Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4041424344 184>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 07:05
Uživala sam u slikicama i priči...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 08:16
Mislim da je najbolji komentar: Šmrckov rasplesani vrt.Big%20smile
Cvijeća kao u priči. Pa povrća...Stvarno ste vrijedni i užitak je šetati i gledati vaših ruku djelo!Big%20smile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 11:48
Hvala vam objema na pohvalama i podršci. Ne mogu dočekati kad će biti nešto za papati. Upravo se spremam ići brati bazgu za sok, nakon toga plijevljenje.

Anaida što se desilo u Međimurju i je li ti bilo štete, na vjestima je pisalo da je bilo nevrijeme?

Baka drago mi je da si navratila, nedostajala si mi. Kao da te nestalo  na neko vrijeme. Nisam te vidjela ni na razgovorima uz kavu 2.

Takođe primjetim kad sve drage osobe nedostaju.Wink

Za objesmile79
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 13:42
Bog draga moja, prekrasno ti vrt izgleda, krumpir je već pozamašan, a kad vidim kako ti je čisto i uredno bez korova u luku, poželim da si mi ipak malo bliže pa da te iskoristim.
Grmić iz Peveca je prekrasansmile78
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 00:14
kod tebe prava raznovrsnot svegaSmile, nemogu a da ne napišem šta mi je bila prva misao kod tvoj edrvene gredice- koliko li je samo zemlje unutra natrpano???
A travkice nema nijedneClapClapClapWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 00:16
Znaš Triška nikad dovoljno vremena. Mrzim što ne mogu sve stići, bar osnovno. MM je danas bio kao puž , ništa mi nije pomogao kako treba. Koliko je do danas posađeno, danas sam još toliko( površinski ) graha, krumpira , krastavaca, luka. I to sam sve sama radila , glava me jako zaboljela od naopačke na dole. MM muž je radio police u kućici i da može alat pokačit da bude uredno. Vrijeme sjetve prolazi i neke se stvari rade poslije( kao uređivanje vrtne kućice). Najgore što ja red održavam, on i kad napravi red opet ne zna di je šta. Najgore i meni sve poremeti pa pola dana tražim stvar koju on nije pipnuoWink( moš si ga mislit). Eno ga otišao spavati posvađan, ko da me briga. Tek sam sada od glavobolje došla sebi nakon dvije tablete. I jako mu teško palo što prvi put mu nisam servirala večeru, jer sam bijesna. Znaš ne mamo djece, a ja račica pa volim da tko za mojim stolom jede bude sretan. A već me ljutnja prošla mada bi ga opizdila šakom, ma svi imamo lijevi dan i ponekad PMS, pa zašto ne i muški.
Otišli u bazgu, gospon MM natrpao pun auto drva ( još se i sjedala obaraju, pa si ga misli), bazgu ni vidjela nisam.

A Bandića kad sretnem izletiće kao sa ovog ekranaLOLLOL


Kad sam počela plijeviti, ponavljam si " Kao singerica si, čupaj, čupaj,... nema odustajanja". Ma stavit ću ija foliju ubuduće kao i ti Triška. Imala sam je kupljenu, ali zaboravila za nju.

Pao je i eksperimentalni sanduk sa krumpirom u koji ću nasipati zemlju i vidjeti koja količina krumpira će na kraju biti.Embarrassed

I tebi Triška što si našla vremena da me posjetišsmile79

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 00:23
Originalno poslano od člana Mamaa Mamaa napisao:

kod tebe prava raznovrsnot svegaSmile, nemogu a da ne napišem šta mi je bila prva misao kod tvoj edrvene gredice- koliko li je samo zemlje unutra natrpano???
A travkice nema nijedneClapClapClapWink


Hvala Mamita 

Ma i nije tako puno kako se čini. Korištena je dubinska zemlja od susjeda kad je kopao jamu za septičku + vreća od 50 litara eko stajnjaka + 80 lit humusa.
U dnu sanduka je granje i lišće.

