Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Silvekin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Silvekin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 47>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 11:05
ajoj SilveK baš mi je žao....i radi višnje i radi kompjutera i radi seminarskog rada Unhappy baš pegulano
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 23:00
Silvek, znam da ti ni baš prekokrasno!!!

Drži se!!! smile186
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 23:14
A joj........ nadam se da ćeš uspijeti nekako sanirati štetu na kompu... a šteta i višnje.... :(.... :(((
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 22:41
Eto, osposobila sam komp. Otišla je matična ploča, RAM i ruter, a osim toga i elektronika plinskog bojlera - trošak: 2500 kn- baš  krasnoOuch
Ali, za višnju ipak ima nade - mislila sam da ju je grom maznuo skroz do tla, ali ju je sredio na visini od 2,5 metara, pa budemo ju tamo samo podrezali i možda izraste nova krošnjaTongue Slike uskoro, fotić mi je kod sestre.

Inače, kod nas je prilično zahladilo i pada puno kiša, pa sam to danas iskoristila za presađivanje suncokreta - zasijava se sam i niknuo u skupini na krivim mjestima, sad sam to rasporedila po vrtu, i ako sutra padne kiša - milina, primiti će se bez problema sad dok je hladnije i mokroSmile
A jagode se zore - užas, sve blatne radi kiše....stvarno šteta...a ima ih toliko da ih ne stignem brati i nemam pojma kaj bum s njima...možda čak i skuham džemLOL
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2009 u 21:00
žao mi je što ti se to desilo.doista veliki kvar,meni je jednom od groma otišao srećom samo ruter,ali u trenu udara sve se u kući pogasilo.za razliku od tebe mogu reči da sam dobro prošao.eto možda te ovo bar malo utješi,nisi sama u nevolji,bar imaš moralnu podršku nas sa foruma.sad sam vidio u Željkinom vrtu,ona je oko jagoda nabacala čini mi se sijeno i korovu ni traga a ti toga imaš dosta.uostalom pogledaj i sama.mislim da je ideja dobra,mada sam vidio da ljudi stavljaju i pvc foliju.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 22:51
Skitnice, hvala na savjetu, nešto sam malčirala, ali bila su tako jaka 2 pljuska da nije ništa pomoglo, kiša je ispod malča bacala blato gore. Smile

U nedjelju sam 2 sata bila u berbi jagoda, evo nešto što sam nabrala :



Većina je završila u džemu (možete si misliti kak je to ispalo kad sam prvi put kuhala đžemBig%20smile - uglavnom, jestivo je LOL)

Ovako je izgledala višnja nakon udara groma:



Ostavili smo ju, ima dosta malih grančica ispod i mislim da bu formirala novu krošnju.

