Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4041424344 84>
Korisnik
Poruka
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 17:35
Pinus ja neman pojma gdje je sajam u Gudovcu.Ja idem na sajam u Sesvete,a to ti je istočni dio Zagreba.Međutim,tamo nema sukulenata(na moju žalost) nego dobar izbor vanjskog bilja.Ove Crassule su kupljene kod Bešlića u njegovom rasadniku.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 20:11
@Camellia, pogledaj ovdje kako me je @kamelija stručno potegnula za nos. Pomisli sam da ste vas dvije jedna osoba. Sajam u Gudovcu hahaha. . .
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2012 u 09:22
I mene si nasmijao.Eto sad je sve jasno.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2012 u 15:43
Camellia, draga iako sam već hvalila nove lijepotice... moram još jednom... Bravo za odličan izbor, krasne su !
belica,zagreb
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 16:32
znalci,molim pomoć ak može...
bila je vani na prozoru i super se držala dok nije ovaj snijeg pao i zatrpal ju...ne vidi se dobro na slikici,ali smežurali su joj se listići i sva je čudna...unijela sam ju u kuću ali kaj sad?...jel ju trebam podrezati?...neznam kak da ju oporavim a ne želim da umre...
može netko pomoć please...hvala...

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 16:48
Ostavi ju tako kako sad je i ne zalijevaj ju. Uskoro će pokazati koliko štete je pretrpjela. Nadam se da joj nije stabljika stradala. Lišće je stradalo i njega ćeš trebati poodkidati jer će i onako to oštećeno lišće otpasti. Ukoliko je stabljika ok, uskoro će dobiti novo lšće.Drži ju na izvoru svjetlosti.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 16:51


Crassula Ovata var.Jade Plant
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 17:22
moon,hvala na savjetu...
stavila sam je na prozor,valda će joj tam bit ok,jer nemem ju kam drugdje smjestiti a da nije na toplom...
ali kaj joj svo lišće moram skinuti?...ili samo ono kaj se jako smežuralo?...
a ova mala stapelia i ovo nekaj drugo kaj neznam šta je se super drži obzirom da je sve u istoj teglici...neznam kak je ova jadna tak stradala... baš sam zeznula...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 19:08
camellia...prekrasna je
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 19:09
arii...ne trebaš skidati lišće koje je zdravo, samo ono oštećeno. Slika ti je dosta loša pa se ne vidi najbolje, tako da meni izgleda kao da ti je sve oštećeno?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 19:15
Camellia, gdje ih samo pronalaziš više ? Baš je lijepa.

Arii, nemoj ništa skidati, vremenom će samo otpasti ono što ne valja.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 19:26
moon,Glikica hvala.
To sam kupila na sniženju u Zadru u vikend šetnji s Natalijom.Tamo uvijek nađem nešto što u Zagrebu nema.Bila je 13 kn skupa sa ovom ukrasnom teglom.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 19:58
Odlično Camellia, krasan cvijet, a i cvijetnjak, pa samo bi cvijetnjak platila više nego cijeli komplet Thumbs%20Up
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 21:21
glikica,moon,ja sam skinula ono šta je bilo smežurano i mekano...a neznam zašto je slikica tak loša,di god da sam probala slikati presvijetlo je ispadalo,ovo je još i najbolje ispalo...
sad je tak gola,na većoj grančici ima 3listeka ,a mala je dobra,nisam nikaj skinula...
jel bu se oporavila?...trebalo joj je dugo da mi pusti korijenčić i da počne rasti...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 13:48

Crassula Buddha's temple
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 14:15
Ma daj Pinus, kako ti tako raste ? Što joj činiš, priznaj !
Fantastična je !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 15:43
Pinus pa što radiš s tim biljkama?Očito imaš najidealnije uvjete za uzgoj i sretnu ruku.Ne znam što bi drugo bilo.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 16:45
Pinus...predivna jesmile227
 
arii....ako ti nije strulila i grana onda će se oporaviti, na mjestima gdje si skinula lišće pustit će ti novo, malo strpljena i bit će sve u redu. Da si ostavila to oštećeno lišće ono bi vremenom otpalo, no produljila bi si vrijeme čekanja rasta novog lšća. Samo pripazi sa zalijevanjem, sad u zimi gotovo zaboravi na zalijevanje
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 17:42
moon,grana mi se čini ok,normalne je boje i nije mekana...
a i nisam zalila već dugo,kak su počele hladnoće...
hvala na savjetima...
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 17:43
zaboravih pitati...koja je ovo biljkica na sličici od pinus,ova u sredini?...krasna je...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4041424344 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.