I nema travkice za sada , možda je gore stavljena ta dubinska zemlja , a ona je bez korova.

Inače kad radimo povrtnjak busenje skinemo, pola metra prosijavamo zemlju u dubinu. Na dno tih pola metra stavimo busenje( naopačke) i pokrijemo zemljom iz dubine, tako spriječimo korov, on se odvaja na situ.
Sljedeću godinu kad otkopaš mjesto di je busenje zakopano tu je fini humus umjesto busenja.Embarrassed


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 00:50
ali je to i fini poslić bogme- pa kolko bi meni vremena za tak nešto trebalo??? ili možda znaš cijenu za one mini bagereWinkLOL on bi mi mogao ubrzatiSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 00:53
Bogme i meni treba mini bager, dođe mi da ga sama sklepamLOLLOLLOL

A i trebat će mi kad mi napada snijeg do ušijuWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 01:58
Evo par današnjih slikica. Neki cvjetići koji su muku mučili pa krenuli. Slikano je mobitelom, ja tuka zaboravila aparatEmbarrassed



Ako na salviji imate loše listove odsijecite  i biljka će nevjerojatno napredovati.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 02:03
Kako Lantana nazva ovu biljčicu, evo ganzanije.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 06:54
Kod mene (ja sam sasvim uz mađarsku granicu) nije bilo velike štete, ali je ipak jak vjetar pobacao par crijepova, ploča, slomio nešto granja.. A bilo je i malo tuče koja je ranila biljkice u mom vrtu, ali, opet, kako je izgledalo - imali smo veliku sreću što nije bilo gore.. No, muči me to što za sutra ili prekosutra opet najavljuju nevrijeme...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 11:11
Drago mi je da je prošlo uredusmile78. Možda ćemo u budućnosti morati koristiti one mreže za tuču, koje stavljaju na vinograde.  Sve je krenulo naopako , pa i vrijeme.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 11:37
smrckica pa tebe su opako naljutili (poznato mi to sa usporenošću baš onda kad treba potegnuti,a sve zbog vremena--sparno je znaš? )smile96LOL
lijepo si to složila sve Thumbs%20Up

a travčica sam se načupala jučer iz vrta pff
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 14:53
grmic iz Peveca je spirea koliko vidim,moja je vec precvetala
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 15:38

Smrcko uživala sam čitajući tvoje monologe i gledajući biljčice...

 
 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 15:49
Kontesica mene čeka najgori dio posla ,a to je plijevljenje. Sad je faza kad se ne razlikuje cvijet i koriv. Povrće je išlo u redove, te se vidi što je povrće. Trebala sam i cvijeće u redove. A sad tko živ ,a tko mrtav nakon plijevljenjaLOLLOL



Gio jeste spirea , mal mi je mozak koji memorira pa nikad popamtiti.WinkTreba nadograditi koju dasku u glavi.LOLLOL

Proljeće baš mi je drago da si svratilaHug, a tek uživalasmile71
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 17:16
smile39biće posla-i vrućine 
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 20:06
eh Smrcko vjeruješ ti meni ili ne ja se skoro svaki put sjetim tebe kad zaljevam vrt. Znam da ti je voda problem pa je zato svaka biljka još dragocjenija ( i onda mi je nekak lakše nosati kante po vrtu Wink)
 
biljkice su ti super
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 21:13
E moja Niho da vrućine, danas sam se 3 puta istuširala, a čini mi se bit će do spavanja i četvrti, najradije bi si ovako nešto stavila na sred kuće sa kockicama leda .


Drago mi je Hana, da  bar malo olakšavam muku oko zaljevanja. Da tek vidiš mene kako pazim svaku kap prilikom presipanja iz kaca u kantice za zaljevanje. Ni afrikanci mi nisu ravni, kao da radim sa opasnim kiselinamaLOLLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4041424344 184>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,320 sekundi.