Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4142434445 140>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 22:49
Duda zapisano.
Bako, ja sam ove godine isto kupila gomolje, na proljeće posadila u žardinjere i stavila na sjeveroistočni prozor, znači sunca imaju samo ujutro rano. Ova narandžasta begonija je trebala biti žuta i barem 30-tak cm niža LOL. I dok su crvene cvale naveliko, žute isto procvale ova je samo rasla uvis, tako da sam i ja mislila da neče niti cvjetati, ali zato kada je počela cvasti.... šta da kažem, lijepa je....Da, kako i sve cvijeće dok sam sadila dobile su osmocote spororazgrađujuće gnojivo ..... i to je to.
Athena, bršljan je tu da štiti panj i "posudu" koja je na panju u koju je posađeno cvijeće. Naime na panj je usađen emajlirani kolut visine 30-tak cm i koji je popunjen zemljom za sađenje cvijeća. Prva ideja je bila skriti bršljanom taj kolut, ali sada vidim da ujedno i štiti zemlju od pregrijavanja....
Triša, žao mi je za cobaeu... moje cvjetaju pa se nadam da će biti sjemena za nagodinu.
Svim posjetiteljicama moga dvorišta velikismile78.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 22:56
Otoče, tebi sam zaboravila odgovoriti, sobna je biljka.
Shasha, ti si mi uletila dok sam pisala, a ne nije on visok, on je pristojne visine cca 1,2 m, a onaj veliki u vrt je moj, od mojih lanjskih suncokreta.
Ja bih tako voljela doći do sjemena boco suncokreta, oni su mi posebni Wink, mada znam da iz sjemena ne mora biti kakva je bila matična biljka.....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 22:59
Ja  ću svakako pobrati sjeme tih bucmastih niskih a znaš da ih budem i na kavu donjela sigurno(mislim,onda kad se sjetite da VEĆ DUGO NISMO PILE KAVUsmile135)
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 23:18
Šta imaš apstinencijsku krizu LOL?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 09:37
ja došla pogledati samo novitete, i pregledala 30 stranica- bilo mi lijepo gledatiBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileSmileSmileSmileSmileSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 21:12
A mama što ti mene nasmija -ta ti je dobra -svaka častLOL
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 21:38
Vidi mesmile135..kaj to nije krizaLOL(i neda mi se tolike koverte slati poštom a htjela bi se toga riješiti)
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 22:37
kava mora uskoro biti obavezno, ali daj se još malo strpi sashka i ne šalji još ček da upotpunim(o) popise LOL
imenjakinjo kod tebe se uvijek dobrano iznenadim čega sve nemaš u vrtu Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 00:33
Shasha ovaj smajlić je baš za apstinencijsku krizu, a konti je u pravu, prvo da se svi skupimo, pa popisi, a sjemenje sada dozrijeva....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 00:27
Pa kaj ako je kriza,ne možemo dvije kave imatiLOLI kaj,kriza,samo o krizi pričate svuda,zbog krize ne stavljaš slikice.Kaj da ja gledam,u zid???
Ako ne staviš uskoro nove slike,bum ti morala crtati cvijeće,samo zachatavamo(red je da opomenem,bar samu sebe da podsjetim kako ovdje nije tema za dogovore za kavusmile42)i ništa mjesta za slike da ostavimoLOL
E onaj tvoj"crvenko"(nikad mu ime nebum zapamtila)raste ko mutav.Moram mu vrh cvaknuti jer bude do jeseni 1m.visok.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 09:54
cvakni i zapikni u malu teglicu  udomit ćemo LOL
a sad dalje čekamo slikice kat.rea Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 16:04
Očito ima tisuću utjecaja na rast biljki. Moja begonija žuta je smiješna... moram ju slikati. Isto je u hladu, malo dođe sunca, mrvica... A crvene takve giganstke sam i zaboravila, morala baciti, jer kako su rasle tako se lišće sušilo. Sad s novima, "normalnima" imam više sreće.
Ova tvoja je prekrasna!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 21:31

Dođoh, vidjeh i - kat.rea - super!

Tvoja irezina (valjda sam dobro zapamtila - učila si me kako da pamtim) je mala, ali snažna. Vidim, tvoja se penje u visine, valjda će i moja.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 09:09
Ma ljepoto moja sad  da izabiram ne bi znala šta kad je sve predivno.Mogu sad zamisliti koliko ideja već imaš za narednu godinu za saditi cvijećasmile217----------samo zapisivaj
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 20:26

smile78svim posjetiteljicama moga dvorišta.

Niho, ne samo da zapisujem, već i sanjam LOL.
Na lodži imam dva stara hibiskusa, smješteni su tako da ih ne prži cijeli dan sunce, ali ih je zato uslikati već problem, uvijek je u sunce, tako da već danima lovim cvijet i evo konačno
Tropski%20hibiskus%20-%20lat.%20hibiscus%20rosa%20sinensis%20
puni su pupoljaka, nadam se da če sada stalno cvasti
Tropski%20hibiskus%20-%20lat.%20hibiscus%20rosa%20sinensis%20
na zidu alisumi mole Boga za malo kiše, a na stolu su moje divljakuše petunije ( ali su mmmmmirisne)
petunije
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 20:36
Krenula sam slikati od zapadne strane
smokva%20lat.%20fikus%20carica
evo moje smokve, odnosno dijela nje sa plodovima.... sada je počela dozrijevati i svaki dan imam par plodova za ubrati...mljaccccccnoćna%20frajla%20-%20lat.%20mirabilis%20jalapa
uspjela sam uloviti i prvi cvijet noćne frajle. Hvala, smile42a joj kome, mislim da je Shasha donijela u Zg na kavicu rano proljetos sjeme, ako sam pogriješila oprostite.
 
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 20:37
Kato -ja sam sad opet bezobrazna ali de ti meni tu jednu reznicu zapelcaj ----i kad bude spremna ja i ti se dogovorimo ,,,,,,,,,LOLali ne znam više hvaliti tvoje cvijeće već ću sad ovako -malo bez-------postupati-a ti mene slijedi jer imam osijećaj da si neke propustila ----------i hej bilježiš li ti menesmile232
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 20:40
Između smokve i glicinije smjestila se ruža pokrivačica tla koja cvate drugi put
pokrivačica%20tla
pokrivačica%20tla
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 20:47
Niho, naravno da bilježim, do sada imam zapisano kineski šaš i gliciniju, a sada nisam skužila što žicaš, jel smokvu ili hibiskus. Kineski šaš samo treba iskopati, a mlade glicinije su dobile zaštitu od plastičnih flaša, jer moji muški dok kose dvorište sve pokose Angry. Ma poslikati ću ti to sutra da se uvjeriš da mislim na tebe Wink.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 21:16
jugoistočna strana
banana%20-%20lat.%20musa%20basjoo
evo i moje banane - evo šta je napravio vjetar sa mladim listom prije tjedan dana
Iza banane su irezine i ( valjda) žuta anđeoska trublja
irezine%20%28i%20anđeoska%20trublja%29
a ispred su "otočići" od alisuma
lantana
pored trublje se smjestila moja prva i ( za sad) jedina lantana
lantana
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4142434445 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.