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
majra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 15:44
Prelepo,Pljesak ,da li je ovo belo sto se nazire perlit?
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 16:25
Hvala Majra...da to je perlit nakon četkanja žičanom četkom, onda on lijepo izvire van

U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
majra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 17:26
Originalno poslano od člana Sanja123 Sanja123 napisao:

Hvala Majra...da to je perlit nakon četkanja žičanom četkom, onda on lijepo izvire van


Predpostavila sam da je perlit, cestitam predivne suZnak odobravanja
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 18:26
Oooo, Sanja bila vrijedna, bravo ! A kad će ona veeeeeelika ?
Ja samo trgam novine i potapam u vodu, i to je sve. Dalje se čeka inspiracija !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 18:29
Glikice moja...ne vidi se o baš na slikama, ali dvije su ogromne...nekih 60 cm visine. Tu najveću smo mužić i ja zajedno morali tegliti koliko je teška. A ona niska je zapravo poprilično široka, rađena je u plastičnoj posudi sa ručkama što postane "ceker" kada spojiš ručke. 
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 19:16
Sanja123, odlične su
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 19:33
Bravo Sanja,prekrasni primjerci.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 20:12
Joj samo da lijepo vrijeme potraje i da imam dosta vremena.....pravim si sada sve velike....ove manje su od  viška pripremljenog materijala. Uvijek će biti neka prigoda da nekoga obradujem.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 09:27
Ja sam pokušala sa novinama i cementom i bilo je o.k. Čak sam u par teglica stavila i premaz stiropor+ razređivač.  Sad bi probala na ovaj način jer mi se sviđaju ti bijeli kamenčići.
Molim te, što je perlit i jel ima kakve zamjene. Pitala sam u trgovini jel imaju perlit no dobila sam samo začuđujuć pogled :(  Da li stavljaš treset (to bi bila zemlja, zar ne?)
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 09:53
Petit, perlit ti je ekspandirani vulkanski kamen. Vreća od 100 l teži samo nekih 10 kg. Vrlo je lagan. Zamijenit ga možeš i sa vermikulitom. Perlit sam upravo sada nabavila kod nas u MD profilu po 52 kn - 100 litara. Posebno su mi ga naručili od Samoborke (gdje je definitivno najjeftiniji). Pitaj i ti na nekom građevinskom stovarištu (U MD profilu npr.) koji surađuje sa Samoborkom da li ti mogu naručiti. Ili ako imaš nekoga da ide autom u Zagreb (imaju tamo svoju trgovinu) ili Samobor pa da ti donese.  Inače je cijena perlita u trgovinama oko 150 kn. Imaju ga i u bolje opremljenim poljoprivrednim ljekarnama (agroperlit). Meni se građevinski perlit pokazao dobrim. Treset nije obična zemlja. To je zapravo spoj trave, mahovine, stabala....Ja sam ga kupila u Baumaxu. Piše na vreći "treset". Treset stoji u trgovini obično tamo gdje im stoji i zemlja za cvijeće. 
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 10:40
Ma kod nas je "zona sumraka".  Nema takvih jakih firmi, a  evo i  Obi izdržao nekoliko godina i sad se kompletno zatvara. Probat ću tražiti dalje negdje, hvala na infu.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 11:28
Evo jedna od lane, dobila dobru "patinu". Baš me zanima kakva će biti nakon još jedne zime, vidjet ćemo na proljeće:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 45>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.