Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bergenijino cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bergenijino cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4142434445 67>
Korisnik
Poruka
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 22:19
Vrt je fantastičan, a clematisi su san snova! Praznik za oči!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 22:54
Već je bilo vrijeme, da sa svojim klimavim nogama došetam i do tebe.....Ne mogu  zamisliti da sam sve ovo mogla propustiti. Predivan rascvjetani vrt, raskoš boja.......prelijepe kombinacije Nemam riječi da izrazim svoje oduševljenjeClapClapClapClap
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 23:45
sorry nisam imala namjeru pametovati..samo odgovoriti na pitanje Confused


Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 23:42
Čekamo nove slikice smile68
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 23:21
Evo novih sličica!
Pomalo u kasne sate...............
Kiša lijeva svakodnevno............osjećam se kao da živim u Londonu!
Svugdje ima korova, pa nemojte zamjerit ali jednostavno ne stignem.......
I današnje slikanje je prekinuto zbog kiše!
 
Najprije nekoliko panoramskih (s balkona):
Maćuhice u visećim posudama se dobro drže, a u njihovom podnožju clematisi. Još su  mali pa im ne smetaju! Procvjetao samo Multiblue, a ostali nešto štrajkaju, Pilu i Mr. president. Desno u kutu se vidi klijalište! Dosta toga je niklo, ali dosta toga uopće nije niklo! Vrijeme je da krenem sa presađivanjem ali ne mogu zbog blata!
 
Pogled na travnjak i kamenjar. Ove godine nisam zadovoljna s travom, puna je korova i  nema lijepu tamno zelenu boju:
Nekoliko sličica iz kamenjara u dvorištu.
- arenaria montana -
 
- niski zvončići -
 
- pomalo svega i svačega - armeria maritima, lithodora, karanfilići.... -
 
- ukrasna trava, gipsophila repens i armeria maritima..... -
 
- počeli su cvjetati karanfilići koji mirišu - meni najdraži:
 
- heuchera u posudi -
 
U vanjskom kamenjaru je prava džungla. Biljke rastu ko lude....... Moram to malo urediti, ali mi vrijeme ne dopušta!
Perunike su u cvatu, za sada prevladavaju ljubičaste, plave i žute:
 
 
 
 
 
 - lupinusi -
 
- timijan, armeria i gipsophila -
 
- rožac je sada najljepši -
 
- smilje  -
 
- mlječika cvate već mjesecima i uvijek je lijepa -
 
- jedna crvenolisna heuchera okružena saponariom i cerastiumom -
 
- i tu su karanfilići puni pupova i samo čekaju malo sunca da procvjetaju -
 
- alstroemerie -
 
- petoprsta -
 
- jedan pakujac, koji je prošle godine kupljen u decori, još je malo slabašan, ali bitno je da je procvao jer lanjske godine nije -
 
- za kraj suhe ružice koje sam nabavila u uresu prije par dana- smjestila sam i h u podnožje jedne lagerstroemie. Nadam se da će im odgovarati -
 
 
 
 
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 02:24
Bergenija prekrasno ti je cvijeće, tako bujno i bogato...Posebno mi se sviđaju lupinusi, koji meni nikako da uspiju cvjetati...Imala sam nekoliko pokušaja ali bez uspjeha..I ove sam ih godine posijala, još su mali...Kakve su ti boje alstromerije, da li iste kao i kod Hoye?smile79
sutra je novi dan
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 07:52
Kamenjar je cijeli rascvjetan sa prekrasnim cvjetnicamaThumbs%20Upa ti napupali karanfili kad oni otvoresmile78
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 07:55
Ja sam došla, ali ne vidim ni jednu sliku!Confused
Nikad do sad nisam imala  problem kod tebe a sad ne vidim ni ove ni one stranicu (ili dvije) prije! Nadam se da je nešto prolazno kod mene!Confused
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 08:44
Baš šteta Baka što ne vidiš slike jer su prelijepe.

Koja raskoš!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 10:12
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Baš šteta Baka što ne vidiš slike jer su prelijepe.

Koja raskoš!
 
Dok sam čitala tvoj upis otvorila se prva slika i onda sam shvatila... otvaraju mi se jako polako. Pa sam sa strane odigrala partiju karataWink....i dotle su se sve otvorile.Big%20smile
Pa zbilja bi bila šteta da ih nisam mogla vidjeti.
Takav raskošan vrt!
Bergenija prepredivno!ClapClapClapClap
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 11:58
ja se tamna pripremila da se deremsmile107-za nove biljke a ono tup pa šta sad uradi ma svaka čast -legendoooooo
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 12:51
Jooooj,Bergenija,divota!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 13:13
Divota, a travke i korova, malo, malo ... Šta da ti izdvajam? Ništa, jer ti je sve jedna predivna skladna cjelina! To je Bergenijino dvorište! 
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 14:34
ja vidjela sve i odusevila se ,posebno koralj.zvoncicu u tegli
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 15:40
Prava raskoš od cvijeća .
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 17:13
Hvala curke! Drago mi je da vam se sviđa!
Ni danas nisam čistila korov jer pada kiša cijeli dan. Zaista čudno, zar ne (pada konstantno već 15 danasmile207)
Svima koji šećete mojim vrtom  - smile72
Samo da jagodi odgovorim da su alstroemerije iste kao hoyine, znam da ih ima u puno boja ali još nisam naletjela na njih, ako bude prilike - moje su! Jako mi sviđaju jer ne iziskuju nikakvu njegu!
A, da isto kažem - ako netko želi ovih karanfilića koje vidite na slikama (svijetlo ružičasti i mirisni) drage volje ću vam ih poslati jer ih imam previše i moram ih prorijediti, zato javite se!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 07:59

Draga naša Bergi, i kod nas pada li pada (ali počelo je tek prije 2 dana tako da sam zahvalna za sunčane dane koje smo prije toga imali). No, moram ti reći da biljkice kod tebe divno izgledaju! Koliko ljepote u kamenjarima... Moje biljke u kamenjaru su puno manje od tvojih i zato tvoj kamenjar sa žudnjom gledam te čekam da prođu godine kako bi se i moje biljkice što više razrasle!

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 08:12
Predivan ti je vrt, vjerujem da je miris koji se tamo širi za poludit. Svaka čast
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 08:45
Prekrasno, znam da već svima ove riječi pohvale zvuče "ofucano" ali stvarno imaš vrt koji ne može nikoga ostaviti ravnodušnim, to je bar moje skromno mišljenje Embarrassed Clap!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 09:52
Ta se ljepota ne može opisati riječima, uživam gledajući predivne slike tvog cvijeća i samo da znaš uvijek si nam na "tapetu", ne prođe niti jedno druženje da netko ne pita: "Ma jeste li vidjeli Bergenijino cvijeće"?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4142434445 67>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.