Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Franjicine kopanjice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Franjicine kopanjice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4041424344 51>
Korisnik
Poruka
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 12:57
Ahoj Franjice, di ćeš ljepše dobro jutro.

Smrčko, posaddi bilo što što ti se sviđa. Ja prvo vidim hrane bora pa me čak i to oraspoloži za početak dana.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 16:01
Franjice, kad  već nemaš pogleda na jastuk kraj sebe smile78, dobra je i ova prekrasna magnolija.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 20:48
Dugo me nije bilo jer pokušavam rastjerati "sedam gladnih godina", nekako je sve krenulo nizbrdo pa čekam da stane... još malo, nabrojali smo 6 zlosretnih događaja u nizu pa kad preživimo sedmi idemo opet u pozitivu. Možda mi je najteže od svega palo kad je vjetar "izvalio" prozor iz okvira i polomio cvijeće i tegle...
Za brži oporavak MPK me danas odvela u novootvoreni vrtni centar na Žitnjaku... baš ima svega... poučena iskustvom dočeka jednog SV  Nikole sama sebi kupujem poklone za sve dane koje treba obilježiti (ili poklonima obilježim neke dane kako vam se više sviđa).
Uglavnom danas mi se dva iberisa posebno dopala a i vidjela sam gdje ih mogu ugurati u bušovu kopanjicu, na putu do blagajne shvatila sam kako je moj spatifilum nekakav suh i bez cvijetova pa bi bilo red da mu pokažem kako izgleda kad je lijep... jasno kako je MPK shvatila odlazak u dućan kao dobru prigodu za razveseliti majčicu i teškom mukom sam izabrala samo jednu orhideju... MKM nije palo na pamet ponuditi olakšanje pa kupiti još jednu.
Kako u novom centru nismo pronašli tegle koje za svoju terasu traži MPK (gledale smo ih u Ikei po 40 E i bile su joj skupe a kod nas su puno lošije po 500,00 kunića) navratile sm i u Pevec i jasno, morala sam nešto kupiti a kako nemam niti jednu paširicu a bile su jadne na rasprodaji ( 10,00 kunića) jedna je došla kući, već je okićena i onovčena i vjerujem kako ćemo se jedna drugoj jako veseliti. Pazit ću je i maziti, dovesti do toga da bude lijepa a ona će me svojim zelenim lišćem uveseljavati
Napravila sam i izmjenu sobnog cvijeća (baš se ne mogu pohvaliti kako je uspješno preživjelo zimu) pa su na opustošena mjesta doplovile lađice sa aloee vericama i kaktusićima i ostalim sukulentima.. (joj kak mudro pišem, kaj ne!)
Evo, napravila sam si i malo vedrije okruženje iz kojeg se družim s vama pa ću valjda preživjeti i sve što se događa ili ne događa!
 No, dobro zdravi smo a to što se još uvijek ne možemo okupati, pa tko je još umro od prljavštine!
 
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 21:14
Krasna ti je orhidejica,kad buju moji narasli da me voze po centrima ..Ove sve tvoje cvjećke jako zgodno izgledaju i maštovito ih ti smjestiš-isto kak i pišeš-bravo.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 21:59
Oduvijek sam tvrdila kako se sve darovano, uloženo - vraća, vraća s kamatama, mada su me mnogi godinama razuvjeravali kako to nije istina kad su djeca u pitanju. Ipak, mislim i danas da sve što u njih uložiš, ugradiš, usadiš, utuviš kad tad nikne, procvijeta, rodi. RAZVESELI!
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 22:01
Pachira za 10,00knShockedShockedShockedShocked, sve ostalo je palo u drugi plan kad sam ovo pročitala...i prekrasnamagnolija i vizualizacije tebe u pidžami kako skačeš oko kućeLOLLOLLOL, ak se vračaš uzmi jednu za mene, please
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 22:11
Franjice, vidim ja da i ti imaš neki čudni virus koji se raširio među nama, a to je nabavka mnooogo biljčica...mislim da nema lijeka smile156
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 08:43
Franjice ja ti neki dan u rasadniku(napokon) i sa hrpicom cvijeća razmišljam..znaš one rehabilitacijske grupe kod ovisnika  kad kažu kod predstavljanja:"ja sam DM..i ovisnik sam..ha  o cvijeću"
počela sam se sama sebi smijati jer sam odlučila doći samo po jedan cvijetić..a ono nemreš odoljet.. 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 09:40
Draga baš si si super stvari donijela doma. Orhideja je prekrasna, a oduševio me spatifil, on će te uveseljavati cvjetovima cijelu godinu, a i Bushova kopanjica će se razveseliti iberisima.
A kupaonica, ma tko je još umro što je bio malo prljav, sad će ljeto, pa ćemo na Bundek.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 21:47
 Prekrasan sunčan dan a ja sva turbo, jedva dočekala povratak kući, napravila parfe tortu za goste u petak (morala "nadozidavati" modl jer mi je krema ispala super, po starom receptu a kreme 4 prsta više, jupi!!!!). Malo tuširanje biljčica (pa kad već ja ne mogu uživati koliko hoću u tuširanju, neka barem biljke uživaju) Sve mislila nešto pošteno odraditi a ono nikad kraja, peri tegle, mijenjaj zemlju... sredila samo one na prozoru u dnevnoj sobi, dobile i nove ukrasne teglice... Zadovoljna odrađenim, a ostalo, pa sutra je novi dan... neće mi posao pobjeći pa sad idem spavati!
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 22:50
laku noć ti želim...i sutra naravno novo ruho tvojih biljkica čekam na ovom istom mjestuWinkSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 20:15

Ovih mi dana kuća kao veeeeliki kolodvor (kakva bi tek gužva bila da mi je kupaonia u redu) i baš sam uživala a moje kopanjice polako ulaze u svoje najljepše doba:

Pogled iz velike  kopanjice u bušovu:
pa onda pojedinačne ljepotice:
 
 
 
 
 
i obrnuti pogled, iz bušove kopanjice u veeeliku
Baš sam sretna što ću sada tri dana provesti kod kuće, valjda će biti toliko suho da pokosim livadurinu (20 kvadrata,) presadim neke biljčice, sve mi se čini kako će hortenzija opet seliti a vidim da ću morati zaprašiti i ruže jer su nekako "čudno zelene".
 
