Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Silvekin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Silvekin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 47>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2009 u 00:04
Ne pišem baš nikaj, a nism baš ni mogla raditi nešto previše po vrtu radi kiše. Danas konačno lijep dan. Na vrtu buja sve, ponajviše korov. Počele su i bolesti - zapazila sam pepelnicu na par listova vučike i plamenjaču na bijelom krumpiru (zanimljivo, na crvenom ne) i na jednoj biljci rajčice, i to gadno:



Pratila sam rajčicu stalno, nakon tuče ostale su rane na listovima koje su posmeđile i to je ličilo na bolest, ali mislim da je ovo na slici sad stvarno plamenjača, što i nakon toliko kiše i nije čudno. Biljku sam odmah cijelu uklonila jer su i stabljike posmeđile, a i jedan plod. s ostalih sam maknula svo sumnjivo lišće, a s obzirom da sam po prognozi očekivala kišu i cijeli dan su se navlačili neki oblaci prskala nisam, sutra budem - koprivom, pa pala kiša ili ne - sad se bojim da neće bolest toliko napredovati radi još kiše po prognozi, pa da neću ni okusiti rajčicu (osim koktel i šljivar koji prežive plamenjaču) s vrta, a tak su krasni zeleni plodovi rajčiceCry

Razrjedila sam gredicu oko septičke, siroti ljiljani se uopće nisu vidjeli iz šume cosmosa, cosmosi dobili novu poziciju - uz pasje kućice LOL
Vratić ispred kuće se je tak razrastao da je počeo gušiti sve oko sebe, dobio je novu poziciju - uz buduću garažu, a na njegovo mjesto sam posadila cystisus (tak nekak se poše) kojem dosadašnja pozicija nije pasala i 1/3 se posušila. Malo sam presadila i astri s vrta na gredicu iza kuće. Suncokret ispred kuće koji je već počeo otvrati cvijet dobio poziciju uz premješten cosmos - jako sam ga zalila i iskreno se nadam da bu se primil, ispred kuće se je nagnuo i gušio cvijeće. Tu sam tad raspodjelila zjevalicu koja j pregusto nikla. Uglavnom, cijeli dan (i duže od toga) raseljavam sve po gruntu i razmišljam kak to pametnije rasporediti slijedeće godine.Tongue

Bilješka za drugu godinu: ne saditi između gredica graha cvijeće, kak god se činilo da je dovoljno mjesta - nijeLOL I grmolike tikvice se razrastu više nego si računaš. Uglavnom - imam sutra posla s presađivanjem cvijeća koje sam sijala između gredica grahaTongue
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2009 u 22:08
Nemam plamenjaču, nego super-plamenjaču Ouch Danas sam spazila na drugoj gredici rajčica da je doslovno pokosila 2 grma rajčica - pred 2 dana sam ih povezivala i sve je super izgledalo, danas navečer (kad je konačno stala kiša koja je padala CIJELU noć i dan  - i sad NARAVNO pada)sam pogledala te rajčice - ma skoro da se golim okom može vidjeti brzina kojom bolest napreduje, neki listovi su se počeli doslovno raspadati...katastrofa. Sve sam to uklonila, i sad se nadam da će KONAČNO ta kiša stati, previše je već štete učinila.
Na vrh
malamaca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malamaca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 16:21
Evo me i tu malo, vidim da je i kod tebe plamenjača uzela maha. Zaista sam se trudila i skoro svaki dan prskala preslicom sve povrće, ali ovolika kiša je zaista grozna. Meni još nije zahvatila plodove i nadam se da i neće. Želim ti da se riješiš te napasti, i uživaš u svojim paradajzima.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 22:43
Hvala Malamaca. Danas je konačno stala kiša i sjalo je sunce....a plamenjača je stvarno uzela maha. Opet sam uklanjala oboljele djelove, dosta se proširila, ali tješi me što nije sve zaraženo...iskreno se nadam de, iako je po 7-dnevnoj prognozi u planu svaki dan kiša Unhappy, da ipak neće previše padati da mi vrt malo dođe k sebi, jer ako nastavi mogu se oprostiti s rajčicom - pored toliko kiše ne mogu zaustaviti širenje bolesti.

