Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gorski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gorski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4142434445 58>
Korisnik
Poruka
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 22:23
uh šta volim kad se šareni! ti se draga moja razbacivaš sa latinskim nazivima. ja ih neznam nikako!
prelijepo ti je cvijeće, a šta se tiče županije, ja te pozivam, samo dođi!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 15:15
Nataly,opet sam malo svratila i od posljednjeg posjeta nisam promjenila mišljenje,sve je prelijepo.smile73
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 15:27
Bravo djevojko, jako je lijepo kod tebe!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 15:28
Krasno, krasno, krasno.... cvijeće kao iz kataloga.
Dođe mi da isprintam tvoje fotke, onako da imam bazu podataka o nazivima pojedinih biljaka. Sve tvoje biljke su reprezentativni primjerci svoje vrste.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 15:44


Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 18:05
Za dans mi je toj vrt poslijednja "štacija"/postaja/. Nisam čitala komentare, samo sam trčala, trčala da stignem vidjeti sve prekrasne cvijetiće, kojih ima na pretek

Ako me večeras budu boljela koljena, ti si kriva

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 18:09
prekrasno cvijeće u kamenjaruSmile
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 07:02
Po šumama i gorama cvate cvijeće ponosno!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 07:16
Lijepa gužva na terenu, krasne slike šarenila, a tebi hvala za potpune nazive biljaka.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 09:57
uredno cvjetni i predivno kao i uvijek! ovaj put delphinium i ostići su mi NO1
"radije bih imala ruže na stolu, nego dijamante na vratu"

emma goldman
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 14:56
WooW koliko sam bila u zaostatku, sad idem još jednom prelistati jer od količine cvijeća nisam ni pola popamtila a da ti ne kažem da pola biljki vidim prvi puta, npr onaj penstemon Husket- kako je famozan, pa ovi bijeli i žuti jermeni (nikad čula Embarrassed), pa ono žuto od Free........
Oni makovi dupli bi mogli biti iz sjemena što sam ti slala ( original Toni-Babotok) ali kod mene su roza a na tvojo slici izgledaju crveni. Svake godine mi niknu bez da sijem....
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 16:33
prekrasno,koliko vrsta cvijeća.........smile120
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 19:41
predivno ti je u vrtu
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 06:14
Kao i uvijek sve je prelijepo, poseban mi je ipak ovaj crveni mak! Molim te pokušaj skupiti njegovo sjeme za mene, ja ću za tebe pokušati skipiti sjeme mog roza maka Smile
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 23:39
divno
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2011 u 10:00
pravo bogatstvo cvatućih biljaka kod tebe, ruže su prekrasne, a ova slika mi je posebna

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 21:11

Mali kaktus, Korijenko - jarmen bi trebao cvasti cijelo ljeto, vidjet ćemo. Za sada sam zadovoljna bujnošću ove biljke.

Floramy - i ja ponekad prije posla obnovim baterije šetajući prekrasnim vrtovima na ovom forumu

milica 7 - mislim da si dobro ukazala na pogrešku koju sam napravila pišući kako mi se achillea ptarmica razmnožila sjemenom. Embarrassed Razmnožila se korijenjem.

anči39 - ni ja ne mogu zaključiti da li su tvoje ivančice i ovaj jarmen iste biljke (ove moje biljke prezimljuju kod mene bez problema)

Anastazija, Fany54, Silvestra , Anaida, Lora, hana K, gospina trava, VILMAČ, flover, gioiaa, moon, Mari  - hvala drage moje na posjeti i lijepim riječima

Antonija - nikad se ne zna kamo me put može odvesti Wink

Mali gogo - primjetila sam da smo u isto vrijeme šetali vrtovima: ja kod tebe, ti kod mene... Samo printaj ako ti to može pomoći. Nazive biljaka znam samo one koje sam kupovala preko kataloga. Ono što sam dobila ili kupila po trgovinama, rasadnicima...samo pogađam. Zato bi voljela kad pogriješim da me netko ispravi..

Hoya - baš sam i Malom Gogi objasnila da za neke biljke znam točno kako se zovu pa to i napišem..

nichl - procvao mi još jedan ljiljan, ali ne znam iz kojeg razloga je dosegao visinu od samo nekih 20-ak cm. Cvijet skoro da je na zemlji...Eto njegove slike




Ima još...

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 21:25

Početak je srpnja pa bi u ovom postu htjela staviti još malo slika biljaka koje su procvale krajem prošlog mjeseca.


- lychnis arkwrightii sam kupila lani u proljeće. Mislila sam da nije prezimio dok nije procvao. Moram ga (čim ocvate) preseliti, jer su se pupavice razrasle pa će ga ugušiti.




- lychnis coronaria




- Hemerocalis Always Afternoon (graničica)




- kalifornijski mak (mislila sam da postoji samo u žutoj boji, ova boja cvijeta me zato iznenadila)




- Leucanthemum maximum Christine Hagemann (ivančica)




- crvena monarda (indijanska kopriva) počinje sa cvatnjom




- kniphofia (tritoma) doputovala prije godinu dana sa sjevera - od Shashe



Nastavljam...

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 21:38

I na kraju da još odgovorim Monny i Misty kojima se svidio mak. Doista je prekrasan i ako ne griješim to je mak čije mi je sjeme dala Korijenko, a ona kaže da je kod nje doputovao iz Babotoka...Wink Nadam se Misty da ću znati skupiti sjeme Embarrassed.
Žao mi je što jedan cvijet tako brzo ocvate (srećom se otvaraju i drugi pa je dojam drugačiji). Slikala sam jedan cvijet nekoliko dana za redom, ovako to izgleda:

- 26.06.




- 27.06.




- 28.06.




- 29.06.




Ovim slikama maka lijepo vas pozdravljam...smile78

Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 21:42
Nisam htjela upasti dok si nastavljala.....prelijepo cvijeće

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4142434445 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.