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 09:51
Kako brzo prolaze dani... sunčeko me danas rano diglo, zaprašila sam rojžice (prepune pupova koji samo što ne puknu) od košenja ništa, sve je mokro, kopanjice ću oplijeviti kad malo zagrije, zaslužile su jer imam novu ljepoticu
božur samo čeka malo sunca pa da se otvore pupovi...Žao mi je što će sve odjednom otići, kopanjice nisu planirane za dugu cvjetnju već za dugotrajno zelenilo, zeleno bez puno zalaganja, zeleno za ljenčine!
Smrzla sam se pa sam se vratila u kuću, malo orosila teglice na prozoru dnevne sobe (Proljeće, kućna srećica najprije počela umirati, zamrla a sada se se zeleni oko nje).
smile42ne znam sigurno ne zeleni li se od ušiju sa "tulip tarde" koje sam kupila u Austriji... užas, ima toliko ušiju da mi je skoro teglica pobjegla sa klupice na prozoru. Zaprašila sam je, izgleda kao "zametena u snijegu" a zanima me je li prešlo na ostale biljčice... slijedi svakodnevna vizitacija jer mi je žao sve prašiti, no dobro vidjet ćemo!
Rođendanska orhidejica otvara i dalje cvijetove a prošlogodišnja se konačno pomaknula s mrtve točke, "baca" novi listić... hura, dočekala sam (nisam baš poznata po strpljivosti). Za nagradu su malo orošene...
Hoya - ne znam ni sama što reći, suhi listovi ali ne otpadaju, ma, malo ću je "zaboraviti" pa ćemo vidjeti što će se dogoditi
Kaktusi i sukulenti u "barčicama" drže se dobro, samo sam im se divila... još nije vrijeme nizašto drugo!
 Hura, pronašla sam luk što asm ga lani dobila od Shashe, ma baš me briga za tih par kapi kiše, idem urediti "forumski krug"
... ima tu Trišinog cvijeća (lani je to bila Trišina kopanjica) pa onda Lantaninog, pa Brankinog pa Katreinog - ma svi ste oko mene veli Perojska takoma...
Trčkarajući između pljuskova gore dolje za nagradu sam dobila još jedan otvoreni cvijeak, "betoinaka" moje krlajičice majke - prva što se otvorila ove godine
 
 
 
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 20:33
predivni su ti irisi ,a cvjetak TKM divan   ,koji mu je drugi naziv
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 20:45
Draga Đoja, obiteljska priča, moja je kraljičica majka iz Zagorja, iznad Kumrovca, iznad Sutle, govore neki nerazumljiv jezik, kad je MKM došla u Zagreb njoj je grubo zvučao naziv iz njezinog sela za tako nježan cvijet pa je (recimo da su oni izgovarali batunkve) pretvorila u nježnije betonike  (bila je djetence od 10 godina i jako se trudila usvajati nova znanja, učiti i stopiti se sa društvom u kojem se kretala) pa su tako božuri u mojoj obitelji znani kao betonike
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 21:04

Bilo kako se zvali, ovaj je predivan! Moji su još u malim pupovima, nemisle tako skoro cvjetati, vjerojatno neka kasna sorta.

"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 11:33
Već sam pomislila kako se me izbacili iz ovog dijela... a kad sam prolistala nekoliko svojih zadnjih stranica...umirem od srama... za moje kopanjice ću ovaj puta morati pozvati deratizacijsku ekipu, na jesen ništa, ama baš ništa nisam sredila i sad nešto ljigavo i trulo provlači se preko svih površina. SRAMIM SE!
Tko zna bih li se uopće i vratila na Forum da mi na prozoru se nije nešto zažutilo

ma danima se žutilo i onda sam progledala....

Na jesen su u jedan kut sobe stisnuli se svi cvijetovi, nepaženi, nenjegovani, nemaženi.. orhideje me napustile... neki jedva životare

ali se ne daju i onda, kao za inat dalmatinski luk (moje drage Shashavice) počeo ovaj tjedan cvijetati

Kaktusarij zaboravljen uspjevao bolje nego da sam ga milovala....

U predsoblju sve smrznulo... ode asparagus, ode ovo,  ode ono ... no sad kad me opet uhvatilo žuto, ma ono pravo cvijetno žutilo a ne kao do sada... bit će bolje.
Sve ovdje nešto novo, nisam sigurna jesam li slike stavila kako treba... tri puta mijenjala, popravljala, nisam sigurna znam li više išta, jedino što sam sigurna da ste mi ipak negdje podsvjesno nedostajali i da ću se pokušati više družiti s vama svima smile78
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 14:34

Glavno da si se vratila.

A što je to predivno žuto?

Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 16:44
Draga moja, najobičnije calanhoe, zaboravljene, prošlogodišnje...
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 17:09
nekoliko minuta slatkog posla oko ovih prekrasnih biljaka i rezultat će biti savršen, jer ima ipak, očito je, nije ništa nedostajalo.
lijepi pozdrav
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4041424344 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.