Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Prirodni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - arčilend
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


arčilend

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546 54>
Korisnik
Poruka
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2015 u 18:15
rajski vrtovi,


ne znam ni ja kako se zove...ta biljka je jedna od mnogih , kupljena na pijacu, od starih bakica...toliko su stare, da jedva dođu do pijace, ali u korpama imaju prelepe sadnice cveća...najčešće je to ono starinsko...baštensko...višegodišnje...ova biljka je bila malecna...jeftina...posađena u jogurtsku čašu...zemlja obična, baštenska...a vidi koliko lepo cveta...višegodišnja je biljka...ali mrzne, pa mora u sobu...preko zime joj lišće opadne, a u proleće oživi...
inače u arčilendu je prava jesenja atmosfera...skoro je sve pobrano...ostale jabuke, kruške i mušmule...sada se bacam na pripremu ukusnih jela i slatkiša...
vidimo se opet...


"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2015 u 22:40
tikvice su definitivno kraljice jeseni u tvom vrtu; nadam se da nemaš štete od ovolike kiše, a nepoznata biljka je beloperone, biljka račić, baš ti je zgodna
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2015 u 20:33
Odavno nisam zavirila u arčilen i bome sam se našetala, pogostila. Ljeto i jesen su dali (naravno uz tvoju zaslugu) obilje plodova. Svaka čast majstoricesmile55
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2015 u 21:54
Lijepo si prikazala uživanje u plodovima jeseni.smile57 Kod nas se izraz "uživati" koristio za korištenje nekog zemljišta/imanja bez obzira na vlasništvo (npr. neki od braće nije nasljedio komad zemlje ali je ostao uživati taj dio, pa dok on "uživa" znači da obrađuje i koristi se svim plodovima)
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2015 u 11:32
Originalno poslano od člana Nisa Nisa napisao:

tikvice su definitivno kraljice jeseni u tvom vrtu; nadam se da nemaš štete od ovolike kiše, a nepoznata biljka je beloperone, biljka račić, baš ti je zgodna




nisa, tikvice i tikve, same su zaslužile da imaju poseban tretman u mom vrtu...nije bilo štete, ni zbog kiše...ni zbog suše...sadila sam ih u sanducima, i zalivala kad je trebalo...
biljka račić (nisam znala da se tako zove) je starno lepa...kasno je procvetala, ali dugo joj traje cvet...malo pravi lom, jer joj opadaju cvetići...toliko je bila neugledna, kad sam je kupila...nisam čak ni znala da će cvetati, ali sad je prelepa...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2015 u 11:38
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Odavno nisam zavirila u arčilen i bome sam se našetala, pogostila. Ljeto i jesen su dali (naravno uz tvoju zaslugu) obilje plodova. Svaka čast majstoricesmile55


aralija,


nije baš bilo obilje...ja sam zadovoljna, koliko sam radila...ove godine posvetila sam više vremena, vinovoj lozi, i to se odmah osetilo...manje sam se bavila baštom, jer nisam na vreme spremila rasad...zatim mraz...posle suša...
biće bolje...sledeće godine ću se malo bolje organizovati...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2015 u 11:39
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

Lijepo si prikazala uživanje u plodovima jeseni.smile57 Kod nas se izraz "uživati" koristio za korištenje nekog zemljišta/imanja bez obzira na vlasništvo (npr. neki od braće nije nasljedio komad zemlje ali je ostao uživati taj dio, pa dok on "uživa" znači da obrađuje i koristi se svim plodovima)


mari,


...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2015 u 11:44
kompot od dunja...





"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2015 u 11:49
za sve posetitelje arčilenda...



"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2015 u 11:57
španska paella...







"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2015 u 12:07


"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2015 u 12:10


"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2015 u 20:38
Kod tebe i slatkog i slanog, prava gozba. Ova piletina izgleda odlično, možeš li napisati recept.
Vrt ti je super, kao je lijepo  brati i uživati u onom što si sam posadio i uzgojio. Hug
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2015 u 21:10
Baš si vrijedna!Kad sve stigneš?Spavaš li uopće?
Čupko isto ima obaveza preko glaveod lajanja na 
zvijezde,dežurstva u vrtu,voćnjaku i kući,vožnje biciklom,
a mačka se samo izležava

Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2015 u 18:02
Originalno poslano od člana Karli Karli napisao:

Kod tebe i slatkog i slanog, prava gozba. Ova piletina izgleda odlično, možeš li napisati recept.
Vrt ti je super, kao je lijepo  brati i uživati u onom što si sam posadio i uzgojio. Hug


draga karli,



uživam u kuvanju...biram kvalitetne namirnice, ao nda ne može mnogo da se pogreši...recept je sa interneta...

http://www.jaukuhinji.com/2013/04/spanska-paella-video-recept.html

malo sam ga promenila...umesto "kozica u oklopu stavila sam dimljenu pršutu, a umesto pilećih grudi, ja sam stavila pileći batak sa karabatkom...savršeno je...probaj...nije teško napraviti...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2015 u 18:13
Originalno poslano od člana miska miska napisao:

Baš si vrijedna!Kad sve stigneš?Spavaš li uopće?
Čupko isto ima obaveza preko glaveod lajanja na 
zvijezde,dežurstva u vrtu,voćnjaku i kući,vožnje biciklom,
a mačka se samo izležava



miska...



nisam mnogo vredna, samo imam lufta...moj sin se osamostalio...ostalo mi viška slobodnog vremena...počela sam da se ozbiljnije bavim kuvanjem...isprobavam recepte...ne volim baš da jedem, ali mi je uživanje da spremim nešto lepo...za moje momke...

pratim televizijsku emisiju "24Kitchen"...isprobala sam na desetine njihovih jela...sva su savršena...



neverovatan je...a mačka luda..jela bi ceo dan...samo se izležava...ne smem da priđem frižideru...mjau..mjau...kao da hranu nikad nije videla...drčna...


"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2015 u 20:34




čuva stražu...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2015 u 20:37
raštan...
valjda će procvetati, kako bih skupila seme...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2015 u 20:40
salata posađena...između nikoliko kućica sa graškom...samo da vidim da li će preživeti ako nikl+ne ispod agril folije...



"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2015 u 20:45




odustajem od prolećne sadnje belog luka...
zadovoljna sam prošlogodišnjom jesenjom sadnjom...
bio je savršen...krupan...zdrav...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546 54>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.