Toliko je sve mokro da ne mogu čupati korov koje je stvarno puno porastao, biljčice se guše u njemu....a neke biljke - gigantske. Ljudi se oko mene žale da im je grah požutio i stao rasti, a većina mojeg - gorostasni, uskoro nebum mogla prolaziti između tih gredica. Čak i niske vrste tjeraju bičeve i ponašaju se kao visoki grah LOL Da li je tajna u tome što sam ga dosta malčirala prije tih kiša - pojma nemam, uglavnom grmići su duplo veći nego prošlih godina. A tikvice, one grmolike....isto tak, uskoro ih više nebum ni zaobilaziti mogla, ogromni grmovi su. Danas sam navečer jedno vrijeme sjedila izbezumljena na terasi kak sam došla s vrta....nekaj propada, nekaj ogromno da mi nije jasno kak tak veliko može narasti, a pored kiše mogu sam sve promatrati i nikaj nebrem na vrtu raditi....luda godina.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 23:11
znači ništa nisi radila ljenčino Tongue i sad se izvlačiš na vrijeme Big%20smile
tako i ja radim LOL
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 23:34
LOL jesam Big%20smile pozabila sam napisati, pošpricala sam ostatke rajčice smrdljivom juhom od koprive i presadila sam gonfrenu jer ju je natkrio grah i tikvica ....ipak nekaj jesam LOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 10:35
Ma šta "nekaj", ja tu povremeno dođem, pa kradem ideje, a da ne rečem da stalno kad "šetam" mojim dvorištem gledam tvoje biljčice kako su mi uspješne.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 13:20
sad je već stvarno dosta kiše..drač raste brzinom svijetlosti,a o blatu neću ni pričati..ja sam za svaki slučaj poskidala donje listove sa rajčice da ne budu na mokrom..
silvekinih biljčica ima po cijeloj HR Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 22:15
Sušim već na tavanu dosta pobranih sjemenki, biti će još za raspačavanje smile156 Baš sam danas pobrala sjeme makova i turskih karanfila, i to mnooogo Big%20smile

Uglavnom, sve sam danas nešto pokušavala, pa nikaj pametno ne napravila - kiša se u međuvremenu spustila i prestala barem 10 puta. Ove sam godine čist komotno mogla umjesto vrta imati rižino polje LOL

Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 23:39
vidim da se i ti mučiš sa kišom, nije nam lako. Sjemenke koje sam dobila od tebe za paradajz, izrasle su u orijaše!Ako žute kruškice budu veličine dinje, kriva je kiša! smile92
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 23:40
Danas je samo jednom padala kiša, alejuja LOL
Konačno sam uspjela čupati korov na nekim dijelovima vrta, na nekim još premokro, a i naravno, posvud mravinjaci, a mravi baš nisu oduševljeni kad ja čupam po njihovim mravinjacima, dosta me grizuTongue, tak da se svako malo selim po vrtu, svašta započinjem pa ne mogu završiti. Opet sam malo rasađivala po vrtu, neke ostiće sam iz tegli presadila u vrt, rasadila lavateru, crnjiku i ukrasnu kadulju. Ah da, i uvalila Anaidi jednu kutiju biljčica...kad bi se to bar vidjelo na vrtu da nekaj fali, još je puno viška....čekam nove "žrtve"  da dođu na kavuBig%20smile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 22:17
Danas nešto novoLOL - pala je kiša smile135 Baš sam se najljepše zagnula na vrt, oblaci su došli u hipu....ma...tra la la la la, kaj drugo reći na to LOL
Prije toga sam uspjela napuniti jednu kutiju biljčica za Radosnicu, to joj dostaviti i popiti si kavu s njom.
Kad je već kiša padala, pod nadstrešnicom je bilo ipak suho, posijala nam nešto od sjemena i malo presadila neke biljčice u teglama - i eto ga - svako zlo (kiša) za neko dobro - pronašla sam ispod jedne lukovice sparkleje male crviće koji su počeli nagrizati lukovicu, da ih nisam pronašla u ovoj fazi - bilo bi prekasno. Lukovice sam očistila i presaila u novu teglu, a sad ih dalje pratim.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2009 u 00:00
Naravno, kiša pada najmanje 1 put svaki dan i noć...uspjela sam na vrtu iskrčiti dosta gredica, s tim da negdje nisam mogla počupati korijenje korova radi blata, ali sam bar potrgala da ne guši biljke, i presadila tj. rasadila još nešto cvijeća.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2009 u 22:53
Iako me nije bilo 5 dana, nisam mnogo propustila, sim kišu svaki dan. Danas je konačno bio dan samo s par kapi kiše i većinu sunca, možda bu se dalo drugi tjedan nešto i raditi, jer sad mi je vrt predmočvarno područje, a puno biljaka se nagnulo i počelo polijegati. Rajčica katastrofa, sutra se bacam u uklanjanje zaraženih listova i plodova. Danas sam malo raskrčila gredicu iza kuće, počupala kalifornijske makove koji bi doduše još cvali, ali su već požutili donji dijelovi biljke i polegnuo se i guši ostatak gredice. U te praznine sam presadila astru pajkovku s vrta.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2009 u 22:47
Konačno dan bez kiše, močvara se malo posušila...i sad drugo zlo - komarci, tak su proždrljive da napadaju i u podne pod jarkim suncem...mislim, pa kiša, pa alergija, i sad komarci - pa kak nek radim na vrtu??? Confused Ma sredila bum ja njih, kupila sam si baklje i ono ulje koje ih odvraća, pa bum si lijepo pokraj sebe na vrtu piknula upaljenu baklju LOL
Danas sam malo sijala, nešto novo sjeme, nešto ponovo što nije niknulo na vrtu, pa da vidim dal bu sad kaj od toga. Na vrtu sam očistila "otok" koji imam iza vrta, promjera 2 metra, tam su bili makovi i irisi, makove sam maknula jer su se već posušili, počupala korov i tam bum još nekaj s vrta presadila, kadifice mislim, a drugu godinu tu mislim srediti krug začinskog bilja.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2009 u 21:52
Moram povremeno pročitati tvoj dnevnik, onda dobijem inspiraciju što da idem radit.
Komarci mene nebodu, ali mm vodi borbu s njima, sada je sav u brizi oko jezera, kako napravit da voda cirkulira da se ne skupljaju komarci.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 22:28
Baš sam jadna....borim se ovaj tjedan s korovom na vrtu, konačno nakon dugog vremena da ga mogu i čupati....a imam osjećaj da nikak ne napredujemOuch Na nekim djelovima je već sunce zabetoniralo zemlju...a uvjeti, danju vruće i prži sunce, navečer me proganja roj komaraca, danas sam ih puno nahranila, čak i rogove na čelu imam od uboda smile191 niti baklja baš previše ne pomaže, ili bi ih bilo puno više....tko zna, uglavnom, ludo...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2009 u 20:28
Danas sam konačno dobila nove "žrtve" za biljčice utrapiti u posjetuTongue Posjetile su me Shasha i Kontesaa. Ponosna sam nova vlasnice prekrasne fuksije i bijele lantane Big%20smile, a dobila sam još od Shashe naravno osim toga još nešto biljčica, samo kaj im neznam imenaEmbarrassed
Imale smo par problema: premali gepek auta, imala sam samo male kutije (sad prvo dok idem u kaufland pobiram kutije za rezervu Big%20smile) i morali smo čekati da prođe kiša. Stvarno smo imale sreću, kiša je prestala i zasjalo sunce tako da smo mogle komotno šetati vrtom (no dobro, šetati prohodnim dijelom vrta, ne cijelim smile156) Kutije su bile stvarno premale, tak da smo usput punile i vrećice, ali sve se meni čini da si nismo uzele dosta vremena i da se je tu dalo više toga počupatiLOL) Mislim da bumo to možda i zato morale uskoro ponoviti, ha cure smile187?
No uglavnom, uspjela sam se rješiti i nekog viška tegla na prozoru, pa sam sad malo porazmjestila i ostatak cvijeća u kući. Ah da, i skoro sam ostala bez Zvonka (mačka), Shasha ga je htjela udomiti kod sebeLOL

