Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4041424344 131>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2011 u 20:30
Originalno poslano od člana tiass tiass napisao:

Drage moje, hibiskusi su vam predivni! Moram priznati da sam malo ljubomorna. Ja imam crveni dupli, cvate mi cijelu zimu, a raspored grana mu je koma. Da li ga smijem orezati s obzirom da je pun pupoljaka? I da li mogu te grančice zakorjeniti? Fala!


Pročitaj ove stranice o hibiscusima i sigurno ćeš pronać odgovor.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tiass View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tiass Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 09:25
Hvala Arim, našla sam nešto, ali tako mi je žao tih pupoljaka.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 16:41
Tiass,  mozes pricekati ovu sezonu, pa ga orezati tek u jesen kad zavrsi sa cvatnjom.
Mozes orezati selektivno, tj. dio grana orezati kako mislis da bi bilo najbolje, a dio ostaviti da cvate, pa kad te orezane grane dobiju pupoljke, onda orezati one koje si bila ostavila da cvatu.
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 16:30
Sjecate se onog "rekordera". E pa, posusen je, i postao je dio suhog vjencica:
Uploaded with ImageShack.us
 
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 20:22
...moj   izvjestaj  o  zapelcavanju  ispod  plasticne  folije....1  od   2  nije  uspio....divno  je  izgledao,  napravio  listice,  nakon  1,5   mj   pomalo  ga  otkrila  i   nista  -  poceo   se   susiti....  drugog    cu  jos   drzati  pokrivenog  ali  on  nema  ni   listica  ,   sami  stapicConfusedUnhappy ...
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 21:13
Manchi, prije skidanja kesice moras biti sigurna da je napravio korijen. Ako se nakon skidanja vrecice oklempusi, mora se brzo opet vratiti vrecica, jer to znaci da korijena ili jos nema, ili nije dovoljno jak.
 
Cak i kad ima dobar korijen, vrecicu moras skidati postepeno, tijekom 5-7 dana, ne naglo, da se uspije prilagoditi novim uvjetima.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 08:03
...skidala  sam  polako,  vise  dana  po  malo,    vjerojatno  je  stvar  u  korijenu...
 
 
....kad  je  ponovo  dobro  vrijeme  za  ovu  akciju  razmnozavanja,  kraj  ljeta??kad  prestane  cvjetati?? 
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 08:49
Nina ovako suh nije izgubio na ljepoti!Kako si ga samo uspijela tako osušit da ja zadržao lijepu boju a ni tučak mu nije oštećen?
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 14:43
Manci, zakorjenjuju se cijelu toplu sezonu, bez obzira na cvjetanje, jedino se neki varijeteti zakorjenjuju lagano, neki teze, a neki nikako.
Arim, rekli su mi na jednom forumu. Ubere se, okrene se naopacke, ispod njega se pazljivo stavi vata, tako da mu se ne osteti tucak, sve se to polozi da smotuljak novine, opet tako da mu se tucak ne slomi, a da mu novina drzi oblik da se  ne moze zatvoriti, i na vrh se opet oblozi vatom, i stavi na suho mjesto...nekoliko tjedana. Dakle skroz je jednostavno. Probat cu i sa drugim bojama da vidim kako ce ostati.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 16:38
...pa to je super,ljudi stvarno imaju super ideja.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 10:16
Ja sam 28.02. stavila jednu grančicu hibiskusa da se zakorjeni do dana današnjeg nema ništa samo rastu listovi, postalo je tijesno jer je u bočici od pola litre, uh stvarno mu dugo triba...da je lito već bi i procvita.
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 16:48
Udomacene vrste se obicno zakorjene u roku od mjesec dana (u toplom dijelu sezone). Ovi hibridni ima ih koji se i brze od toga, ima ih kojima treba po 3-6 mjeseci, a ima ih i koji nece nikad.
 
Najbolje zakorjenjivanje je kad sokovi najbrze kolaju, to znaci od sredine proljeca, do rane jeseni. Bolje je proljece nego jesen.  I pikajte na mjesecevu fazu od mladog do punog mjeseca, iskoristite blagodati prirode, ja to uvijek radim.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 13:52
Samo da javim da se moji niti jedan nije primio!!!Confused
 
Bili su pod vrećicom duže od mjesec dana i onda su kao počeli listovi pupati i razvijati se. U isto vrijeme su stabljike počele kao trunuti pa sam ih otkrila...i to je bilo to...korijen nisu imali. Nešto sam pogrešno napravila, ali šta? Confused
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 21:45
I moje grančice jedna po jedna se suši smile85,zapikane su u drugom mjesecu,od sedam još su tri kao žive,možda i prežive.Bar se nadam! smile127
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 22:12
proljeće, drugi put bude bolje...
arim, za ova tri

moj ipak odlučio pustiti korjenčiće, evo ovakav je



koliko još mora biti u boci?
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 22:19
Pčelica7 Thumbs%20Up nadam se uskoro i mojoj ovakvoj fotki.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 08:32
Pčelice šta si rekla koliko dugo ti je u boci?
Joooj koji divan prizor, vidjeti korijenje, bravo.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 08:41
28.02.sam ga stavila, ovo mi je prvi put ovako u prozirnu bocu da vidim korjenje...uh, gore je postalo tijesno, narasli su listići, i jedna travkica je narasla (korov)
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 08:43
I ja sam svoje od prilike tada posadila ali ništa nije tako brzo napredovalo!!! Da li bi ti bio problem da mi uslikaš stabljike kako trenutno izgledaju? Meni je taj dio bio najproblematičniji...
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 08:58
aaa, pa nije to baš brzo, tribalo mu je tri miseca...evo ovako je izgledao negdi oko Uskrsa...kad dođem doma poslikam ga

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4041424344 131>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.