Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4344454647 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2014 u 15:22
Ovo je andromeda polifolia, i ja ju imam, kupila sam ju jesenas....prva koju sam i kod tebe vidjela
 
 
Oooo... sad sam vidjela da si napisala ime kod saxsifrage, nema veze Wink....baš mi je drago da vam raste u vrtu jer je krasna biljka Thumbs Up
 
Svih vas pozdravljam i velike i male, bravo Clap, uživate u proljeću, vrt vam je divan....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2014 u 17:10
Kažeš ne gledajte korov, ma kakav korov, ja nisam vidjela ništa osim prekrasnih Anemona, jezerca, sladoleda i svega ostalog što su male vrijedne ručice napravile. smile55
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2014 u 18:10
Prekrasno proljetno cvijeće jedino zapne za oko
 a za kamenjar u nastajanju,jezerce,sladoled smile55
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2014 u 22:37

Svaki put je sve više novih cvjetova, boja, oblika, detalja, svaka čast Clap
Lijepa je i interesantna ova Biskupska kapica, nisam je do sada vidjela.

život je more
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 06:55
Prelijepo vas je vidjeti opet u poslu, tako su mi slatki mraveki..
Samo polako, uz toliko ručica, sve ćete vi stići . Pusa !
belica,zagreb
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 21:08
Bugice, hvala!

Floramye, to je Anemona St. Brigid (našla sam kartončić s imenom Cool) i stvarno je prekrasna. Sad su se rascvale i crvene. Prvo godinu su i kod nas u vrtu malo štrajkale, ali sada to očito nadoknađuju. Najljepše mi je kod njih to što cvjetaju i u jesen.

Korijenko, baš sam se iznenadila da se andromeda tako dobro snašla u našem vrtu. Očito sam joj pogodila mjesto. Sad još samo da izdrži ljetnu sušu.

Karli, Miska, Hug!

Lantana, biskupska kapica stigla je iz vrta Bake Bee, a kad ona nešto preporuči, to je za mene sveto pismo! I meni se baš svidjela, naročito zato što, kao pokrivačica tla, lijepo može popuniti praznine na gredicama u sjeni. Jedva čekam da se razraste.

Belice, malo sam u zadnje vrijeme opterećena privatnim obavezama pa ne stignem u vrt onoliko koliko bih htjela. Iznenađuje me koliko su se svi naši đačići počeli zanimati za cvijeće. Puno njih priča kako nešto doma sade, nešto siju, pa mi opisuju kako to izgleda... no svima je problem zapamtiti naziv biljke. LOL A da su slatki - slatki su!!! Big smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 22:01
super ste sredili vrt,eto i ja sam mislila da imam u vrtu ranunkule a to su anemone,u biti i kupila sam ih pod nazivom anemone ali sam kasnije negdje procitala da su ranunkule,kako god ,lijepe su i bitno da im je dobro....svaka biljka u vrtu je predivna ,posebno kad znam da je to djelo mladih rukica ..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2014 u 21:37
O, draga Kamenjar, nadam se da te nisam ja zbunila s nazivom.  Događa se to kad dođemo u neke godine. Embarrassed
Inače, vrt još nije sređen onako kako bih željela, ali vrijeme je ograničeno, poslova puno, a korov raste ko blesav! Danas sam tri puta odvezla na kompost tačke do vrha pune korova. A oplijevila sam tek petinu vrta!
Evo još malo anemona.




Ova mi je najljepša (zanemarite prljave tenisice).


U kamenjaru još jedna saxifraga i malo očerupan varijegirani arabis.


A tu je i ornitogalum.


Uz ogradu počele cvasti potočnice koje smo sijali prošle godine.


Pod borovima procvala ukrasna jagoda.


Šeboji se već razbahatili - cijeli starinski dio vrta miriši po njima.


Ni iberis se ne da.


U sjenovitom dijelu nova biljčica - varijegirani polemonium. Čim sam vidjela gdje ga je Belica kupila, odmah sam odjurila po njega.LOL


Dicentra je ove godine nešto izdašnija sa cvijetom.


Moram se pohvaliti da mi je doma niknuo achimenes. Natalija, po stoti put - hvala!

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2014 u 21:55
gledam ovaj vaš vrt i mislim si kako je samo raznolik i koliko već sorti posjedujete to je za svaku pohvalusmile55što se tiče korova tako je i ovdje dok jednu stranu počistim druga je već obrasla i tako u krugWink
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2014 u 23:54
U pravu si, Blue sky, imamo puno vrsta cvijeća, no uglavnom su to još male biljke pa ima i puno praznina. Sad mislim da smo trebali ostaviti više trave, a cvijeće zgusnuti na manjim površinama. No, polako - bit će tu još puno preinaka.
Evo još malo novih cvjetića. U sjenovitom dijelu cvjetaju Tiarella...


... bijelo srdašce...


... i presličice.


U kamenjaru još jedna Saxifraga...


... i bijeli Phlox.


Procvao nam je Iris japonica! Hvala, Floramye!


Sjeme bijelog šeboja poslala nam je Vijolica. Evo kako se lijepo rascvao.

Hvala, Vijolice!

Sve boje naših šeboja:















“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2014 u 00:03
Volim si pogledati vaš vrt, uvijek se nešto nađe još neviđeno. Šeboji su ti stvarno krasni, pogotovo zato jer ih ima tak puno. Ma i sve drugo ti je lijepo. Stalno pričaš o korovu, ali na slikama se to na sreću ne vidi.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2014 u 07:08
He, he, pazim kako slikam. Wink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2014 u 07:53
Prekrasan vam je vrt, sigurna sam da djeca uzivaju u njemu.
Seboj je divan
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2014 u 08:04
Divne boje šeboja, raznolikog cvijeća - i, najveća vrijednost, djece koja vrline usvajaju!!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2014 u 09:33
kao veliki fan šeboja ne mogu, a da ne izrazim divljenje ovoj šarenoj rapsodiji boja, a vjerujem i mirisa...naravno da je i sve ostalo za čistu peticu uz pohvalu za veliki trud i zalaganje uložene na  uništavanje korovaWinkLOL
pusa kokaSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2014 u 19:10
Kakav korov?
Svima za oko zapadne cvijeće i to se jedino vidi.
Predivno je sve, a šeboji,anemone su preslatki!
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2014 u 22:34
Draga Andina , ja imam za vrtek samo jednu jedinu rijec :

                 m a j e s t a e t i s c h      !

       
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2014 u 22:36
Prošetala , uživala....  prelijepo.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2014 u 23:36
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2014 u 05:23
baš i ja gledam di je taj korov i maslačak? sjajno ti izgleda vrtek
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4344454647 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.