Baš sam prokomentirala, i dobro da je danas padala kiša i da nisam mogla u vrt, jer su mi se jučer ruke tako jako oznojile u rukavicama i čupala sam divljački korov da sam si na pola prstiju sa strane kod zglobova skinula gornji sloj kože, ujutro je malo čak i boljelo, pa sad je dobro da su mi ruke danas na pauzi, da se malo oporaveTongue

Na vrtu je naravno još puno posla, sve se je polegnulo nakon današnje kiše, katastrofa, a korova naravno još uvijek za izvoz...ah, i još je ostalo puuuno biljčica viška, čekam nove žrtve Big%20smile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2009 u 23:06
Danas je bio super dan za radove: ne prevruće, zemlja idealna za čupanje korova - ni premokra ni presuha Tongue Izvadila sam nešto mog omiljeog povrća - češnjaka da mi bude pri ruci kad kuham, a jedan veliki dio sam posijala na gredicu gdje je bio krumpir. Počupala sam nešto graška i maknula dio "konstrukcije" od bambusa i mreže koja je ionak bila u raspadu.
Povezala sam za bambusove štape gladiole koje su se polegle nakon jučerašnje kiše, i MM mi je pomogao uspraviti onaj moj gorostasni čičak koji se je opet nagnuo skupa s kolcem koji ga je držao - on je natukao kolac dublje u zemlju, ja sam još sve pojačala velikim kamenjem, valjda bu ostal uspravan. Naravno da je MM morao prokomentirati zakaj sam to uopće sadila u vrtu, jer mu nije jasno koja je korist iz njega LOL
Presadila sam i dature koje su jadnice bile ispod čička, raskrčila skoro cijelu gredicu (ostataka) rajčice Embarrassed, na vrhovima je još zdrava i cvate, možda bu ipak nekaj od paradajza. Komarci su naravno ludi, unatoč baklji s uljem citronele koje navodno tjera komarce, sve mi se čini da mi je baklja samo za romantiku na vrtu, ilitiga romantične trenutke s komaricama smile156
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2009 u 22:02
Danas sam "prstenovala" gladiole, izmislila sam novi patent Big%20smile



Imam mix gladola od kojih je najviše roza i narančastih, a malo žutih i crvenih, pa sam si označila roza i narančaste da ih mogu izdvojiti prilikom vađenja najesen i da si druge godine drukčije iskombiniram skupine pri sadnji. Uzela sam krpe 2 boja, izrezala na trake i po bojama ih označila.

Inače vodim borbu s korovom koji je zarastao dobar dio vrta, pa prekrivam gredice travom, MM je bio vrijedan i nakosio mi je puno trave.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.