Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4344454647 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 19:22
Originalno poslano od člana 2201tea 2201tea napisao:

alisa ljepe su ti buce Thumbs%20Up

Hvala ti Tea..Valjda jednom dočekamo i cvjetoveLOL
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 19:27
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Bebolina prv uturu sam sijala 2009 drugu 2010 godine.Oba puta u zimu sam sijala jer tada imam više vremena da se brinem o sijancima..
Ova slika zadnja je nastala pred ljeto ove godine,zašto?
Vidi se da su lijepe i zdrave biljćice, a to što pitam od kad su, samo ih uspoređujem s ovim mojim, koji su sijani kolovoza ove godine
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 19:33
 Ovi tvoji su u većim saksijama nego oni moji.Ja svoje uopšte nisam presadjivala iako bi trebala jer tada brže rastu..Moji su preko zime i bez listova ostali,al su se oporavili brzo..Slikat cu sutra svoje,puno su veći nego su tu na slikama.Ipak su i stariji..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 19:38
Bebi sve pohvale za malce! Samo nek lijepo napreduju!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 19:50
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

 Ovi tvoji su u većim saksijama nego oni moji.Ja svoje uopšte nisam presadjivala iako bi trebala jer tada brže rastu..Moji su preko zime i bez listova ostali,al su se oporavili brzo..Slikat cu sutra svoje,puno su veći nego su tu na slikama.Ipak su i stariji..
Nisu baš tako velike saksije, samo F10Embarrassed
Jedva čekam fotke tvojih ljepotanaClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 20:23
Super su vam bebice Smile
Moji su posijani početkom 2010. Tek su ovu godinu počeli rasti kako treba. Evo, ovo je slika jednog adeniuma negdje u proljeće


A ovo je slikano ljetos, sad je još puno narastao. Baš ću ga poslikati sutra

Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 20:27
Emilly kolko tvoji lišća imaju smile227  divni su ti,pravi ljepotanismile141
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 20:46
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Super su vam bebice Smile
Moji su posijani početkom 2010. Tek su ovu godinu počeli rasti kako treba. Evo, ovo je slika jednog adeniuma negdje u proljeće


A ovo je slikano ljetos, sad je još puno narastao. Baš ću ga poslikati sutra

Prekrasnosmile120
Bravo @EmilyClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 20:51
Hvala! Baš su pravi čupavci, obožavam ih! smile184
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 20:57
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Hvala! Baš su pravi čupavci, obožavam ih! smile184
Jel' to taj čupavac koji ti je cvao ogromnim cvjetovima?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 21:11
Ne, onaj je stvatno ogroman. I ima ogromne listove. Evo našla sam slikicu

Većina ih je kao ovaj bijeli, taj sa velikim cvijetovima je div LOL
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 21:22
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Ne, onaj je stvatno ogroman. I ima ogromne listove. Evo našla sam slikicu

Većina ih je kao ovaj bijeli, taj sa velikim cvijetovima je div LOL
PrekrasnoClap
Eto, potvrdilo se da je iz sjemenki moguće dobiti i bijelu boju, ne samo roza kako se često ovdje piše.
Kako sam tvrdoglava i volim istraživati, pitala sam kosookog uzgajivaća adenijuma s Tajlanda malo o tome i objasnio mi je da je moguće dobiti u svim mogućim bojama, zavisno s kojeg je kultivara sjeme ubrano, ali mi je i šapnuo da sjeme koje je u prodaji nije to. Ogrebla sam se da mi pošalje par sjemenki, što je i ućinioLOL Posijala sam i za sad se super drže... držite mi fige.Wink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 21:29
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Ne, onaj je stvatno ogroman. I ima ogromne listove. Evo našla sam slikicu

Većina ih je kao ovaj bijeli, taj sa velikim cvijetovima je div LOL

Emilly baš si ponosna vlasnica..svaka čast,ovaj je bijeli je smile227
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 21:31
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Ne, onaj je stvatno ogroman. I ima ogromne listove. Evo našla sam slikicu

Većina ih je kao ovaj bijeli, taj sa velikim cvijetovima je div LOL
PrekrasnoClap
Eto, potvrdilo se da je iz sjemenki moguće dobiti i bijelu boju, ne samo roza kako se često ovdje piše.
Kako sam tvrdoglava i volim istraživati, pitala sam kosookog uzgajivaća adenijuma s Tajlanda malo o tome i objasnio mi je da je moguće dobiti u svim mogućim bojama, zavisno s kojeg je kultivara sjeme ubrano, ali mi je i šapnuo da sjeme koje je u prodaji nije to. Ogrebla sam se da mi pošalje par sjemenki, što je i ućinioLOL Posijala sam i za sad se super drže... držite mi fige.Wink

Vidjet ćemo koje ćeš boje dobiti...jedva čekamsmile213  Fige su u zraku,bez brigeWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 21:36
Evo  i ja držim!
Mada mi se ne čine nešto zahtjevni i ne znam zašto ti ne bi uspjeli Wink
Meni je većina ove godine izbacila pupove, a čitala sam da već i prvu godinu mogu cvasti. Znači, boje saznajemo uskoro Smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 21:37
Emily za 10 su, bravo. Reci molim te dali si ovom bijelom koji cvijeta rezala vrh ?
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 21:40
Ne, sami se granaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 21:45
Kako često ih zalijevaš ovih dana ?
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 21:48
2-3 puta tjedno. Nemam hladnu prostoriju da bi ih prestala zalijevati.
Stoje kraj prozora iznad radijatora, pa se dosta brzo posuše. Znam da bi trebali imati period mirovanja, ali im ja to ne mogu priuštiti...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 22:05
Pitao sam zato što i ja isto tako zalijevam svaka 2 – 3 dana. Moji još uvijek cvjetaju i izbacuju nove cvjetne pupe. Povećam li interval između zalijevanja gotovo, cvjetni pupovi se posuše i moram čekati novi interval rasta. Niti jedna moja biljka od tropskih pa do ne znam kakvih ne zahtjeva tako puno vode kao Pustinjska ruža. Čudno zar ne ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4344454647 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.