Inače, kopam, pljevim, sadim....sve i svašta...presadila sam sve slijezove i gonfrene po vrtu (slijezovi budu cvali tek druge godine, ali bum se nekak strpilaTongue), posijala sam još tikvi, sijem još neko preostalo sjeme cvijeća...
Danas sam presađivala ruže - mislim, gledam tu po forumu i po dvorištima - pa posvud cvatu, a one moje jadnice koje sam dobila od mame najesen se guše u gredici s makovima- od 10 samo se jedna posušila, ali nikud nikam, tek par listića...i tak sam ih danas sve lijepo presadila da mogu konačno rasti, da vidim uopće kako cvatu...nadam se da budu se primileTongue
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 13:33
jagode,mljac.....
vjerujem da ćeš spasiti višnju, obnovit će se ona!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 20:29
ne želim pametovati ali mislim da bi bilo dobro ove debele grane odrezati ravno i namazati voćarskim voskom da ih ne napadnu bolesti i razni kukci.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 22:41
Jesmo odrezali, hvala Skitnice što si me podsjetio na vosak! 
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 21:36
desi se da i ja nečem koristim
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 23:25
Još jedan radni dan završio...posla strašno puno, a uvijek k svemu kaj imam izmislim nešto novoLOL Danas sam konačno presadila begonije koje su mi prezimile u tegli pred kuću, pa sredila jedan dio oko bora kraj ceste - bilo je samo kamenje, češeri i korov - sve sam pograbljala, skinula korov i tu posadila nešto trajnica za kamenjare, carsko oko i cosmose (kad ovo zadnje dvoje imam posvud za izvoz LOL).
Na vrtu su mi gredice paprike i rajčice katastrofalno u travi tj korovu, nešto sam počela danas sređivati.
Jučer sam rasadila dosta kupusnjača i salate, već sam zaboravila gdje sam što sijala a i naravno nisam sve zapisala, pa na dosta mjesta čupam samo poznate korove i pratim čega tamo ima Big%20smile A nevjerojatno sam zadovoljna načinom na koji sam iskombinirala vrt - krumpirovih zlatica skoro da i nema, a na bobu je u usporedbi s prijašnjim godinama jako malo crnih ušiju - kaj god da sam napravila - dobro sam napravila LOL
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 23:39
Danas opet kiša...mislim stvarno, prvo suša, sad premokro. Idelano je za presađivanje, pa bum se još malo pozabavila s time, ali je korov posvud podivljao, a zemlja premokra da bi ga se dalo čupati.
Danas sam čupala cvijeće za cure s posla.....e sad mi je došlo do mozga koliki kaos imam - realno bi trebala počupati i baciti 80% sveg što je samo niknulo da bi to nekak izgledalo...ali nebrem Broken%20Heart...bum udomila i rasadila posvud po vrtuLOL
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 08:58
Da Silvek, to je uvijek tako nikako da bude idealno. Mislim da je kod nas u Primorju dobro napadalo, dobro zalilo i nije bilo nevere tako da nema nikakve štete. Žao mi je tvoje višnje ali ove dolnje grane će napraviti novu lijepu krošnju, kroz par godina bit će opet ona "stara".
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 23:37
Grrrrr, danas me je nevrijeme opet protjeralo s vrta. Ali dobro, bar je sve dobro zalijano, a predvečer je kiša prestala, pa sam presadila godetiju, pijetlovu krijestu, cinije i češnjak - sad bu se bez problema primiloTongue
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 08:23
Silvek - ma tu sam stalno pratim što se kod tebe događa, ali kako sada svi imamo manje vremena zbog radova u vrtu, tako samo preletim. Nadam se da vas neće više ometat nevrijeme, pa da će ti ovo sada presađeno biti ok.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 15:06
ajme ženo draga pa ti imaš energije za troje,svaka čast,ja se umorim samo dok pročitam kaj si ti sve napravila...bravooo Clap
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2009 u 19:49
Ne pišem baš često u zadnje vrijeme, ali to ne znači da nema poslaLOL Uglavnom sam na čupanju i presađivanju...još je uvijek jako puno posla, radi dosta kiše korov raste kao lud, a od danas je jako zahladilo i pada kiša, što će po prognozi potrajati par dana, što je zapravo dobro jer moram učiti pa sam prisiljena biti nutra, još samo da otvorim knjigu smile156 (ja bi radije na vrt Big%20smile)
Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2009 u 23:30
napokon došla do zadnje stranice. od jučer čitam tvoj dnevnik Smile moram priznat da sam neke dijelove i preskočila koliko toga ima.
nevjerojatno koliko toga imaš. najveću pažnju su mi privukle jagode koje obožavam papatsmile198 a kad sam vidila kiwano... iskreno, nikad prije ni čula ni vidila. e sad, jel to voće il povrće? na netu piše jedno i drugo. moram momku pokazat. njega će to sigurno zanimat. inače, on obožava sadit voće, ima svoj voćnjak. svaki put kad ode doma, odma trk u voćnjak vidit kako što napreduje. i ovdi di živi ko podstanar ima pitare voćki. posadio je mango, avokado, kumkvat i još nešto. borovnice, čini mi se.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2009 u 15:44
More, kiwano je povrće, ali okus mi je mješavina kiwija i dinje, barem meni, a uzgaja se isto kao krastavci ili dinje. Evo teme:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1049&PN=1

Sjemenke nisam nigdje vidla za kupiti, ali plodova ima svake jeseni u kauflandu, a lako se uzmu sjemenke iz ploda i posijuWink Ako nigdje ne nabasaš na plod slobodno mi se javi na pp, imam nešto sjemenki u pričuviWink

Prestala kiša koja je opet dobro namočila, a danas puše vjetar kao lud i sve će posušiti...ludoConfused Počela sam lagano skupljati sjemenje na vrtuBig%20smile

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 11:05
Pa naravno skupljaš sjeme opet za svih nas. Da nema tebe polovina toga me ne bi radovala u mom dvorištu.
Žao mi je što nemaš vremena za druženje s nama, ali jednog dana ćeš se i ti riješiti knjiga, a onda ćemo te valjda viđati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.