Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Franjicine kopanjice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Franjicine kopanjice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4344454647 51>
Korisnik
Poruka
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 15:12
...ovaj puta ću škicati često u gnijezdo, samo mi nije jasno kako su ga mogli tu napraviti jer je naša Mia stalno hodočastila i tražila žrtve...no ove je godine više nemamo, pa možda ću imati male, male lastavice!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 17:42
Ah moja franjica predpostavljam i ko je ta predobra duša koja ima svoje komentare na sve što ti slikaš imala sam i ja jednu takvu pa sam je nakon 7 godina odje.... Wink
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 17:53
"Ah moja franjica predpostavljam i ko je ta predobra duša koja ima svoje komentare na sve što ti slikaš imala sam i ja jednu takvu pa sam je nakon 7 godina odje.... Wink"


..krivo shvaćeno , međusobno peckane sa predragom forumašicom....koju izazivam da pokloni neki novi cvetek u moje kopanjice, npr. iberis..pa jedno dva kvadrata majčine dušice....
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 18:20
smile227Franjice, baš mi se svidja sve, osim one bjeline od snijegaLOL

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 18:25
a gdje ti vidiš bijeli snijeg, pa to je neko zmazano čudo, sivkaste boje, samo što svijetli na suncu!!!
Na vrh
53rijeka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 2310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 53rijeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 19:14
..... aaaaaaaaaaaa konacno si se se probudila iz zimskog sna i stigla malo rifresirati kopanjice, a nisan
znala da nema vise mace

Meni je ljepse ovako kada dojden kemu va vrt pa najden se skupa .....ovo novo nisan jos ni ukapirala,
ima vrimena ......  mda........ mlada san ja jos....Wink
ex rijeka53
mojblog
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 19:24

Franjice, tek su krenuli vjesnici proljeća, još je snijega, ali kad okopni bit će tu ljepote!

Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 13:02
smile193 smile209 puši mi se iz ušiju, bilo gdje sam danas nešto otvorila na Forumu samo neke rasprave, svađe,  sumje u regularnost natjecanja... odlasci dragih ljudi...upozorenja o opasnostima... kazne... postajem paranoična,  ne znam jesam li danas loše sreće, je li takav dan ali sve mi se GADI... ovdje sam isključivo zbog akumuliranja znanja, ljubavi i dobrih vibracija.... što se događa! Zar ćemo dozvoliti da nam oduzmu i DUH... možda bi bilo bolje da se nekoliko dana odmorim i od Foruma iako u mjesecima Forumskog posta znala sam uhvatiti samu sebe kako mi nedostajete ali nisam imala dovoljno psihičke snage za par klikova...a sad razmišljam imam li psihičke snage za sva ta sranja što čitam!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 09:18
Franjice, samo duboko udahni.
 
Evo, da te malo oraspoložim nudim ti deal: negdje sam pročitala da voliš frezije, a ja ih jučer kupila Smile . Da li želiš par lukovica ( pišem par jer nisam vidjela koliko ih je u pakiranju) i još nešto plavo sam kupila...
Budući da žicaš pelcere, mislim da ovo ne bi trebao biti problem posaditi i čekati da krenu...ha, šta kažeš, jesi za???
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 22:18
ti si prava dobrica, "nemoj se ljutiti dala mama malo čokolade..."  jedva čekam pru kavicu u ZG.... (ha, a hoće li biti takvo nešto prije Uskrsa jer poslije toga ja neću moći bar dobra dva mejsea na kavicu...) u svakom slučaju, gurni ti njih u zemljicu pa nek misle na mene kod tebe... ups, u subotu idem u Vrapče na Misu.... čujemo e, pusa
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 17:47
Jučer na placu ugledala prekrasno drvce
probala plodove, nisam baš oduševljena iskreno govoreći okusom, ali drvce me stvarno zaludilo... imam koščice..baš ću se poigrati
Puna kuća me veseli ali dobro mi dođe "obvezatan rad" na dvorištu. Kruškica skitalica dobila stručnu obradu, agronom joj sredio frizuru.. sve mi nekako čudno izgleda...
Mačuhice su za sada došle u tegle, nekako ne mogu dočekati pravo proljeće iza kuće pa da me barem one vesele.. jasno da su prvo žute na redu...
...naručila tamnoljubičaste...dobila bordocrvene....no i ove su mi lijepe
Samo malo prekopala velik kopanjicu kako bih si uljepšala pogled sa balkona kroz magnoliju
A već sam spomenula kako me MPS iznenadio kupivši mi jednu žuuuuutu orhideju, pa da se pohvalim sa oba ljubimca
...obična je phala ali mi je baš draga
Radila nisam ništa a noga me kljuca u glavu..odoh "peglati plahte"!
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 19:09
Peglaj, peglaj plahte, umjesto da odeš na neku rekreaciju. Maćuhice su prekrasne, a grmić ima jagoda pa smo i mi imali prilike probati taj gorki plod.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 20:37
Mačuhice i orhideja (kao i ponosni darovatelj) su super Clap, a kumkvat je prekrasno drvce, pogotovo kad ima plodove na sebi, ali nije baš nešto za jesti...
život je more
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 20:49
Prekrasan si poklon dobilaClap

Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 20:48
< ="Content-" content="text/; charset=utf-8">< name="ProgId" content="Word.">< name="Generator" content="Microsoft Word 10">< name="Originator" content="Microsoft Word 10"><>

 

Prošli su Uskrsni blagdani, okupila sam cijelu obitelj oko sebe i MKM, napunila baterije

 i krenula u «nove radne pobjede»

 

 

Nevjerojatan prizor, sa prozora pogled ide daleko, daleko sve do Šestina i Medvedgrada iznad njih...

 

 

a u noći Medvedgrad svijetli (umjesto da grije domaćinstva 1p siromašnih obitelji)


Vrijeme bljakasto baš kao i moje raspoloženje, svi me uvjeravaju kako e nemam čega bojati no negdje u meni crvek ipak radi... što će biti ako bude... pa liječim tjeskobu fotićem, pogled prema Maksimiru



 

Pogled prema gradu

 

jadničko dvorište

 


Gotovo je gotovo, operirana sam, sređen mi je discus hernia, dobro sam, hura, svijet je lijep, svijet je vedar kao ovo cvijeće koje sam prvo ugledala nakon budjenja

Peti dan nakon operacije konačno me dočekuje domek moj... velika kopanjica vrišti bojama

 

 

Skitnicinih 7 zumbula od kiše i težine cvijetova polijegalo po zemlji... a veliki su i teški, nije ni čudno


Magnolija ima tisuću cvijetova

 

I kruškica skitalica dočekala me ukrašena tisućama velikih bijelih cvijetova

 

Ruža se raširila kao da me nije bilo mjesec dana


Mačuhice na stepenicama (joj, to baš i ne ide tako lako, nekako su mi visoke za penjanje) čine mi se lejpšima no prije odlaska u bolnicu

 

U kući se sve žuti

a jedna se calanhoa drznula procvjetati nekom drugom bojom

Ovo je nešo što je «cmrljilo» cijelu zimu sa sada se predivno razraslo...

Cvijetni se kutak solidno drži

I sada sam stvarno samo za u krevet, smotru sam obavila i sva sreća da mi ipak pogled stalno hvata ovu prelijepu sliku

Zamislit ću kako nema kuća iza magnolije i sanjati plavo, sunčano nebo... još neko vrijeme ću ipak više biti u virtualnom svijetu nego što ću ruke gurnuti u zemlju.... no doći će i to, kao što nam je konačno došlo ovo tako dugo očekivano proljeće.

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 21:03
Koji veličanstveni povratak kući. Dočekana si zaista prekrasnim prizorima iz tvoga dvorišta i još si to podijelila s nama. Bravo, drži se.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 20:15
Na povratku sa vađenja konaca dočekala me veeeelika koverta od naše Jagode iz Rijeke..juuupi, još novih irisića, pa jasno onda nešto žuuuto  kaktusić. Sve sam pogledavala kroz prozor hoće li se netko od susjeda pojaviti da mi to gurne u zemljicu ali danas sam svoju sretnu kvotu iskoristila. Sad sam lijepo kleknula  na koljena junačka i laganini razgrnula zemljicu  lnježno veći dio stavila u veliku kopanjicu a manji dio u Trišin vrtek, u njoj je samo nekoliko jaglaca i mini narcisa a iz njega smo izvadili tekomu i presadili je u veiku posudu i dobila je MPK zelenilo za terasu. tekoma se primila i pušta pupove pa se veselimo i MPK i Moj Možda Zet i ja. Nemam snage za zalijevanje ai čini mi se da je zemlja dovoljno vlažna . Koji divan osjećaj zemlje na rukama! Sutra zalijevanje i fotkanje pa da vidite da sam "opet u sedlu" iliti ga "opet na motiki".
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 01:47
prekrasno Franjice, lijepo što si se dočepala svog vrtića. No ne bi li ipak još malo odmorlia, da ne prtjeraš. Polako, ima vremena za sve, stići češ sve nadoknaditiHeart

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 10:24
Treba vježbati čučnjeve pa da to ne radim uzalud, fotić u ruke i malo šetnjice
...ljepotica veličine nokta na palcu...
a u razraslom lišću koje se povija po bušovoj kopanjici, prelijepa šarena vinka a cvjetak je  mali plavi podsjetnik na Trišu
Sirote preslice se zaplavile a ja ih u njihovoj punoj ljepoti nisam uspjela dobro ni pogledati a kamoli fotkati...
Prošlu jesen nisam baš bila za pohvaliti pa je dio cvijeća jednostavno ostao vani...preživio snijeg, led i za nagradu se zeeeeeeeleni
ne da je prekrasna zelena (ma kako se zvala ova biljčica) već je i prepuna cvijetova
Kaktus MKM počeo puštati pupove pa je bilo vrijeme da izađe na dvorište
Kad su već svi tulipani crveni, neka se barem žuti njihovo srce
i da ostanem vjerna sebi, ipak nešto žuuuuuuuuuuuuuuuto
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 10:44
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Treba vježbati čučnjeve pa da to ne radim uzalud
 
Jedan dva, jedan dva tri (ne rade mi svi smajlići, a da rade stavila bih onog tu koji vježba u trenirci) ..... Franjice u toj svojoj "nevolji" stvarate sve bolje i bolje fotografije, ona sa zumbulom i ona sa Kalanchom su me oborile s nogu.
 
Želim Vam brzi oporavak!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4344454647 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.